Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μοτοσυκλέτες


sundance

Recommended Posts

Με τα κέντρα των πόλεων να ασφυκτιούν και το παρκάρισμα να είναι μια πραγματικά δύσκολη υπόθεση , καλή λύση και η βέσπα αλλά και το 200ράκι . Σε συνδυασμό με μπαγκαζιέρα , μετατρέπεται σε πραγματικό "εργαλείο" . Ειδικά εκεί που έχει σκαρφαλώσει η αμόλυβδη , είναι οικονομικότατο και με 20 - 25 Euro τον μήνα , εκτός από τις μετακινήσεις σου στην πόλη , θα πηγαίνεις και κοντινές βόλτες . Πάντα προσεκτικά βέβαια ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάτι θυμάαάάάμαι :smile:

 

Απλά , κάποιες άλλες εποχές :smile: , προτιμούσα μηχανές μικτής χρήσης ώστε να περάσω και από παραλίες δύσβατες πλην όμως πανέμορφες . Πολλά Σ/Κ , ειδικά άνοιξη και καλοκαίρι , το κοντέρ έγραφε τουριστικά χιλιόμετρα και το μυαλό γέμιζε με υπέροχες εικόνες .

 

Τα βεσπάκια , παρ' ότι πρακτικότατα , τα φοβόμουν γιατί κάποιες λακούβες τα ... κατάπιναν 8-)

 

Τα τελευταία 4 χρόνια κυκλοφορώ με μικρό αυτοκίνητο πόλης :|

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρά παιδιά ειναι πολυ επικίνδυνα. Τα πιο πολλά πεσιματα τα έχω με παπί.

Edited by kosmas85
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρά παιδιά ειναι πολυ επικίνδυνα.

 

Τα μικρά παπιά εννοείς ;

 

Έτσι κι αλλιώς τα μικρά παιδιά στα παπιά (ή και σε μεγαλύτερα μηχανάκια) είναι καταστάσεις που προσπαθούσα να αποφύγω . Τελικά , πούλησα τις μηχανές μου ώστε να μην δίνω το κακό παράδειγμα και ... ησύχασα (κάπως) .

Link to comment
Share on other sites

Τα μικρα (παπια, σκουτερ κτλ), παιδια, ειναι πολυ επικυνδυνα εννουσα :mrgreen: .. Τις πουλησες για να μη σε βλεπουν τα παιδια σου gvart... δεν ειμαι ετοιμος για οικογενεια τελικα.. 8-)

 

Το κινητο βγαζει οτι θελει καταλαβαινεις ...

Edited by kosmas85
Link to comment
Share on other sites

ducati και ξερω ψωμι παιδες. εχω το monster620 και επειδη τα κανει ολα και ειναι και πανεμορφο αλλα υστερει λιγο στο γκαζι , πρωτα ο θεος θα χτυπησω το s2r 1000 κοκκινο με ασπρες ζαντες και ξηροκαμπανο :smile:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε θέλω να τρολάρω, χτές πετυχα τον ηλιθιότερο αναβάτη μηχανής στη ζωή μου...Δυστυχώς είχε Ducati, κάποιο ευμεγέθες μπορώ να πώ. Τον συνάντησα στη 2ο πόδι χαλκιδικής, όπου στην ευθεία ανοιγε διαρκώς και στις στροφές εκοβε σχεδόν στα 10-20χλμ με εννοείται λαθος γραμμές, ανευ πλαγιάσματος κτλ.

Εν ολίγοις, δημιουργήθηκε μια ουρα πάνω απο 20 αυτ/τα για αυτον τον ανόητο, που μολις πηγα να προσπεράσω ανοιγε διαρκώς το γκάζι.

Link to comment
Share on other sites

ducati και ξερω ψωμι παιδες. εχω το monster620 και επειδη τα κανει ολα και ειναι και πανεμορφο αλλα υστερει λιγο στο γκαζι , πρωτα ο θεος θα χτυπησω το s2r 1000 κοκκινο με ασπρες ζαντες και ξηροκαμπανο :smile:

 

Γυμνο δεν ειναι αυτο? Τι να κανεις 1000αρι γυμνο. Αυτο δε το εχω καταλαβει.. Αφου μετα τα 170 (και πολλα λεω) τρως ξυλο απο τον αερα.

Παντως τα ducati ειναι πανεμορφα αλλα δυστυχως ειναι μονο για βιτρινα. Πολλα προβληματα βρε ducatista χωρις να ειναι πιεσμενα τα μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Το γυμνό χίλια δε το θες για ταχύτητα, το θες για ροπή στις χαμηλές στροφές και προορίζεται για χρήση μέσα στην πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.