Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνεχές Πρόβλημα με teemail.gr


tyxodioktis100

Recommended Posts

εμένα με ενοχθει το θέμα των spam

δεν εχω τη δυνατότητα να ορίσω την ανεπιθήθμητη αλληλογραφία μου με αποτέλσμα να δεχομαι δεκάδες spam και να χάνω την ώρα μου να τα σβήνω χειροκίνητα :(

Επειδή έχω την ίδια απορία που το έψαξα χρειάζεται να ενεργοποιήσετε μια υπηρεσία.Πάντως σάν υπηρεσίες είναι πίσω σε σχέση με gmail, hotmail.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια και το πιάσαμε το θέμα . Με τα ελληνικά έχω θέμα . Μπορώ να λάβω και να διαβάσω , αλλά άμα στείλω ο άλλος βλέπει ερωτηματικά .

 

Πως το φτιάχνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το teemail έχεις αυτό το πρόβλημα; Επίσης, το πρόβλημα έχει να κάνει με το κείμενο που γράφεις μέσα στο μήνυμα και τον τίτλο του  ή και με τα συνημμένα;

Στις ρυθμίσεις του web teemail δεν βρίσκω κάτι σχετικά με την κωδικοποίηση χαρακτήρων. Για τις σχετικές με την κωδικοποίηση ρυθμίσεις, στον Firefox καθώς και στο Ms Outlook 2010 (παρόμοιες μάλλον είναι και για το 2007), επισυνάπτω δυο εικόνες.

Αν θες ρίξε μια ματιά και σ' αυτά τα δύο:

"Διάβασμα email με χαρακτήρες που μοιάζουν με κινέζικα" (προς το τέλος γράφει και για ερωτηματικά καθώς και για την σύνταξη μηνύματος) και "Επιλογή κωδικοποίησης κειμένου κατά το άνοιγμα και την αποθήκευση αρχείων".

post-22627-0-00078500-1444420507_thumb.jpg

post-22627-0-03231300-1444420922_thumb.jpg

Edited by panos-vicious
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,στην δουλειά χρισημοποιώ το Teemail.Τελευταία δεν παραδίδονται τα Email ή λαμβάνω μετά απο 2 ημέρες.Δεν το έχω συνδέσει με το Outlook.

Αντιμετωπίζετε και εσείς πρόβλημα το τελευταίο διάστημα?

Σκέφτομαι  μήπως φτιάξω είτε email της Microsoft ή της Google.

Eπίσης με τα Spam στο Teemail πρέπει να γραφτώ σε κάποια υπηρεσία απο οτι είδα.

Link to comment
Share on other sites

Περιπου τι ιδιο προβλημα και εγω.

Δεν λαμβανω καθολου mail στο teemail εδω και πολυ καιρο.

Μονο να στελνω μπορω.

Τι μπορουμε να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δοκιμάστε να κάνετε μια εκκαθάριση τα Trash...... Και σβήστε κ τπτ από inbox με μεγάλα επισυναπτόμενα αρχεία....

Link to comment
Share on other sites

Περιπου τι ιδιο προβλημα και εγω.

Δεν λαμβανω καθολου mail στο teemail εδω και πολυ καιρο.

Μονο να στελνω μπορω.

Τι μπορουμε να κανουμε?

 

 

Αρχικά δοκιμάστε να κάνετε μια εκκαθάριση τα Trash...... Και σβήστε κ τπτ από inbox με μεγάλα επισυναπτόμενα αρχεία....

Τελικα αυτο ηταν ...εμενα ειχε γεμισει το mail. Τα εσβησα και ολα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα, εκτός απο το λογαριασμό του Teemail διαθέτω και ένα λογαρισμό της Google.(Gmail)

Γίνεται να κάνω αυτόματη πρόωθηση ώστε όσα Email έρχονται στο Teemail να φαίνονται κατευθείαν στο Gmail ή υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω την ανεπιθύμητη αλληλογραφία στις υπηρεσίες του Teemail.Λαμβάνω τελευταία κάποια περίεργα email.Τα διαγράφω κατευθείαν.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό έχω πρόβλημα να στείλω μέιλ με ελληνικά . Τα γράφω , τα βλέπω και μόλις πατήσω το αποστολή , τα γυρίζει σε ???? και διάφορα άλλα τέτοια .

 

Τι να κάνω ?

 

 

Τα ελληνικά στα εισερχόμενα τα διαβάζω κανονικά .

Edited by BAS
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικα αυτο ηταν ...εμενα ειχε γεμισει το mail. Τα εσβησα και ολα οκ!!!

 

Φαίνεται κάπου πόσος χώρος χρησιμοποιείται ή το υπόλοιπο που έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.