Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκάθαρες απαντήσεις για τον υπολογισμό προστίμου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τη Πέμπτη κλείνει το σύστημα του ΤΕΕ (απεργία) ενώ ο 4042 βγήκε στη δημοσιότητα πριν μια βδομάδα.

 

οπότε λογικά θα δοθεί παράταση.

Edited by antnatal
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχατιστω παιδες, και κατι τελευταιο:

δηλ. εν προκειμένω την ελάχιστη ΤΖ της Περιφερειας Αττικής ή του Νομαρχειακου διαμερισματος Ανατολικης Αττικής? (Η ορολογια παο τους πινακες του Υπουργειου Οικ. προ Καλλικρατη.- Υπαρχουν διαφοροποιησεις?)

Χαμηλότερη τιμή ζώνης Περιφερειακής ενότητας ανατολικής αττικής = 600 Από έγκυρη πηγή (από πολύ πολύ γνωστή μου συμβολαιογράφο, που μου είπε ότι τους ενημέρωσε σχετικά η εταιρεία λογισμικού τιμών ζώνης ανά περιφερειακή ενότητα)

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη μεσημέρι ο ιδιοκτήτης πληρώνει την εφάπαξ καταβολή του προστίμου (πριν 20 περίπου μέρες είχε πληρώσει το παράβολο). Στο σύστημα που μπαίνω δεν φαίνεται η πληρωμή. Είναι λογικό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη μεσημέρι ο ιδιοκτήτης πληρώνει την εφάπαξ καταβολή του προστίμου (πριν 20 περίπου μέρες είχε πληρώσει το παράβολο). Στο σύστημα που μπαίνω δεν φαίνεται η πληρωμή. Είναι λογικό;

Ευχαριστώ

 

Έχει τύχει σε κάποιον να αργήσει τόσες μέρες η ενημέρωση. 'Εχω αγχωθεί μην χάσει τα χρήματα του και πλησιάζει και η λήξη του νόμου.

Περιμένω την ενημέρωση του συστήματος γιατί έχω κάνει ένα λαθάκι και το πρόστιμο βγαίνει λίγο περισσότερο και θέλω να κάνω ξανά υποβολή διορθώνοντας την κατάσταση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εαν το ύψος ενος διαμερίσματος ειναι μικρότερο απο τα εγκεκριμένα της ο.α. πως το διαχειριζόμαστε? 2,80 αντί 3,00

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον να αργήσει τόσες μέρες η ενημέρωση. 'Εχω αγχωθεί μην χάσει τα χρήματα του και πλησιάζει και η λήξη του νόμου.

Περιμένω την ενημέρωση του συστήματος γιατί έχω κάνει ένα λαθάκι και το πρόστιμο βγαίνει λίγο περισσότερο και θέλω να κάνω ξανά υποβολή διορθώνοντας την κατάσταση.

Ευχαριστώ

 

Νομίζω πως είναι ανησυχητικό. Μήπως έκανες κάποια αλλαγή στο σύστημα μέσα στο 24ωρο που έβγαλες την εντολή πληρωμής και έχουν επιστρέψει τα χρήματα στο λογαριασμό του πελάτη?

Edited by ΤΣΕΛΕΠΗ ΑΝΝΕΤΑ
Link to comment
Share on other sites

KANA

Μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου,

όσον αφορά την αντίθετη περίπτωση όταν σε ένα διαμέρισμα 90μ2 μιας πολυκατοικίας έχουμε υπέρβαση ύψους 0,20μ απο το εγκεκριμένο της ο.α. τοτε έχουμε υπέρβαση ύψους και το ποσοστό της υπέρβασης προκύπτει (π.χ. επιτρεπόμενο 8,50μ) 0,20/8,50x100= 2,35%, <20% του επιτρεπόμενου ύψους, έτσι δεν ειναι?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.