Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαναυπολογισμός προστίμου ν.4014


Recommended Posts

Να ξέρεις ότι πατώντας το κουμπί της υποβολής δεν συμβαίνει ποτέ τίποτα γιατί θέλει διπλή επιβεβαίωση για να συνεχίσει και υπάρχει και η επιλογή "άκυρο" οπότε κάνεις πίσω αν σε κάτι δε συμφωνείς.Πάτα το άφοβα.Να ξέρεις ότι με τις αλλαγές που θα κάνεις θα χρειαστεί να πατήσεις την υποβολή γιατί μόνο τότε σου δείχνει σε στήλες το πριν και το μετά πρόστιμο .Προχωράς λοιπόν βλέπεις και αν συμφωνείς ξαναπατάς και σου βγάζει τα νέα πρόστιμα.Τυπώνεις, πασάρεις και τέλος.Δεν περνάς σε οριστική αν δεν το θες.!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και έγω ερώτηση σχετικά με τον αριθμό των δόσεων.

 

Έβγαλα το παράβολο τον δεκέμβρη και αργότερα κάποια στιγμή πριν από τα Χριστούγεννα προχώρησα στην επιλογή πληρωμής και στον αριθμό των δόσεων για τον πελάτη μου . Τότε ο μέγιστος αριθμός δόσεων ήταν 36. Από τότε ο πελάτης μου έχει ήδη πληρώσει 2 δόσεις (Ιανουάριος + Φεβρουάριος + παράβολο), επέιδη όμως άλλαξε ο αριθμός των δόσεων στις 48, μου ζήτησε να αλλάζουμε το πρόγραμμα πληρωμής και να κάνουμε τις δόσεις 48, αντί για 36. Ποιά είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να αλλάξω το πρόγραμμα των δόσεων, μπορώ?

 

2η περίπτωση: ένας άλλος πελάτης πλήρωσε εφ' απάξ και καθάρισε. Στην καρτέλα "οικονομικά στοιχεία" το σύστημα λεεί ότι οι δόσεις έχουν εξοφληθεί, ωστόσο στην αρχική σελίδα η κατάσταση είναι σε "προσωρινή υπαγωγή", χρειάζεται να κάνω κάτι για να το προχωρήσω σε οριστική, εφ' όσον δεν έχω ακόμα περάσει σχέδια / τεχνική έκθεση / έκθεση τρωτότητας? Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τον πελάτη μο, όπως να του πουν ότι δεν έχει πληρώσει π.χ.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο................συμπλήρωσε την αίτηση που θα βρεις ΕΔΩ και στείλτην στο ΤΕΕ με fax.

Κάποια στιγμή η δήλωσή σου θα πάει σε αρχική υπαγωγή, στη συνέχεια θα κάνεις και πάλι υποβολή, θα υπολογιστούν οι μέχρι τότε πληρωμές και θα βγει νέο σχήμα πληρωμών με αυξημένες δόσεις.

 

Για το 2ο........................δεν χρειάζεται να κάνει οριστική υπαγωγή ακόμα.

Κάτσε να φτιάξουν το σύστημα για τα σχέδια και μετά.

Link to comment
Share on other sites

ilias ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις - εάν και υποψιάζομαι ότι το ΤΕΕ δεν θα απαντήσει κ τόσο αμεσα (τουλάχιστον σε ότι αφορά στο 1ο ερώτημα) !!!! :smile:

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΛΙΝΝΟΣΤΟΥΝΤΕΣ Ή ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει,

αν μία αίτηση βρίσκεται σε ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΥΠΑΓΩΓΗ, και πρέπει να διορθωθεί μία επιφάνεια, επανυπολογίζεται το πρόστιμο (με τον ίδιο αριθμό δόσεων που είχε επιλεγεί)?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι ακριβώς γίνεται (αυξάνεται ή μειώνεται το ποσό των δόσεων που υπολείπονται αναλόγως)!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.