Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

 θα προτιμούσα να κάνει καριέρα στον ΑΟ Καρύστου ή στο ΑΟ Μαρμαρίου και να φτάσει την ομάδα πιο ψηλά από ότι την άφησα εγώ

 

 

 

Δλδ ρε καρυστινε εάν ο γιο σου το ΄΄έχει΄΄ κ έρθει ο γαύρος , ο βάζελος ή ο πάοκ κ σου τον ζητήσουν γιατί  τους κάνει θα τους πεις όχι ? για να κάνει καριέρα σαν ποδοσφαιριστής  στον ΑΟ  Καρύστου  . δεν θα του δώσεις καν το δικαίωμα για την προσπάθεια να φορέσει  την φανέλα με το εθνόσημο.

Όσο για την πολιτική που αναφέρεις δεν υπάρχει μέσα στο ποδόσφαιρο , έχω παίξει συμπαίκτης με ανθρώπους από όλα τα πολιτικά σχήματα κ ιδέες, μόνο που μέσα στο γήπεδο κ στις κερκίδες  αυτά, δεν υπάρχουν  

Το άλλο είναι ότι βρίζεται τον Μαρινακη κ προηγουμένως τον Κοκακαλη,  δεν καταλαβαίνω τον λόγο , επειδή ο κόκαλης ανέλαβε ένα γαύρο αρχές του 90  που ήταν καταχρεωμένος κ τον έκανε ξανά ομάδα με τον καραπιαλη κ τον καραταιδη ? που τον ξεχρέωσε κ του έκανε καινούργιο γήπεδο? Που έφερε μεγάλα ονόματα στην ομάδα έστω κ στα τελειώματα τους , ριβαλντο, καρεμπε, κοβασεβιτς

  Ο Μαρινακης δε,  όταν τον ανάλαβε είπε ότι θα προσπαθήσει  η ομάδα να αποτελείτε από ελληνόπουλα, ε  λοιπόν  το έκανε, κ δείτε τους βασικούς αμυντικούς κ τα βασικά χαφ , για να μην πω για Μητρογλου.

  Αυτή την στιγμή ο γαυρος έχει μια από της καλύτερες έδρες στην ευρωπη ή μάλλον, την καλύτερη, η άμυνα του είναι στην πρώτη πεντάδα στην Ευρώπη , κ όλα αυτά χάρι στον Μαρινακη, που έκανε τον γαυρο αυτό που είναι , προχθές άκουσα κ ένα ωραίο , εάν ο φετινός γαυρος έπαιζε κόντρα στον περσινό 3 γκολακια θα του έχωνε ο φετινός , κ αυτό τι σημαίνει? Ότι ο Μαρινακης κάθε χρόνο κάνει  καλύτερο τον γαύρο.

  Βέβαια δεν είμαστε η παρι τον 500εκατομ ευρω αλλά ευχαριστώ τον θεό που μπορώ να απολαμβάνω τον καλύτερο γαυρο μετά γουλανδρη εποχή

Πολύ θα ήθελα να υπάρχουν κ άλλοι τέτοιοι  πρόεδροι που να τα σκάνε για την ομάδα τους , για υπάρχει ένα ενδιαφέρων  στο πρωτάθλημα βρε αδερφέ γιατί ο γαυρος πολλές φορές  φαίνεται ότι κάνει αγγαρεία .

Καλά ρε παοκια χάθηκε ένας από εσάς να πει του Σαββίδη ότι ομάδα με τον Κατσουρανη κ τον Νινη ΔΕΝ   μπορεί να κάνει , όχι τίποτε άλλο, αλλά ο Σαββίδης τα έσκασε για τον παοκ.

