Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θεώρηση του βιβλιαρίου υγείας για το έτος 2012


ikaros13

Recommended Posts

Επίσης άσχετο, θα πρέπει να το αλλάξεις με τα καινούργια που δίνουν τώρα.....επειδή λες ότι δεν το έχεις χρησιμοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το συνταγολόγιο είναι άχρηστο πλέον αφού η συνταγογράφηση ήδη γίνεται ηλεκτρονικά.

Μόνο το βιβλιάριο πήγαινε να αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,επαναλαμβάνω,έχω μπει (σαν τους τρελούς,χωρίς τη θέλησή τους..)στο τσμέδε από 19/10 του 2011.Τότε δηλαδή που έδωσα εξετάσεις στο τεε.Από τότε,από το τσμέδε μου έχουν έρθει 2 χαρτιά. Το πρώτο απλά με ενημέρωνε ότι έγινα μέλος της δυναστείας και οφείλω να πληρώνω τις εισφορές.ΧΩΡΙΣ κάποιο αναγραφόμενο ποσό.Το επόμενο χαρτί είναι το λεγόμενο ραβασάκι,όπου με ενημερώνει για το οφειλόμενο ποσό α' εξαμήνου 2012.Για να καταλάβω.

Μου λέτε ότι χρωστάω κάτι για τους 2 μήνες του 11 που ήμουν γραμμένη στο τσμέδε??Αν ναι,γιατί ποτέ δε μου ήρθε χαρτί??

Η δικιά μου απορία έχει να κάνει με την έκδοση βιβλιαρίου.Αν γίνεται με διακανονισμό επί της ΤΡΕΧΟΥΣΑΣ οφειλής,διότι άλλη δεν έχω, από ό,τι αντιλαμβάνομαι, και για πόσο καιρό είναι θεωρημένο το βιβλιάριο,άπαξ και εκδοθεί.Δηλαδή,και το ρωτάω όσο πιο απλά γίνεται,αν κάνω διακανονισμό και πληρώσω την πρώτη δόση,θα μου δώσουν βιβλιάριο για όλο το 12 ή για ένα μικρό διάστημα?Όποιος αντιλαμβάνεται πλήρως τα όσα ρωτάω,παρακαλώ ας ρίξει λίγο φως....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς χρωστάς στο ΤΣΜΕΔΕ τους 2 μήνες του 2011.

Μάλλον δεν πήγες ποτέ στο ΤΣΜΕΔΕ να εξοφλήσεις το ποσό και να παραλάβεις το βιβλιάριο.

 

Νομίζω πως μετά τον διακανονισμό σου κάνουν ετήσια θεώρηση αλλά καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που έχει κάνει διακανονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνει λάθος το ΤΣΜΕΔΕ που δεν ενημερώνει τις οφειλές εμπρόθεσμα είναι γεγονός.

Τώρα πήγαινε και πλήρωσε τα χρωστούμενα του 2011 και βγάλε θεώρησε βιβλιάριο για το 2012.

Τα υπόλοιπα αποφασίζεις τι θα τα κάνεις.

 

Πάντως η ουσία είναι πως πρέπει να πάς προσωπικά στο ΤΣΜΕΔΕ να δεις τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν εχω πληρωσει ενα χρονο ΤΣΜΕΔΕ ειμαι ανασφαλιστος ετσι δεν ειναι;

 

γτ ομως αν παω να πληρωσω την ληξιπροθεσμη οφειλη τοτε πρεπει να πληρωσω και τον κλαδο υγειας;;αφου υποτιθεται οτι δεν ημουν ασφαλισμενος για τον χρονο που δεν πληρωνα..

 

ξερει κανεις;;

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα ραντεεβού για αλλαγή βιβλιαρίων σήμερα στο ΤΣΜΕΔΕ Θεσσαλονίκης.

Για τις 25/06/2012. Και μάλιστα ο υπάλληλος το σημείωνε σε ένα φύλλο Α4 με γράμματα που ούτε ο ίδιος θα τα κατάφερνε να τα διαβάσει.

Προχειρότητα σε όλο της το μεγαλείο.

 

Χάθηκε να βάλουν ένα email με αυτόματο αριθμό πρωτοκόλλου ή μέρας ραντεβού; Ακόμη και μόνο τηλεφωνικά να κλείναμε να μη χρειαζόταν να πηγαίνουμε από εκεί;

 

 

Και που ξέρω που θα είμαι εγώ στις 25/06 ρε καρναβάλια;

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.