Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμφωνηθεισα αμοιβη σε περιπτωση εκδοσης μονο Ο.Α


Recommended Posts

Σε περίπτωση που σε αυθαίρετο κτίσμα εντάσσεται σε σχ. πολης και βγαίνει η άδεια κανονικά τι αμοιβή βάζουμε στη συμφωνηθείσα?

Δεδομένου οτι θα πληρωθεί το παράβολο και δεν υπάρχει καμιά αυθαιρεσία η άδεια βγαίνει κανονικά άλλα εγώ θα πληρωθώ από την άδεια υποτίθεται..

Link to comment
Share on other sites

Για να προχωρήσει το σύστημα και να σου ζητήσει το Α/Α αμοιβής θα πρέπει να βγει η άδεια πρώτα.Αφού λοιπόν θα έχεις βγάλει την άδεια θα ξέρεις και τι ποσό θα έχεις πληρωθεί οπότε βάζεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο ιδιοκτήτης ειναι υποχρεωμένος να προχωρήσει στην νομιμοποίηση με τον μηχανικό που τον έβαλε στην ρύθμιση.

Και το αντίστροφο ο μηχανικός είναι υποχρεωμένος να κάνει αυτός την νομιμοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι υποχρεωμένος.Να σου το διατυπώσω καλύτερα.Βγάλει δε βγάλει ο πρώτος μηχανικός την άδεια θα βάλει στο τέλος το ποσό που πήρε μόνο για την ηλεκτρονική δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το ποσο αυτο θα ειναι πολυ χαμηλο πχ 100ευρω. Θα πρεπει να πληρωθει φεμ επι των 100 ευρω; Κρατησεις εμπ τσμεδε τεε και εμπ θα ειναι επι της ελαχιστης (1500) ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το ποσο αυτο θα ειναι πολυ χαμηλο πχ 100ευρω. Θα πρεπει να πληρωθει φεμ επι των 100 ευρω; Κρατησεις εμπ τσμεδε τεε και εμπ θα ειναι επι της ελαχιστης (1500) ;

 

 

Αν μου επιτρέπεις....

Προσοχή, δεν πρέπει να είναι χαμηλό το ποσό.

Μην υποβαθμίζουμε μόνοι μας τη δουλειά μας.

Η προσωπική μου άποψη είναι, να είναι ΛΟΓΙΚΟ.

Αν βγάλεις την άδεια, τότε η "προσφορά" σου να είναι συνολική και να μην τη σπάσεις. Τους κακομαθαίνουμε....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι σωστό βγεί η άδεια χωρίς να γίνει περαίωση του Ν. 4014

 

Δεν γίνεται "περαίωση" του 4014 όταν δηλώνουμε ότι πάμε για άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, Ιασονα ενοειται οτι η τιμη θα ανταποκρίνεται στην πραγματικοτητα το 100 ευρω που ανέφερα παραπάνω ηταν παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.