Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιότητα θερμαντικών σωμάτων


AARV

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπερα.. ειμαι πολιτικός μηχανικός και θα ηθελα να σας απασχολήσω για κατι δευτερεύον ως προς την εργασία μας. Αναφέρομαι στην κατασκευή. Χτιζω ενα σπιτι ιδιοκατοίκηση και ενδιαφέρομαι να βαλω καλης ποιοτητας σωματα καλοριφέρ. Ρωτάω λοιπον:

BUDERUS CHAPPEE H HENRAD? Ο μηχανολογος μου εμπιστευεται τα HENRAD αλλα μου ειπε να παρω και καμια δευτερη γνωμη. Τι λέτε?

Να σας πληροφορήσω οτι τα βρήκα σε παραπλήσιες τιμες, οπότε...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω μόνο τη Buderus σαν μάρκα αλλά πιστευω ότι το θερμαντικό σώμα δεν είναι ιδιαίτερη επιστήμη. Φτάνει να ικανοποιούν κάποια πρότυπα κ να έχει εγγύηση κ η βαφή (ηλεκτροστατική κατα προτίμηση). Δες τι σώματα θέλεις (εξωτερικου ή εσωτερικού βρογχου πχ), τι μεγέθη σωμάτων καλύπτουν τις αναγκες των χώρων σου αισθητικά κ θερμικά, μιας κ κάθε μάρκα έχει διαφορετικούς πίνακες απόδοσης ανα μέγεθος (αν κ συνήθως παραπλήσιους) κ τα σώματα αυτά να είναι διαθέσιμα στην εταιρεία, μην ξεκινήσεις για άλλα κ αναγκαστείς να πάρεις άλλα :)

Tip: μεγάλη προσοχή στην παραλαβή των σωμάτων...

Link to comment
Share on other sites

Και η Buderus και η Chappee είναι πολύ γνωστές φίρμες αλλά νομίζω ότι φημίζονται για τους Λέβητες/Καυστήρες και όχι για τα σώματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως τη δεις αλλιώς και θελήσεις να κάνεις την υπέρβαση, δες και εδώ:

http://www.antrax.it/dynamic/catalogo.php?l=1&id=2&cop=CT_2&

 

Τιμές δεν ξέρω... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Τα λέμε...

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω ότι τα θερμαντικά σώματα δεν είναι επιστήμη. Για του λόγου το αληθές αναζητείστε στο διαδίκτυο τα σώματα Jaga.

 

Διαγράφτηκε ο σύνδεσμος

 

Παρατήρηση: Απαγορεύεται οποιασδήποτε μορφής διαφήμιση.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ιταλίκο καλο σώμα με 2 mm λαμαρίνα και πολύ καλη αποδοση. 600 και 900 για της ίδιες θερμίδες έχουν ίδια τιμή.δέν μπορω να πω όνομα γιατι θεωρήτε διαφίμιση

Link to comment
Share on other sites

Προς Χαρη: Γιατί διαγράφηκε ο σύνδεσμος; Το μόνο αποτέλεσμα της διαγραφής είναι ότι χρειάστηκε να ψάξω στο google για να βρώ την ιστοσελίδα της jaga.

 

Προς Moliero: Για όνομα του Θεού. Γιατί δεν μπορείς να πεις το όνομα μιάς μάρκας,; Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς. Παρότι δεν είναι ξακάθαρο τι εστί διαφήμιση και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.