Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το νέο Μνημόνιο.....


ikaros13

Recommended Posts

Η 17 Νοεμβρη, ο ΕΛΑ, Η Σεχτα και και ολες οι αλλες τρομοκρατικες ομαδες χαρακτηριζονταν απο την Αριστερα ως προβοκατορες, "ΕΥΠατζηδες", "οργανα της CIA" και πολλα αλλα. Οταν λοιπον τους βρηκαμε ποιοι ειναι τι ειδαμε? Πως ολοι τους ηταν στελεχη της Αριστερας πολλοι απο αυτους με μακρα θητεια σε κομματα του συγκεκριμενου χωρου.

Τα ονόματα Αλεξάκης και Ντάνος Κρυστάλλης σου λένε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.iospress....os19960623a.htm

Ο σ/χης Αλεξάκης ήταν διοικητής της ΕΥΠ. Ο Κρυστάλλης ήταν εξωτερικός συνεργάτης της ΕΥΠ που έβαζε βόμβες. Την τελευταία την είχε βάλει στην Κατεχάκη που είχε συγκέντρωση η Ν.Δ. με ομιλητή τον Μ. Έβερτ, ενάντια στις πολιτική διακρίσεων της ΕΡΤ. Ο Αλεξάκης πριν κληθεί στον ανακριτή, πήρε αμέσως μετάθεση στην Κύπρο. Την όλη υπόθεση είχε ξεσκεπάσει σε μια σύσκεψη η Δ/νση Ασφαλείας Πειραιά.

Αυτά που λέει η τηλεόραση και ίδιος αυτά που είπε προχτές η Πιπιλή (συγνώμη παιδιά αλλά είναι βλαμμένη η γυναίκα) είναι κουραφέξαλα.

Η Πιπιλή ήταν σύζυγος του Κρυστάλλη

Edited by man21
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορεί να το κανανε οι περισσότεροι εν αγνοία τους αλλά κάναν καταπληκτική δουλειά.

είναι οι λεγόμενοι χρήσιμοι ηλίθιοι

 

Μαλιστα. Δηλαδη δεν εχεις προσωπικο, δεν πληρωνεις μισθους, δεν πληρωνεις ασφαλιστικες εισφορες ΙΚΑ αλλα κατα τ αλλα κουνας το δακτυλο προς ολους τους υπολοιπους που απασχολουν προσωπικο, κανοντας και υποδειξεις προς αυτους. Υπεροχα...

  1. καταρχάς η συζήτηση αφορούσε το πόσο καλοπερνούσαν οι Ελληνες προ κρίσης και ποιες οι διαφορές τους στον τρόπο διαβίωσης από τους ξένους
  2. τις υποδείξεις δεν τις κάνω εγώ, τις κάνει η νομοθεσία
  3. επειδή δουλέυω με ιδιώτες ξέρω πολύ καλά ποιος με ανταγωνίζεται αθέμιτα και με ποιον τρόπο, σε αυτούς τους κουνώ το δάκτυλο
  4. όποιος δουλεύει για εμένα ή συνεργάζεται μαζί μου τον πληρώνω ακόμη και όταν εγω δεν πληρώνομαι
  5. άμα δεν σου άρέσουν οι μισθοί και το ΙΚΑ να πληρώνεις με την ώρα ή με ποσοστό, συμφέρει; ε;

Edited by myri
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@man21

 

μπες στο blog του κρυστάλλη. στα αποκόμματα εφημερίδων θα βρεις σε κάποιο, σε παράπλευρη άσχετη είδηση την προφητεία μητσοτάκη από το 85 για το δντ, το είχα ανεβάσει και στο capital παλιά, μουχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.iospress....os19960623a.htm

Ο σ/χης Αλεξάκης ήταν διοικητής της ΕΥΠ. Ο Κρυστάλλης ήταν εξωτερικός συνεργάτης της ΕΥΠ που έβαζε βόμβες. Την τελευταία την είχε βάλει στην Κατεχάκη που είχε συγκέντρωση η Ν.Δ. με ομιλητή τον Μ. Έβερτ, ενάντια στις πολιτική διακρίσεων της ΕΡΤ. Ο Αλεξάκης πριν κληθεί στον ανακριτή, πήρε αμέσως μετάθεση στην Κύπρο. Την όλη υπόθεση είχε ξεσκεπάσει σε μια σύσκεψη η Δ/νση Ασφαλείας Πειραιά.

 

 

Καλα τωρα το ριξαμε στο ραδιο αρβυλα

Link to comment
Share on other sites

Εχω έναν παιδικό φίλο ο οποίος είναι καμεραμαν πολλά χρόνια τώρα σε μεγάλο ιδιωτικό κανάλι....

Αν και έχουμε χαθεί το πέτυχα εχτές....

Καλα ρε μαλάκα του λέω που είχατε κάμερες προχτές μόνο στο Σύνταγμα....

Τρελός είσαι ρε Γρηγόρη....

Στο τάδε τάδε ξενοδοχείο και είχαμε οπτικό υλικό από όλη την Αθήνα.....

Καλά ρε του λέω δεν δείξατε τίποτα....

Ρε χαζός είσαι μου απαντά....

Τι ψάχνεις τώρα.....

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

θοδωρή συμμετέχεις σε πορείες?

 

Oχι φιλε μου, δεν εχω παει ποτε εως τωρα για ιδεολογικους λογους και μονον.

Edited by thodoris1982
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.