Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

ρε καρυστινε, προς θεού!!!! μην μπερδεύεις το άθλημα με την πολιτική  

δηλαδή εσάς που δεν θέλετε την πολιτική στο θέμα αυτό , σας αρέσει αυτό που σας σερβίρει το παιδοβούβαλο και κάθε παιδοβούβαλο του χώρου αυτού Σας ικανοποιεί η σιχαμερή αυτή εικόνα του εμπορευματοποιημένου αθλητισμού με τα πολλά χρήματα με τους "χημικούς" αθλητές , με το ο πρώτος είναι τα πάντα και ο δεύτερος τίποτα Που όλα γίνονται για την χαρτούρα , αλλά στην θέα είναι οι ψεύτικές αγάπες για θρύλους και προσκυνήματα σε σώβρακα και φανέλες που έλεγε και ο Τζημάρας Έπαιξα μπάλα 21 χρόνια και είδα πως ανεβαίνει κατηγορία μια ομάδα από τα τοπικά μέχρι τα επαγγελματικά Και μόνο το γεγονός ότι στα τόσα χρόνια επαγγελματικού ποδοσφαίρου μόνο μια επαρχιακή ομάδα έχει πάρει πρωτάθλημα , τα λέει όλα  για την αξιοπιστία του Ελληνικού ποδοσφαίρου Δυστυχώς η ευτυχώς η πολιτική υπάρχει στα πάντα σε αυτήν την χώρα που ζούμε και φυσικά και στο ποδόσφαιρο 

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ρε συ συνβάζελε, αλλά και 4 το πρωί?

Στον ύπνο σου τον έβλεπες?

Πάλι εφιάλτες είχες?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εσάς που δεν θέλετε την πολιτική στο θέμα αυτό , σας αρέσει αυτό που σας σερβίρει το παιδοβούβαλο και κάθε παιδοβούβαλο του χώρου αυτού Σας ικανοποιεί η σιχαμερή αυτή εικόνα του εμπορευματοποιημένου αθλητισμού με τα πολλά χρήματα με τους "χημικούς" αθλητές , με το ο πρώτος είναι τα πάντα και ο δεύτερος τίποτα Που όλα γίνονται για την χαρτούρα , αλλά στην θέα είναι οι ψεύτικές αγάπες για θρύλους και προσκυνήματα σε σώβρακα και φανέλες που έλεγε και ο Τζημάρας

 

  κ που είναι η πολιτική ιδεολογία? Μπορεί το ποδόσφαιρο να κρύβει  βρόμα  κ πολύ μάλιστα , δες  πχ τη γίνεται στην Αγγλία σήμερα με τα στημένα, αλλά τι φταίει το ίδιο το άθλημα να το κατηγορούμε.

Κ σε ρωτάω καρυστινε,  ο γιο σου το έχει το ταλέντο , που θα προτιμήσεις να κάνει καριέρα, στον ατρόμητο? ή στο γαύρο?  για να μην σε ρωτήσω για μπαρτσα ή ρεαλ    

Link to comment
Share on other sites

  κ που είναι η πολιτική ιδεολογία? Μπορεί το ποδόσφαιρο να κρύβει  βρόμα  κ πολύ μάλιστα , δες  πχ τη γίνεται στην Αγγλία σήμερα με τα στημένα, αλλά τι φταίει το ίδιο το άθλημα να το κατηγορούμε.

Κ σε ρωτάω καρυστινε,  ο γιο σου το έχει το ταλέντο , που θα προτιμήσεις να κάνει καριέρα, στον ατρόμητο? ή στο γαύρο?  για να μην σε ρωτήσω για μπαρτσα ή ρεαλ    

επειδή πέρασα από επαγγελματικό ποδόσφαιρο , θα προτιμούσα να κάνει καριέρα στον ΑΟ Καρύστου ή στο ΑΟ Μαρμαρίου και να φτάσει την ομάδα πιο ψηλά από ότι την άφησα εγώ , αλλά πάντα με καθαρά χέρια όπως άλλωστε είναι είναι η περιοχή μου και θα το μάθω να την κρατήσει έτσι και αυτός μαζί με τους συμμαθητές του όπως έκαναν οι παππούδες μας από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα Με λίγα λόγια τον μαθαίνω να μην ζητά το χρήμα αλλά την αγάπη και μέχρι σήμερα είναι καλός μαθητής μου 

 

Υσ εγώ προσωπικά λατρεύω το ποδόσφαιρο και δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς αυτό αλλά όχι σαν θεατής μόνο αλλά και σαν παίκτης και ελπίζω όσο αντέχω να το κάνω έστω και σαν παλαίμαχος 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον  που λέει και ο Γεωργίου.

παρεμπιπτόντως ο Γεωργίου είναι μακρινός συγγενής μου με καταγωγή από Κάρυστο Το πρώτο σπίτι συγγενικού προσώπου που έμεινε στην πρωτεύουσα η μάνα μου στα 12 της , όταν έφυγε από Κάρυστο , ήταν της οικογένειας του Γεωργίου στα Πετράλωνα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάς για καριέρα και όχι για χόμπι στην ΑΟ Καρύστου.....τι θα τρώει βρε Γιώργο? Αγάπη για το τόπι? Εδώ ο άλλος πάει Ισπανία Β για περισσότερα λεφτά...Ετσι είναι το επαγγελματικό ποδοσφαιρο. Αλλιώς θα είμασταν στο 50 που κάνανε άλλο επάγγελμα για να ζουν...

 

Πάρτε και ατάκες Γεωργίου... :smile:

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.