Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερώτημα Αρθρο 26 – παράγραφος 2 – Περιπτώσεις που μπορεί να εκδοθεί Ο.Α σε αυθαίρετο.


Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση. Με ποιό τρόπο θα μπορούσα να εντάξω τις διορθώσεις στη νομιμοποίηση που θα κάνω; Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ονομασία γαι αυτή τη διαδικασία διόρθωσης;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λάθη έχεις εντοπίσει... αν προκύπτουν υπερβάσεις θα τις εντάξεις μαζί με τις υπόλοιπες.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι ύπολογισμοί στο διάγραμμα κάλυψης είναι λανθασμένοι π.χ. δεν αφαιρεί απο τη δόμηση το περίγραμμα της σκάλας Α ορόφου, δεν υπολογίζει σωστά τους όγκους και δεν αναφέρει καθόλου εναν εξώστη. Σε σχέση με το περίγραμμα του κτιρίου δεν υπάρχουν υπερβάσεις εκτός φυσικά απο αυτές που θέλω να νομιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Τη σκάλα (εφόσον στην περίπτωση σου έπρεπε να μετρήσει στο συντελεστή) δήλωσε την σαν υπέρβαση τώρα, με τον όγκο κακώς ασχολείσαι κατά τη γνώμη μου, τον εξώστη εφόσον υπάρχει στις εγκεκριμένες κατόψεις λάβε τον ως νόμιμα υφιστάμενο δυνάμει της αδείας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.