Μετάβαση στο περιεχόμενο

Για πατριωτικούς λόγους να μείνω Ελλάδα ή να φύγω κι εγώ;


EngD

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν στο νου σου έχεις τους "πατριωτικούς λόγους" και όχι οικονομικούς η απάντηση είναι αναμφίβολα να μείνεις. Ο στρατιώτης δεν εγκαταλείπει τη μάχη αλλά πολεμάει μέχρι τελευταίας ρανίδας.

Πάρε σαν παράδειγμα τον Max Planck, γερμανό κορυφαίο νομπελίστα επιστήμονα, που ο γιός του είχε δολοφονηθεί κατόπιν βασανιστηρίων από τους Ναζί, το σπίτι του είχε γίνει ερείπια από τους συμμαχικούς βομβαρδισμούς, αυτός όμως αρνιόταν να εγκαταλείψει τη Γερμανία λέγοντας ότι έτσι, έστω και δια της απουσίας του, θα έβαζε ένα λιθαράκι στην επικράτηση του κακού.

----------------------------

Θλίβομαι πάντως με τα σχόλια. Ο άνθρωπος είπε τι πρέπει να κάνει για πατριωτικούς και μόνο λόγους. Όχι για οικονομικούς ή προσωπικούς.

Φανταστείτε τι θα γινόταν αν στην περίοδο της κατοχής και της πείνας (εκτός από τους δοσίλογους που κάνανε τρελές περιουσίες) όλοι οι αγωνιστές του ΕΑΜ, του ΕΔΕΣ, της Χ, της ΙΙΙ ταξιαρχίας Ρίμινι την "κάνανε" για την Ελβετία. Heil Hitler θα φωνάζαμε τώρα.

---------------------------

Και τέλος μη νομίσετε ότι έξω θα σας υποδεχτούν με ανοιχτές αγκάλες. Θα σας βλέπουν όπως τους Αλβανούς εδώ.

Edited by Julius Caesar
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ... ας ξεκινήσουμε πρώτα με τους ορισμούς των εννοιών ''πατριώτης'' ''πατριωτικός'' κλπ και μετά μπορούμε να κάνουμε κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

Ο στρατιώτης δεν εγκαταλείπει τη μάχη αλλά πολεμάει μέχρι τελευταίας ρανίδας.

 

Όταν όμως έχει νόημα ότι θα πιάσει τόπο αυτο που κάνει.

 

Εγώ γιατί να μείνω ???

 

Να ταϊζω τον Πάγκαλο και να μου λέει μαζί τα φάγαμε ???

Ή να ταϊζω τους γάμους στο Παρίσι του Άκη ???

Ή μήπως να ταϊζω τα 300 σάπια κοπρόσκυλα και άχρηστα ανθρωπίδια που μου προκαλούν αναγούλα, αυτούς τους συγγενείς τους και τα παιδιά τους???

 

Ο Max Planck έμεινε στην χώρα του αλλά ήξερε ότι θα υπάρξει ανάπτυξη και το κράτος θα είναι κράτος και όχι καφενείο όπως το Ελλαδιστάν.

Εδώ ακόμη και σήμερα διορίζουν και κάνουν ελληνοποιήσεις (εκλογές έρχονται...) λες και πουλάνε σουβλάκια !!!

Τρώνε σαν τα μοσχάρια ακόμη και βάζουν κόσμο από την πίσω πόρτα. Αυτά πλέον δεν !!! Πάρτε το χαμπαρι !!!

Και τώρα ελέω εκλογών πιάσανε τον Άκη...τόσα χρόνια (20 χρόνια) που έτρωγε και ρήμαζε δεν το ξέρανε...τώρα τους ήρθε η άγια φώτιση...

Σαν τον Άκη είναι πάααααααααρα πολλοί...Μιλάμε έχει πολύ πράμα...

Αλλά ξεκινήστε από τα δικαστάκια τα σάπια και μετά στους πολιτικούς...

Ειναι όλοι σάπιοι !!!

 

Τους θέλω όλους στεγνά με όλα τα λεφτά που φάγανε να τους τα πάρουνε όλα πίσω και με τόκους.

Τους θέλω να τους δω να σαπίζουν στην φυλακή.

Αλλιώς τους γράφω στα @@ μου και να πάνε να γ@μηθούνε !!!

Edited by Pappos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί να μείνω ???

 

 

Για να κάνεις επανάσταση Pappos (νομίζω είσαι και κομμουνιστής ή κάνω λάθος; Εσύ ήσουν που έγραφες I love papariga?)

Για να κάτσεις στην πλατεία συντάγματος και να πεις δε φεύγω αν δεν τους δω όλους (300+Τρόικα) κρεμασμένους.

 

Μια που το'φερε η κουβέντα ετοιμάζουν πλειστηριασμούς για πρώτη κατοικία και ...ενοίκιο στο κράτος επειδή έχεις δικό σου ( ;;;;; ) σπίτι!!!

http://www.newsbomb....s-zita-i-troika

Edited by Julius Caesar
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις επανάσταση Pappos (νομίζω είσαι και κομμουνιστής ή κάνω λάθος; Εσύ ήσουν που έγραφες I love papariga?)

 

Πάω να πιώ...αν αργήσω να εμφανιστώ ξέρετε τι έγινε...

Link to comment
Share on other sites

http://www.newsbomb....s-zita-i-troika

 

Μολών Λαβέ.

 

έτσι και με την υψηλή τάση να περνάει από τα καλωδια πίσω, αθανατο ελληνικό τοπίο.

post-121-0-32043000-1334389627_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ... ας ξεκινήσουμε πρώτα με τους ορισμούς των εννοιών ''πατριώτης'' ''πατριωτικός'' κλπ και μετά μπορούμε να κάνουμε κουβέντα...

 

 

Αν ξεκινήσεις εδώ μέσα αναζήτηση αυτού του όρου ίσως βρεις 66.740 μέλη, πανέτοιμα να σου αποδείξουν με λόγια (οχι έργα) την αγάπη τους για το Ελλάντα.

Έξω και όσο περισσότερο απομακρύνεσαι θα βρεις πολλούς ιδρωμένους με ένα πουγκί όχι γεμάτο μαύρα χρήματα αλλά ελληνικό χώμα δίπλα στο κρεβάτι και στα όνειρα τους,εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να πιώ...αν αργήσω να εμφανιστώ ξέρετε τι έγινε...

 

είχατε δεν είχατε τον κάνατε να υποτροπιάσει :cry: :evil:

 

Τέρμα τα ποτά...

 

Μετά το check in από τον προσωπικό μου Ιατρό είμαι στην δυσάρεστη θέση να ανακοινώσω ότι δεν μπορώ άλλο να πιω...

Πρόβλημα σε συκώτι και νεφρά...

 

Από τώρα νεράκι και λεμονάδες...

Και να σκεφτείς δεν έπινα και πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Μια που το'φερε η κουβέντα ετοιμάζουν πλειστηριασμούς για πρώτη κατοικία και ...ενοίκιο στο κράτος επειδή έχεις δικό σου ( ;;;;; ) σπίτι!!!

http://www.newsbomb....s-zita-i-troika

Τι γίνεται ρε παιδιά. Έρχονται οι κομμουνιστές να μας πάρουν τα σπίτια;

Δίκιο έχουν Σαμαράς και Καρατζαφέρης: Είμαστε το τελευταίο Σοβιετικό Κράτος της Ευρώπης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.