Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόδειξη παροχής υπηρεσιών


giannisp

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι ότι ο πελάτης είναι μηχανολόγος και ίσως μου ζητήσει ΑΠΥ σαν επαγγελματίας...

Είδομεν όταν προχωρήσει και η δουλειά!

Καλό είναι να τα ξέρουμε εξ'αρχής αυτά για να δούμε πως μπορούμε να κινηθούμε!

Καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για μελέτες περιβαλλοντικών επιπτώσεων ιδιωτικού έργου κατηγορίας Β4 τι από τα παραπάνω ισχύει? Υπάρχουν προκαταβλητέοι φόροι, φόροι παρακράτησης, άλλα έξοδα γενικά?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα! Μου ζητάει η εταιρία απο την οποία προσφατα έληξε η σύμβαση μας να κόψω απόδειξη για το προηγούμενο μήνα και να στείλω σε φαξ στο λογιστηριο τους.Δεν έχω πληρωθεί όμως και μου λένε οτι αυτο θα γίνει τέλος της βδομάδας όπου θα τους δώσω και το πρωτότυπο.Το οτι δε θα χουν το πρωτότυπο στα χέρια τους είναι μια ασφαλιστική δικλείδα στο να μη χάσω τα λεφτά μου και χρεωθώ και παραπάνω Φ.Π.Α?Σημειώνω οτι το ποσό που μένει να κόψω είναι αυτό που υπολείπεται ώστε να κλείσει το ποσό της σύμβασης.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δε θα χουν το πρωτότυπο στα χέρια τους είναι μια ασφαλιστική δικλείδα στο να μη χάσω τα λεφτά μου και χρεωθώ και παραπάνω Φ.Π.Α?

 

Ναι, είναι. Αν κάτι στραβώσει σε τέτοια περίπτωση, γράφεις "ΑΚΥΡΗ" πάνω στην ΑΠΥ, την καρφιτσώνεις πάλι στο μπλοκ σου και είναι σαν να μην κόπηκε ποτέ. Δε βλέπω το λόγο να στραβώσει όμως κάτι αν είχες καλή συνεργασία μέχρι τώρα και εφόσον από μόνοι τους σου ζητάνε απλά φωτοτυπία.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε γενικά δεν έχω παράπονο απλά επειδή διανύουμε περιέργες εποχές το φοβάμαι λίγο το πράγμα.

Πολύ χρήσιμη η πληροφορία σου ! Αν τη κόψω όμως θα πρέπει να τη δώσω στο λογιστή και να τη συμπεριελάβει στο 3μηνο ΦΠΑ μου.Μέχρι της 17 δεν είναι?Δε θα υπάρξει πρόβλημα αν έχει βγει το ποσό με το ΦΠΑ Ιουνίου μέσα?Το ΑΚΥΡΗ θα έχει νοημα?

Link to comment
Share on other sites

Η πληρωμή του ΦΠΑ γίνεται μέχρι 26/7. Μέχρι τότε ή θα σου πληρώσουν την ΑΠΥ, θα τους δώσεις την πρωτότυπη και θα συμπεριλάβεις τον ΦΠΑ της στην περιοδική ή θα την ακυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εάν την κόψεις πριν πληρωθείς γράψε κάπου πάνω στην Α.Π.Υ "επί πιστώσει", σε περίπτωση που δεν πληρωθείς και δεν την ακυρώσεις ,να έχεις κάτι για να διεκδικήσεις τα χρήματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εάν την κόψεις πριν πληρωθείς γράψε κάπου πάνω στην Α.Π.Υ "επί πιστώσει", σε περίπτωση που δεν πληρωθείς και δεν την ακυρώσεις ,να έχεις κάτι για να διεκδικήσεις τα χρήματά σου.

 

 

 

H αιτιολογία της ακυρώσεως ποιά θα είναι , δεδομένου ότι οι σχετικές υπηρεσίες έχουν παρασχεθεί ?

Link to comment
Share on other sites

SOTHRIS δε γινεται να την ακυρώσω σε περίπτωση που δε πληρωθω εν τέλει και στη συνέχεια να διεκδικήσω το υπολειπόμενο ποσό της σύμβασης?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.