Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζήτηση περί καθυστέρησης διευθέτησης του θέματος των ενεργειακών επιθεωρητών


Recommended Posts

γραφετε , αυτα που λεω εδω και εναν χρονο , σχετικα με τις τιμες, και πως εκδιδουν ΠΕΑ............τα ρουσφετακια εχουν παντα τετοια αποτελεσματα..........

 

 

δεν μπαινω καν στο θεμα ποσοι ειναι οντως προσωρινοι αυτοι που ασχολουνται με ΠΕΑ , και ποσοι οχι.........γιατι ,

αυτα μονο στην Ελλαδα ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!!!!!

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η επιτροπή κάνει τον έλεγχο των αιτήσεων. Πολύ σύντομα θα ανακοινωθούν τα πρώτα αποτελέσματα στην ιστοσελίδα του ΥΠΕΚΑ και στο www.buildingcert.gr

 

Για να δούμε;;;;

 

(το παραπάνω είναι η απάντηση σε νέο email που έστειλα για να ρωτήσω πότε με το καλό ;) )

Link to comment
Share on other sites

Χτες στην ημερίδα για τους ανελκυστήρες, μίλησα στα πεταχτά με τον πρόεδρο του ΠΣΔΜ-Η. Του εξέφρασα διάφορα παράπονα του κλάδου, αναφέρθηκα στους ελεγκτές δόμισης, και κατέληξα στις ενεργειακές επιθεωρήσεις.....Για να μην βγώ εκτός θέματος, σε ερώτημα τι γίνεται με τις επιθεωρήσεις λεβήτων και εγκαταστάσεων.....άστο μου λέει, θα αργήσει πολύ εώς και καθόλου!!!! Γι'αυτούς που παρακολουθούν σεμινάρια και όχι μόνο......

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα θα είναι να αρχίσουν να τα βγάζουν και λίγα λίγα σε δόσεις όπως έκαναν με την πρώτη φουρνιά των προσωρινών, προβλέπω μερικοί να εγκριθούν και μετά από μία μέρα να λήγει η άδεια τους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σημερα αλλαξε η κατασταση στο Buildingcert.gr απο "προς εξέταση απο ΓΕΠΕ" στο "Εξεταστηκε και ανεμενεται εκδοση αποφασης απο ΥΠΕΚΑ..."

Αντε να δουμε τα τεμπελχανία τι μαγείρεψαν.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι φιλε tsx

Η διαφωνια μου ειναι στο οτι αυτος που το παιδι του πειναει θα ριξει την τιμη δραματικα ενω αυτος που δεν εχει προβλημα θα τη ριξει λιγοτερο ωστε να ειναι μεν πανω του πρωτου αλλα σε τετοια διαφορα ουτως ωστε να παραμενει ανταγωνιστικος...

Και σου φερνω 2 παραδειγματα, αν και ειμαι εντελως εκτος θεματος

α. Πελατης θελει να ρυθμισει αυθαιρετο και του κανω προταση 750€. Ερχεται μετα απο λιγο και μου λεει οτι βρηκε με 300€. Προφανως και ανηκει στην 1η κατηγορια. Σε ττεοια τιμη ΔΕΝ πεφτω και τον αφηνω να φυγει...

β. Σε πελατη για τον ιδιο λογο με τον παραπανω, κανω την ιδια προταση. Μου λεει οτι βρηκε καποιον με 600€.

 

Στην 1η περιπτωση παραταω τον πελατη γιατι ξεφτιλιζω το επαγγελμα και δε γουσταρω...

Στη 2η περιπτωση θα του κανω καλυτερη προσφορα και θα την παρω εγω τη δουλεια ομως. Ουτε τ επαγγελμα θα ξεφτιλισω και θα μεινω ανταγωνιστικος

 

Το αναφερω πιο πολυ για τη συγκριση αναμεσα σε αυτον που πειναει και αυτον που δεν πειναει...

Τελος τα off topic απο μενα.

Την καλημερα μου

 

 

300? Βγαλε 100 τις κρατησεις, 30 το ΦΕΜ, 30 βενζίνες-σχεδια, υπόλοιπο 140 ευρω....μαλισταααααα

Μέχρι 500 έχω πέσει και εγώ αλλα για ιδιοκτήτη με 4 αιτήσεις και η μια του δώρο αλλά για μια πολυκατοικία, μια αυτοψία, μια σειρά σχεδίων και αφού μου ήρθε και το @*#@τσμεδεω και πάλι μου κακοφάνηκε, έλεος πια

Link to comment
Share on other sites

σημερα αλλαξε η κατασταση στο Buildingcert.gr απο "προς εξέταση απο ΓΕΠΕ" στο "Εξεταστηκε και ανεμενεται εκδοση αποφασης απο ΥΠΕΚΑ..."

Αντε να δουμε τα τεμπελχανία τι μαγείρεψαν.....

 

Καλά, ένα μήνα να βγει η απόφαση, ένα να καθαρογραφεί...καλό καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Σε mail που έστειλα τελευταία φορά στις 21/3 μου απάντησααν :

"Παρακαλούμε αναμένετε απάντηση από την ΓΕΠΕΕ που αξιολογεί τα δικαιολογητικά σας."

Υποθέτω το ίδιο mail έστειλαν παντού. Πάντως ένα μήνα μετά ακόμα τα δικαιολογητικά μας αξιολογούνται...έχει κανείς νεότερα? Κρατούν άραγε σειρά με αριθμό πρωτοκόλου? Έχω πρωτόκολλο λίγο πάνω απο 1200. LeftLane εσύ που άλλαξε η ένδειξή σου είχες νεότερα?

Μήπως πρέπει να τους ομβαρδίσουμε στα mail μήπως και ξυπνήσουν?

Link to comment
Share on other sites

πήρα σήμερα στο buildingcert και ρώτησα πληρώσαμε τώρα τι;

 

Η απάντηση είναι πως θα μας στείλουν κωδικούς και username για να μπορέσουμε να μπούμε ως προσωρινοί επιθεωρητές αλλά αυτό θα το κάνει το ΕΥΕΠΕΝ και δεν έχουν ενημέρωση πότε θα το κάνουν. Προσπάθησα να πάρω και εκεί αλλά δεν το σηκώνει κανείς.

 

Αυτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.