Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι αιτιολογία να βάλω στην ΑΠΥ;


Recommended Posts

Δεν νομίζω.

Αλλά ευτυχώς που έβαλε την ΠΟΛ ο Ηλίας γιατί είχα την εντύπωση πως είναι χωρίς το ΦΠΑ :(

Link to comment
Share on other sites

ωραια αυτο ισχυει οταν κοβεις αποδειξη σε ιδιωτη, εγω θα κοψω σε μηχανικο σα συμμετοχη σε καποια δουλεια. ξερετε τι ισχυει σε αυτη τη περιπτωση; επισης αλλαζει κατι αν αυτο επαναλαμβανεται προς τον ιδιο μηχανικο μεσα στο ετος 3-4 φορες;

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το ίδιο θέμα με δύο πελάτες πού στον ένα ανα καιρούς κοιτάω το λεβητοστασιο και την εγκατάσταση θερμανσης πώς λειτουργεί και στόν άλλο τα κλιματιστικά του α) τι θα γράψω στον καθένα στην ΑΠΥ; (μικροποσά είναι περίπου 200Ε)

β) αυτά δεν έχουν κάποιο φεμ ή έγκριση από σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ έτσι;

γ) αυτό θέλει σύμβαση όπως ρωτά ο παραπάνω φίλος και τι ακριβώς είναι η συμβαση και πότε ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανώλης έβαλε την ΠΟΛ :smile: :wink: ;-) :wink:

Ναι σωστά..... αλλά ξέρω πως ο Μανώλης δεν παρεξηγήθηκε. :)

Link to comment
Share on other sites

katrmp, θεωρώ πως η αιτιολογία σε εσένα είναι απλή αφού έχεις συγκεκριμένο έργο.

Θα έλεγα ότι αν έγραφες "έλεγχος καλής λειτουργίας εγκατάστασης θέρμανσης" θα είσαι καλυμμένος.

ΦΕΜ προσωπικά δεν θα απέδιδα, αλλά αν ήταν επιτηδευματίες θα είχα παρακράτηση φόρου 20%

Σύμβαση για εργασίες που έκανες μετά την 1.7.2011 θέλει.

 

Εγώ θα κάνω μία σύμβαση με τίτλο "Συμβουλευτική Υποστήριξη συντήρησης της οικοδομής κλπ κλπ"

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι επιτευδματίες.1. Από το συστημα αμοιβών του τεε πρέπει να περάσει;

2.συμβαση πρέπει να γίνεται πάντα; 3.είτε περνά από το σύστημα αμοιβών είτε όχι;4. ανεξαρτήτου ποσού; και πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω καταλάβει αυτή η συμβαση πότε πρέπει να γίνει και που κατατίθεται και πότε; εσείς συνάπτετε; ποιος νόμος είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.