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνώ ότι ο γαύρος έχει ξεφύγει πολύ και έχει κάνει και ομάδα που βήμα με βήμα φτιάχνει ένα όνομα στην Ευρώπη πολύ καλό και είναι θέμα χρόνου να ξεπεράσει το όνομα που χρόνια έφτιαχνε ο Βάζελος δεκαετίες τώρα Όμως μέχρι να γίνει αυτό ενταφίασε όλη την ιστορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου ξεκινώντας αρχικά με πρακτική παράγκας να βρίσκεται στην κορυφή και να εισπράττει όλο το παραδάκι από το τσάπιον λιγκ  και αν λάβουμε υπόψιν και το θέμα του γηπέδου που το χειρίστηκε άψογα εκμεταλλευόμενος την μέγιστη υποστήριξη της πολιτείας , έφτιαξε ένα μεγαθήριο που σήμερα πλέον δεν μπορεί να ακολουθήσει κανένας Ακόμα και σήμερα δεν αφήνει ο χοντρός ούτε ψίχουλο να πέσει παρόλο που και τα τρίτα του να παίξουν θα την πάρει την κούπα Εξαφανίστηκε η ΑΕΚ θέμα χρόνου μετά το πρωτάθλημα που της έκλεψε Εξαφανίστηκε ο Βάζελος (αυτό φτάει και από μόνος του) Εξαφανίστηκε η Λάρισα Εξαφανίστηκε ο Ηρακλής μόνο και μόνο γιατί δεν έπαιζε τα παιχνίδια του χοντρού και ήταν απέναντί του σαν μια ομάδα που η ιστορία του δεν το επέτρεπε αυτό (να είναι με το χοντρό σε διαπλοκή) Εξαφάνισε τον Αρη Γιατί ποι΄ς θα επενδύσει σε μια ομάδα όταν ξέρει ότι ο χοντρός κάνει όλο το παιχνίδι και μέσα στο γήπεδο και έξω από το γήπεδο

   Εγώ γενικά δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω στο σύγχρονο ποδόσφαιρο από την εποχή του τσάπιον λιγκ και μετά αφού τα ίδια λίγο πολύ γίνονται παντού και μεγαλώνει η ψαλίδα κάποιων ομάδων με υπεράνθρωπους χημικούς αθλητές που όμως από τέχνη στην μπάλα μηδέν Μπορεί να σκοράρουν , να τρέχουν , να σηκώνονται στα ύψη , αλλά Κρόιφ , Προύσκας , Ντι στέφανο ,Πλατινί ,  και από τους τελευταίους Ζιντάν δεν θα δούμε όπως και στην Ελλάδα Λουκανίδη , Μίμη Παπαιώνου , Δομάζο ,Νεστορίδη και τελευταία Τσάρτα πάλι δεν θα δούμε Έχει αλλάξει τόσο το ποδόσφαιρο στα χρόνια της εμπορευματοποίησης  που ακόμα και στα τοπικά δεν βλέπουμε παίκτες να ξέρουν καντάρια μπάλα όπως παλαιά και το γράφω εγώ που ήμουν κυρίως δυνατός παίκτης και όχι με μεγάλη τεχνική αφού και στα χρόνια που έπαιζα είχε αρχίσει αυτή η στροφή στο ποδόσφαιρο και για να παίξεις επαγγελματικά έπρεπε να τρως σίδερα 

 

 

Είδα πριν ένα χρόνο στο Τελεσίτη ολόκληρο τον ημιτελικό του πρωταθλητριών του 1972 ανάμεσα στην Μπάγερ και τον Αγιαξ και έπαθα πλάκα με την διαφορά με σήμερα στο θέαμα Ακόμα και στο τρόπο που ακούμπαγαν το τόπι οι παίκτες είναι μέρα με την νύχτα Τότε την μάγευαν την μπάλα , την χάιδευαν με το  πόδι τους  Αυτό που οφείλω να παραδεχτώ για σήμερα είναι ότι βλέπουμε και υπερφυσικά γκόλ που δεν τα βλέπαμε παλαιά πχ σαν και αυτό του Ιμπραίμοβιτς με το ψαλίδι , γιατί έχουμε πλέον υπερφυσικούς αθλητές - τέρατα από τα χημικά και την υπερπροπόνηση 

 

Και ναι δεν θέλω ο γιός μου να παίξει σε κάποια από αυτές τις ομάδες που η νίκη είναι το πάν και η προσπάθεια τίποτα που στήνονται αγώνες (κάτι που έζησα και εγώ σαν επαγγελματίας) και να μου το γεμίσουν ντόπα Μακριά και αλάργα κάλιο στον ΑΟ Καρύστου και καθαρός όπως ο μπαμπάς του που άφησε την μπόχα της Αθήνας που είχε περισσότερες ευκαιρίες σαν μηχανικός ή σαν ποδοσφαιριστής , αλλά με συμβιβασμούς ηθικούς και συνείδησης Κάλιο λίγα αλλά καθαρά 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Μη γελάς, γιατί άμα κάτσει η συμφωνία, δε θα είσαι  και τόσο χαρούμενος...... Και μην ξεχνάς ότι άνετα τον Μαρινάκη τον κοντράρει ο Τράκης, άλλωστε έχει εφεύρει την αλητεία.. (χωρίς πλάκα μιλάμε για τον πιο φανατίλα οργανωμένο απλά είναι ο γιος του μπαμπά του). 

