Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέος Μηχανικός - ΤΕΕ - ΤΣΜΕΔΕ - Μπλοκάκι


zamaria

Recommended Posts

Δεν θα είναι μισθωτός-λανθασμένα χρησιμοποιεί την λέξη "προσλάβει"-αλλά ελεύθερος επαγγελματίας με παροχή υπηρεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν γνωρίζει και γίνει καμια πατάτα θα τρεχει και δεν θα φτάνει όμως..Εγώ δίνω 400 το χρονο και έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά μη μας τα παρουσιάζετε σαν υποχρεωτικά έξοδα. Στην τελική μπορείς να βρεις και κάποιο φίλο σου λογιστή και να μη σου πάρει λεφτά. Το ερώτημα είναι τι λεφτά φεύγουν προς την εφορία και τα υπόλοιπα ταμεία και δε μπορείς με τίποτα να τα γλιτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

οπότε κάποιος που τα ξέρει ας τα συνοψίσει δίνοντας ακριβείς τιμές ώστε να τα 'χουν όσοι ψάχνονται υπόψη τους.

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσίες λογιστή με κάτω από 25€/μήνα δεν πιστεύω ότι θα βρει κάποιος. Και ειδικά για κάποιο νέο συνάδελφο, ο λογιστής χρειαζεται οπωσδήποτε.

 

Τώρα, το αν ένας επαγγελματίας πρέπει να αμοίβεται όταν εργάζεται-είτε φίλος, είτε όχι-ας το κρίνει ο ίδιος και φυσικά να είναι σε αναμονή ανάλογης ποιότητας υπηρεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Μέσο όρο νομίζω κάπου 40 ευρω/ μήνα, και ναι δεν είναι και αμελητέο έξοδο, ίσως ένα ΠΕΑ  :mrgreen:

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, ακόμα για το λογιστή μιλάμε? όσο σημαντικός κι αν είναι, δεν είναι στα βασικά έξοδα, αλλά στα βοηθητικά.

 

το θέμα είναι οι υποχρεώσεις προς το κράτος, όχι προς τους ιδιώτες συνεργάτες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες το πρόβλημα δεν είναι μόνο τα 25 ή τα 40 ευρώ το μήνα. Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι λογιστές δεν το κατέχουν το άθλημα το δικό μας με αποτέλεσμα να γίνονται λάθη κατά ριπάς. Έχω γυρίσει 3 και μετά από κάθε επίσκεψη σιχτίριζα για τα εξόφθαλμα σφάλματα που γίνονταν. Έχω καταλήξει και τα κάνω μόνος μου, αλλά αν βρω άτομο να ξέρει θα πάω. Μέχρι τότε... 

Edited by Roy_Hobbs
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.