Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιοπωλεία με βιβλία για μηχανικούς


gnusselt

Recommended Posts

Εκτός το βιβλιοπωλείο του Παπασωτηρίου, υπάρχει κάποιο άλλο τεχνικό βιβλιοπωλείο στο νομό Αττικής;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Δυστυχώς εχω την εντύπωση οτι ολο και λιγοστεύουν οι χώροι που μπορούμε να πηγαίνουμε και να βρίσκουμε βιβλία του χώρου μας.... παλιά υπήρχε και ο ελευθερουδάκης,,,,, υπάρχει και ο Παπασωτηρίου αλλά με λύπη διαπιστώνω οτι και αυτός συρρικνώνεται και δεν τον βλέπω καλα....  σήμερα πήγα στο μολ με στοχο να παω στο βιβλιοπωλειο του εκει. δυστυυχώς το έκλεισε...... και στην αθηνα, στο τομεα του πολιτικού μηχναικού νομίζω οτι δεν εχει τοσα πολλά βιβλία οπως παλια...

 

να δουμε σε λιγο καιρο που θα πηγαίνουμε να βρίσκουμε συγκεντρωμένα βιβλία διάφορων εκδοτικών οικων. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εχω την εντύπωση οτι ολο και λιγοστεύουν οι χώροι που μπορούμε να πηγαίνουμε και να βρίσκουμε βιβλία του χώρου μας.... παλιά υπήρχε και ο ελευθερουδάκης,,,,, υπάρχει και ο Παπασωτηρίου αλλά με λύπη διαπιστώνω οτι και αυτός συρρικνώνεται και δεν τον βλέπω καλα.... σήμερα πήγα στο μολ με στοχο να παω στο βιβλιοπωλειο του εκει. δυστυυχώς το έκλεισε...... και στην αθηνα, στο τομεα του πολιτικού μηχναικού νομίζω οτι δεν εχει τοσα πολλά βιβλία οπως παλια...

 

να δουμε σε λιγο καιρο που θα πηγαίνουμε να βρίσκουμε συγκεντρωμένα βιβλία διάφορων εκδοτικών οικων.

Το έκλεισε; Να πάρει, ήταν πολύ καλός χώρος και με απρόσμενα μεγάλη ποικιλία επιστημονικών βιβλίων, είχα εκπλαγεί ευχάριστα μια φορά που είχα πάει. Για εμένα που ανεβαίνω από επαρχία και συνήθως φιλοξενούμαι σε φίλο στα Β. Π. ήταν πολύ ωραίο να ξέρω ότι μπορώ να πάω μια βόλτα να ψάξω για κανά βιβλίο ειδικότητας χωρίς να πρέπει να κατέβω στο κέντρο οπωσδήποτε, έχω δεν έχω χρόνο ή όρεξη.
Link to comment
Share on other sites

να δουμε σε λιγο καιρο που θα πηγαίνουμε να βρίσκουμε συγκεντρωμένα βιβλία διάφορων εκδοτικών οικων. 

 

στο διαδίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μούφα απο τον Παπασωτηρίου στο mall δεν υπήρχε.. Απόλυτος τιποτα

Κατα τα αλλα καλα λεει ο Γιώργος στο Ίντερνετ πλέον βρισκεις τα παντα. Εκτος αν το θέλετε για βιβλιοθήκη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μούφα απο τον Παπασωτηρίου στο mall δεν υπήρχε.. Απόλυτος τιποτα

Κατα τα αλλα καλα λεει ο Γιώργος στο Ίντερνετ πλέον βρισκεις τα παντα. Εκτος αν το θέλετε για βιβλιοθήκη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και όμως, τον πρώτο καιρό ήταν καλό. Προφανώς δεν είχε κίνηση και σιγά σιγά το αποψίλωσαν. Το ίδιο είχε και στον Παπασωτηρίου της Πάτρας (στο κέντρο, δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτόν της πανεπιστημιούπολης), που όσο πέρναγε ο καιρός έβρισκες και λιγότερα καινούργια βιβλία ώσπου εδώ και μερικά χρόνια δεν περνάω καν από εκεί γιατί θα με πιάσει κατάθλιψη. Αν υπάρχει πια...

 

Όσο για το internet, δυστυχώς δε βοηθάει καθόλου - πρέπει πρώτα να έχεις δει το βιβλίο και να κρίνεις αν σε καλύπτει. Μια απλή θεματολογία ή έστω τα περιεχόμενα δε λένε πολλά - η ανάλυση και η σελιδοποίηση σε κάθε βιβλίο πολλές φορές διαφέρουν δραματικά.

Edited by cosygatos
Link to comment
Share on other sites

Το διαδίκτυο δε το ανέφερα τόσο για αγορές βιβλίων όσο για απευθείας αναζήτηση της πληροφορίας.

 

Τα βιβλιοπωλεία κλείνουν διότι γενικά το βιβλίο περνάει κρίση σαν μέσο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.