Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό


Simon

Recommended Posts

Στην Ελλαδα δουλειες καλες υπαρχουν. Εγω εξαρχης ειπα οτι δε γουσταρω αυτο το κλιμα ηττοπαθειας που καποιοι εδω μεσα γραφουν.

 

Στην ελλαδα υπαρχουν καλες δουλειες?που το ειδες ρε φιλε αυτο? εχεις βαλει αγγελια εργασιας σε τευχος του τεε να δεις ποσα τηλ θα σε παρουν?

η ελλαδα παει για λουκετο..οι καιροι που εξω απο τις οικοδομες και τα γιαπια δενανε τα σκυλια με λουκανικα τελειωσανε..φινιτο....μπενουμε στην εποχη της αυξημενης ζητησης εργασιας και της χαμηλης προσφορας μ οτι συνεπαγεται αυτο..

κατεβα απο το ροζ συννεφακι στο οποιο βρισκεσε πριν ειναι αργα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 2,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Είμαι μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ. Έχω 10 χρόνια μελετητικό γραφείο. Ασχολούμαι με μηχανολογικές μελέτες οικοδομικών αδειών, άδειες λειτουργίας εργαστηρίων-βιοτεχνιών και μελέτες πυροπροστασίας, φυσικού αερίου κλπ. Σκέφτομαι να εργαστώ σε κάποια πόλη στην Αγγία. Υπάρχει περίπτωση να βρω κάποια καλή εργασία; Η 10ετή προυπηρεσία μου εδώ θα παίξει κάποιο ρόλο ή τους είναι αδιάφορο; Πως μπορώ να αρχίσω να ψάχνω εταιρείες για να στείλω βιογραφικό; Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αρχίσω να ψάχνω εταιρείες για να στείλω βιογραφικό;

 

Μια καλή αρχή είναι εδώ: Εταιρίες για δουλειά στην Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω παντως πως και ο spenergy και ο hmmypm βρισκονται πραγματικα πολυ πολυ μακρια απο την Ελληνικη πραγματικοτητα...

Πρεπει καποια στιγμη να ξεκολλησουν απο τα φοιτητικα χρονια και να δουν την πραγματικοτητα.

 

Spenergy εσυ για πες μου που ειναι αυτες οι "καλες δουλειες που υπαρχουν" να μαθουμε και εμεις οι υπολοιποι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα αν γνωριζεται και καποια σελιδα για εργασια στην ρωμη θα μου ηταν πολυ χρησιμη ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα Γερμάνια. Το κόστος ζωής είναι πάρα πολύ φθηνό κυρίως σε τρόφιμα. Το θέμα της υγείας δεν χρειάζεται να σας απασχολεί διότι οι παροχές είναι απίστευτες, η παιδεία τα ιδία. Οπότε ήδη έχει κανείς λιγότερα άγχη. Ακριβά είναι λίγο τα ενοίκια, εξαρτάται βέβαια σε τι περιοχή θέλει κάνεις να μείνει. Αλλά σε γενικά πλαίσια είναι καλά. Εδώ βέβαια υπάρχει και η βοήθεια του κράτους που στηρίζει οικονομικά τον εργαζόμενο όταν έχει χαμηλό εισόδημα δηλ εάν βγάζεις 1000 ευρώ σε ενισχύουν οικονομικά για να μπορείς να ανταπεξέλθεις. Το πρόβλημα στις δουλείες εκεί είναι η γλώσσα, πρέπει να ξέρεις πολύ καλά γερμανικά. Αν καταφέρεις να μπεις σε κάποια εταιρία το σίγουρο είναι ότι στην αρχή θα σου δείξουν την δουλειά και εάν είσαι καλός δεν χρειάζεται να φοβάσαι τπτ. Εγώ είμαι 11 χρόνια πλέον εδώ και σκέπτομαι να ξαναγυρίσω πίσω Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θελω να ασχοληθω με τις ενισχυσεις-επισκευες. Εχω πτυχιο πολ. μηχ. απο πατρα και μεταπτυχιακο στο Sheffield στο structural engineering. Ποια θα ηταν καλυτερη επιλογη?

1) Διδακτορικο στην Ελλαδα στον συγκεκριμενο τομεα

2) Διδακτορικο στην ευρωπη

3) Ευρεση δουλειας σε καποια εταιρεια σχετικη με ενισχυσεις-επισκευες

Παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.