Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σεμινάρια ΙΕΚΕΜ - ΤΕΕ


Recommended Posts

Η συνήθης δικαιολογία για την μη πραγματοποίηση τους σε άλλες πόλεις η η μικρή συμμετοχή από ενδιαφερόμενους.

Δηλαδή ζητούν τουλάχιστον 30 άτομα αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα και δεν θα βρεθουν σε ολοκληρη Θεσσαλια->Λαρισα ή Θεσσαλονικη πχ 30 ατομα να δηλωσουν συμμετοχη; Αυτη η δικαιολογια δεν στεκει. Εγω λεω οτι βαριουνται

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ στην Κρήτη είμαστε πολύ τυχεροί που θα διοργανωθεί τελικά για ενεργειακούς επιθεωρητές.

Μονό αυτό. Για τα άλλα τίποτα...

Και να πεις ότι είναι και τζάμπα να πω εντάξει, τι άλλο να κάνουμε δηλαδή, να δίνουμε 15 ευρώ την ώρα;

Link to comment
Share on other sites

Να τα κάνετε τον Αύγουστο σε κανένα πεντάστερο ξενοδοχείο με όλα τα έξοδα πληρωμένα για τους εκπαιδευτές! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νεος κυκλος σεμιναριων για το επομενο τριμηνο απο το ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ.

Πληροφοριες στο http://www.iekemtee.gr

 

ενδεικτικα:

autocad 2d

3d

τεχνικοι ασφαλειας

εκδοση οικοδ.αδειων

πολεοδομικος σχεδιασμος

ενεργειακη αποδοση κτιριων

κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το ΙΕΚΕΜ έχει δημιουργήσει νεα ιστοσελίδα (η οποια περιλαμβάνει πλέον και πλατφόρμα e-leaning).

 

H διεύθυνση παραμένει η ίδια με παλιά (http://www.iekemtee.gr) ωστόσο η ιστοσελίδα βρίσκεται ακόμα υπο διαμόρφωση επομένως δεν είναι ακόμα 100% λειτουργική.

 

Το ΙΕΚΕΜ ως επίσημος φορέας εκπαίδευσης του ΤΕΕ έχει υποβάλλει πρόταση συμμετοχής στο πρόγραμμα "e-μηχανικοί" και σύντομα θα ανακοινωθεί το πλήρες πακέτο επιδοτούμενων προγραμμάτων που θα προσφέρει.

 

Παράλληλα με αυτό τρέχουν ήδη νέα σεμινάρια από το ΙΕΚΕΜ για το διάστημα Μαιος - Ιούλιος 2009 (πληροφορίες υπάρχουν αναλυτικά στην ιστοσελίδα του ΙΕΚΕΜ) και σε καποια από αυτά υπάρχει έκπτωση 25% για όσα μέλη ΤΕΕ είναι κάτω των 30 ετών ή μέχρι 5 έτη από την απόκτηση του πτυχίου

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε παιδιά .... για τα πανηγύρια είναι αυτό το ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ ... Εγώ έκανα αίτηση, με πήραν τηλέφωνο μετά από περίπου 2 (!!!) χρόνια, με άγχωσαν να πάω να πληρώσω για να καπαρώσω θέση και το αποτέλεσμα ήταν να με πάρουν ένα δεύτερο τηλ. (περίπου 4-5 ημέρες πριν την έναρξη) και να μου ανακοινώσουν ότι τελικά το σεμινάριο δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω χαμηλού αριθμού συμμετεχόντων. Τι είναι αυτά τα πράγματα, δεν ντρέπονται λίγο λέω γω ;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μαζευτούν 20 άτομα περίπου ώστε να υλοποιηθεί ένα σεμινάριο. Αν κάποιοι απο αυτούς ακυρώσουν την συμμετοχή τους τότε συνήθως το σεμινάριο ακυρώνεται.

 

Σε ποιό σεμινάριο συνέβη αυτό που αναφέρεις?

 

 

Ωστόσο αυτο που αναφέρεις (και άλλα πολλά ισως) δεν βγαίνουν εύκολα στην επιφάνεια με αποτέλεσμα τα προβλήματα να θάβονται...

 

Η καλή λειτουργία του ΙΕΚΕΜ και η παροχή σωστών υπηρεσιών είναι ζήτημα εδώ και χρόνια. Προσπάθειες γίνονται αλλά απ' ότι φάινεται δεν αρκεί μονο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εμένα ΚΑΝΕΙΣ δεν με ενημέρωσε για τον ελάχιστο, αυτό, περιορισμό. Το μόνο που ήξεραν να μου πουν είναι να πάω για την κατάθεση.

 

Υ.Γ. στο σεμινάριο για τον Ε.Κ. 6 (για Αθήνα πάντα μιλάμε).

 

Άντε και το ανέφερα αυτό. Μετά τι ; ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.