Μετάβαση στο περιεχόμενο

-22% (!) στους μισθούς.


ΟΩΝ

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

-18% κλείδωσε για τους Μηχανολόγους...

(πάλι καλά, αφού διατήρησαν επιδόματα και ωριμάνσεις...)

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=166274&catid=3

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε πσσο μειωθηκε ο μισθος του μηχανικου Δημοσιου Υπαλληλου;

50%.Με 30 χρονια υπηρεσιας ξενες γλωσες ,μεταπτυχιακα ,2 παιδια 1250 ευρω καθαρα!

Και απο 1/1/2013 μειον 130 ευρω το μηνα επιπλεον.Δηλαδη 1120 .

Με 30 χρονια!!!

Παμε κατα διαολου ολοι συναδελφοι.Αλλοιμονο στα νεα παιδια που βγαινουν μονα τους στην αγορα.

Edited by KF
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν ο μισθός του Δ.Υ. Μηχανικού θα πέσει (αρκετά) κάτω από το μισθό του στον Ι.Υ. και θα συνεχίσει να πέφτει, τότε θα μπορέσουμε να μιλήσουμε (και εγώ πρώτος) για αδικίες. Μέχρι τότε, καλούμαι εγώ να πληρώνω το μισθό σου με τους φόρους μου από χρήματα μάλιστα τα οποία δεν βγάζω (βλ. τεκμήρια) και εκτός αυτού εισπράττω από πάνω και την αδιαφορία έως ειρωνία σου στις υπηρεσίες που εργάζεσαι και αναγκαστικά "συναλλάσομαι" μαζί σου. Για την περίπτωση που σε εξοργίσει αυτό το μήνυμα, σου συνιστώ να διαβάσεις τι έχω γράψει στο παρελθόν "υπέρ" των Δ.Υ. Απλά το ποτήρι πλέον ξεχείλισε και θα επωμιστούμε το βάρος όλοι και ισότιμα. 3 χρόνια στη "γωνία" είμαι. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω υποστεί και ειρωνείες δημόσια, από Δ.Υ. τον τελευταίο καιρό.Και εγώ κατανοούσα και κατανοώ τον Δ.Υ., αλλά ... τώρα ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του!

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι λίγο περίεργο να πανηγυρίζουν οι σύλλογοι των εργαζομένων (ΟΣΕΤΕΕ, ΣΤΥΕ)... Δεν το λες και επιτυχία το -18%....

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ συμβασεις ειναι για να μενουν στα χαρτια.........σε δουλεια που ειναι να αναλαβω αν την παρει η κατασκευαστικη ζητησα για επιβλεψη 2500 καθαρα δλδ φπα παρακρατηση δικη της σπιτι αμαξι εξοδα κινησης και ενα ποσοστο απο το κερδος της ......

αν δεν ζητησεις δεν κερδιζεις

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.