Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογραφικό Αδείας ΟΚ αλλά καταπάτηση του οικοπέδου από γείτονα


Recommended Posts

Συνάδελφοι θ αήθελα την γνώμη σας για την αντιμετώπιση του παρακάτω θέματος που έχω και πως αντιμετωπίζεται στον Ν.4014.

 

Δεδομένα:

Εγκεκριμένο τοπογραφικό. Οικόπεδο 19,00 Χ 27,00 με μονοκατοικία χωρίς αυθαιρεσίας.

 

Κατά την αποτυπώση του οικοπέδου, διαπίστωσα ότι ο γείτονας έχει "φάει" μια λωρίδα από το οικόπεδο 3,00 Χ 27,00 και έχει κολλήσει την μονοκατοικία του στου πελάτη μου.

 

Πως αντιμετωπίζεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι θ αήθελα την γνώμη σας για την αντιμετώπιση του παρακάτω θέματος που έχω και πως αντιμετωπίζεται στον Ν.4014.

 

Δεδομένα:

Εγκεκριμένο τοπογραφικό. Οικόπεδο 19,00 Χ 27,00 με μονοκατοικία χωρίς αυθαιρεσίας.

 

Κατά την αποτυπώση του οικοπέδου, διαπίστωσα ότι ο γείτονας έχει "φάει" μια λωρίδα από το οικόπεδο 3,00 Χ 27,00 και έχει κολλήσει την μονοκατοικία του στου πελάτη μου.

 

Πως αντιμετωπίζεται αυτό?

 

Ο γείτονας άραγε την έφαγε τη λωρίδα των 3,00 μ. ΠΡΙΝ την έκδοση της Ο.Α του εν λόγω (χωρίς άλλες αυθαιρεσίες) οικοπέδου?????

Link to comment
Share on other sites

Μετά την άδεια αφου είχε χτιστεί το σπιτι του πελάτη μου, αλλά δεν έιχε βαλει περίφραξη

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στον πελάτη σου, γιατί δεν έκανε τίποτα όταν έχτιζε ο γείτονας, ίσως να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβα έλειπε στο εξωτερικό για μεγάλο χρονικό διάστημα και ότι έγινε, έγινε εν αγνοία του.

Φαέθωνα η ουσία δυστυχώς είναι ότι δεν έκανε τίποτα και πως αντιμετωπίζεται αυτό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την έχει "φαει" την λωρίδα ο γείτονας με καμιά χρησικτησία, μπορεί να αποκτήσει ο πελάτης σου έναν νεό χώρο πλάτους 3μ.

Αλλιώς καταγγελία και κατεδάφιση

Link to comment
Share on other sites

Αρμενόπουλε, δεν είχε αφήσει ανοίγματα γιατί ήθελε να το τοποθετήσει στο όριο του οικοπέδου αλλά τελικά άφησε την πρασιά των 3,00 μέτρων της αδείας (τοπογραφικό)

Χρησικτησια δεν υπάρχει.

Τον νέο χωρο πως θα τον αποκτήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει πόρτα στον τοίχο απευθείας (ιδιοκτησία του είναι;!) Γράψε τηλ να του στείλω δύο παιδιά: 69712312...

Edited by sagiasd
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.