Μετά λες για τον καλύτερο γαύρο....Μην ξεχνάς ότι οι υπόλοιπες ομάδες είναι κάτω του μετρίου μη σου πω στη χειρότερη φάση της ιστορίας τους...

Εμείς τα ξέρεις, η ΑΕΚ Γ, ο Αρης πάει για Β, ο ΟΦΗ (κάποτε είχε έδρα) βολοδέρνει, κάτι μικρομεσαίες που έκαναν καμιά ζημία (Ξάνθη, Πανιώνιος) χώμα.....ΠΑΟΚ ο γνωστός...κούτσα κούτσα...

Το να γίνεις Ροζενμποργκ δε λέει τίποτα, γιατί μια ωραία μέρα θα βρεθείς και εσύ στον πάτο....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τη εστί πάτος ικαρε, ήμασταν κ εμείς εκεί  κοσκοτας ,σαλιαρελης κλπ κ ξέρουμε κ τα χρέη που δημιούργησαν.  όσο για τον δημητρακη τον έχω ικανό για όλα , αλλά τους κινέζους, τι τους θέλει?

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε τους κατηγορείς που πανηγυρίζουν για τον γαύρο, την στιγμή που όπως λες (και έχεις δίκιο) είναι όλοι οι υπόλοιποι σε κατάσταση αποσύνθεσης, αλλά όταν ήταν και ο Ολυμπιακός στα πέτρινα χρόνια στο μπάσκετ, δεν είδα να μην πανηγυρίζεις ή να μην προσπαθείς να σπάσεις την 35άρα κάθε φορά που παίζαμε...

Link to comment
Share on other sites

Αλλο τι θέλει ο οπαδός άλλο τι είναι το σωστό για την ομάδα γενικά.....

Αμα παίζεις σε ένα πρωτάθλημα που ολοένα απαξιώνεται τι νομίζεις θα γίνει στο τέλος? Θα χάσεις και εσύ το κύρος σου μαζί με ολα. Ποιος θα νομίζεις ότι θα ήθελε να παίξει στην Ελλάδα? Φέτος ήρθε ο Σαβιόλα για σύνταξη...Ποιος άλλος? Λέτε ότι έχετε την καλύτερη ομάδα (αμφιβάλω γιατί οι υπόλοιποι είναι σε ελεύθερη πτώση) από παίκτες? Δε νομίζω να έχεις το καλύτερο ρόστερ της ιστορίας σου...

Τα πάντα είναι μάρκετιγκ στη μπαλλα. Παίζεις σε ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και η αξία των παικτών σου ανεβαίνει με τη μία. Το ίδιο ρόστερ να είχε ο γαύρος, εμείς κτλ...και να παίζαμε Αγγλία όλοι οι παίκτες θα ήταν 50% τουλάχιστον η τιμή τους πάνω...Εδώ ο Μπέιλι, ο ποιος? Ο Μπέιλι στη Ρεαλ με 100εκ γιατί οι μάνατζερ βλέπουν Ισπανία, Ρεάλ....Τι να λέμε τώρα? Από την εποχή Μπόσμαν και μετά τέλος η μπάλλα για τους πολλούς. Μέχρι τότε είχες 3 ξένους οι υπόλοιποι ντόπιοι. Μια χαρά δεν είμασταν τότε? Τώρα, όποιος έχει θα γκαφρά παίρνει μικτή κόσμου. Δεν ξέρω αν σε πωρώνει αυτό όμως....Ούτε νομίζω ότι μπορείς να τους φτάσεις τους έξω...

 

Διαλέγεις, Θέλεις ανταγωνιστικό πρωτάθλημα,που μπορεί να σου αποφέρει κέρδη γενικά, ή θέλεις να γίνεις Μακάμπι, Ρόζενμποργκ και να κάνεις φιέστες....?

Link to comment
Share on other sites

Oι γαύροι να μην ξεχνάτε ότι με κρατικές αβάντες γλυτώσατε χρέη που έπρεπε να σας πάνε στην ερασιτεχνική , μην ξεχνάτε ότι το γήπεδο το κάνατε με κρατική αβάντα και με φίμωμα όσων κορμοράνων αντιδρούσαν , κάτι που δεν καταφέραμε εμείς και η Αεκ .

 

Από την άλλη μην ξεχνάτε ότι στην εποχή της παντοδυναμίας μας , μπορεί εσείς να μην παίρνατε πρωταθλήματα , αφού δεν είχατε ομάδα , αλλά πέρα άπό εμάς έπαιρναν η ΑΕΚ , ο ΠΑΟΚ , η ΑΕΛ και δεν συνέβαινε αυτό που γίνεται 15 χρόνια τώρα που διαλύσατε το ποδόσφαιρο με τις παράγκες γιά τα λεφτά του τσάμπιονς λίγκ .

 

Και όταν η Εθνική έπαιρνε το γιούρο με παίκτες του ΠΑΟ , ο ΠΑΟ δεν μπορούσε να πάρει το πρωτάθλημα .

 

Το αποτέλεσμα είναι να απαξιώνεται το πρωτάθλημα και το βλέπετε στις άδειες εξέδρες του Καραισκάκη όπως προχτές με τον Εργοτέλη .

 

Βέβαια από ότι φαίνεται η προσφυγή στα δικαστήρια ΠΑΟΚ και ΠΑΟ , δείχνει ότι η κόντρα κορυφώνεται και σε περίπτωση που συμπράξει και ο Μελισσανίδης τότε γιά τον Μαρινάκη η κατάσταση θα δυσκολέψει .

 

Κανονικά θα έπρεπε ήδη ο Μαρινάκης να βρεί κοινό τόπο με τους άλλους , γιατί αν χάνει στην κόντρα , οι πρώτοι που θα τον φάνε είναι οι ίδιοι οι πραιτωριανοί του της Λ7 , του Γαύρου και του Πρωταθλητή , που θα τον στοχοποιήσουν γιά να σώσουν τους εαυτούς τους .

 

Σε εμάς ο διχασμός και η αποστασιοποίηση καλά κρατούν και τελικά ακόμα και αν έρθει ο Δημητράκης , αν δεν αποκεφαλίσει την 13 , δεν πρόκειται να κάνει τίποτα .

 

Γιά μένα πρέπει να απαγορευτούν όλες οι θύρες και να υπάρχουν σοβαρές ποινές γιά όσους κάνουν επεισόδια . Και αυτές δεν πρέπει να είναι φυλακίσεις η πρόστιμα , αλλά κοινωνική εργασία γιά ΟΛΑ τα ΣΚ ενός χρόνου ας πούμε και 2 χρόνια παρουσία στο τμήμα την ώρα του αγώνα .

 

Ταυτόχρονα το πρωτάθλημα πρέπει να έχει 12 η το πολύ 14 ομάδες , με μίνι πρωταθλήματα στο τέλος γιά πρωτάθλημα , Ευρώπη και υποβιβασμό .

 

Μιά ανάλογη Β' Εθνική με 16 ομάδες και μιά ερασιτεχνική Γ ΄ με 2 ομίλους των 16 η 18 ομάδων .

 

Ετσι στην Α΄ οι 4 πρώτες θα παίζουν γιά πρωτάθλημα και τσάμπιονς λίγκ , οι 4 επόμενες γιά ευρώπη και οι 6 τελευταίες γιά τις 3 που θα πέφτουν .

 

Στην Β  τρείς θα ανεβαίνουν και 6 θα πέφτουν και στην Γ 2 Χ 3 θα ανεβαίνουν και 2 Χ 6 θα πέφτουν στα περιφερειακά .

 

Ετσι θα έχεις 14 επαγγελματικές , 18 ενδιάμεσες και 36 ερασιτεχνικές . Αυτά σηκώνει το Ελληνικό ποδόσφαιρο . 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κύπριος τα λέει όλα!!

 

το ‘τάχα’ άρεσε μου :P επιάνναμε πρωτάθλημα τζαι εν το ήξερα;

τζαι ένεν στο φως που το δκιάβασα, είπαν μου το Παναθηναϊκοί :P

αλήθκεια, μόνο ο γαύρος πιάννει πρωταθλήματα με το κούντημα; οι υπόλοιπες ομάδες επιάνναν το πάντα με την αξία τους;

μάλλον στα μάτια σου μόνο ο Γαύρος εν ο κακός της υπόθεσης ;)

Edited by HQ7
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.