Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φυτευτό υποστύλωμα?


 

Recommended Posts

Συνάδελφε και εγώ έχω την ίδια απορία ... κάποια στιγμή μου ξεφύτρωσε. Έψαξα να δώ πως γίνεται αλλά δε βρήκα άκρη.

Και εγώ θέλω να μάθω γιατί στην πράξη μου δημιουργεί πρόβλημα ... όπως μόνος σου διαπίστωσες.

Link to comment
Share on other sites

Η απορια εχει διατυπωθει προ πολλου, απο άλλα μέλη για άλλα (διακεκριμενα) μελη, οπότε μη σκοτίζεσαι και πολυ.

 

Τετοιοι "τιτλοι" (αλλα και αλλοι) δεν δημιουργουν απο μονοι τους προβλημα.

Αυτο που διαπίστωσα (και σε παρακαλω ασε να μιλω εγω για εμενα), ειναι πως οι "τιτλοι" αυτοι σε συνδυασμο με ποστ που υποδηλώνουν εξ αιματος συγγενεια με τον Κάλχα, ειναι αυτα που δημιουργουν το "προβλημα" που εσυ (και οχι εγω) εντοπισες.

 

Να θυμαστε πάντα πως μιλατε με συναδελφους και οτι η τοσο ακλόνητη υπερασπιση των αποψεων βασιζομενη οχι σε απτες αποδειξεις αλλα στην πειρα του καθενος, καταντα τουλαχιστο προκλητικη.

 

Αυτα και αν νεες φωτο αποδειξουν ορθες τις αποψεις σας, θα ειμαι ο πρωτος που θα το παραδεχτω.

Link to comment
Share on other sites

Σχολιάζουμε μιά φωτογραφία και δε δικάζουμε με απτές αποδείξεις ... δε δικαιούμαστε άλλωστε γιατί πίσω από τη φωτογραφία υπάρχει συνάδελφος ή συνάδελφοι.

Ο καθένας μας λέει την άποψή του ... χωρίς ακλόνητη υπεράσπιση (εφόσον το συζητάει) και χωρίς συγγένειες με τον Κάλχα (αφού κανείς δεν έφυγε από τα δεδομένα της φωτογραφίας).

Για παρόμοια θέματα, δε μπορώ να εκφράσω άποψη χωρίς να χρησιμοποιήσω εμπειρίες ... και δε θεωρώ ότι η χρήση τους είναι προσβλητική για κανένα.

Ο ενδεχόμενος συνδυασμός που εντόπισες είναι αυτό που μου δημιουργεί το πρόβλημα, αφού (ενδεχομένως και πάλι) μου στερεί την ελευθερία έκφρασης της άποψής μου.

Καλό είναι οι νέες φωτογραφίες να δώσουν τροφή σχολιασμού και όχι απόδειξη ή παραδοχή ορθής άποψης ...

Edited by kan62
Link to comment
Share on other sites

Μα, συγνωμη, οταν μιλαμε με αποδειξεις, δικαζουμε;;;;

Απο πότε;

Δηλαδη ταυτοποιουμε τον βασιμο λογο με τον αφορισμο;

Μπραβο συναδελφε, εισαι και απο τους παλαιους...

 

Για να το κλεισουμε, ακριβως επειδη δεν μπορουμε να μιλαμε με απτες αποδειξεις επειδη σχολιαζουμε μα φωτογραφια, γι'αυτο και δεν θα επρεπε να χρησιμοποιουμε εκφρασεις "Εχω δικιο...", ποσο μαλλον οταν μιλαμε σε συναδελφο.

 

Τα λοιπα προβληματα ελευθερης εκφρασης που λες, καλο θα ειναι να τα αναφερεις σε καποιον μοντ για να σε βοηθησει (αν και προσωπικα σε βλεπω να εκφραζεσαι ακρως ελευθερα).

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, νομίζω ότι παρεξηγηθήκαμε σε κάποιον βαθμό...

 

Επειδή βγήκαμε κι εκτός θέματος, θα κοιτάξω να σβήσω τα εκτός θέματος.

Αν κάποιος νομίζει ότι δεν καλύφθηκε το θέμα και θέλει να προσθέσει κάτι, πολύ ευχαρίστως.

 

Επίσης συνάδελφε saltapidas, δεν υπάρχει θέμα αφορισμού...

Η αλήθεια είναι ότι σε μπέρδεψα με τον fear, αλλά ακόμη κι έτσι συνεχίζω να έχω δίκιο. :grin:

Οπότε περιμένω τις φωτογραφίες που θα καταδείξουν το αληθές των λεγομένων μου! :razz:

 

 

Υ.Γ: Μόνο μη μου ζητήσεις να "αποδείξω"! Δεν μπορώ εδώ, σε κάποιο άλλο θέμα...

Edited by AlexisPap
Link to comment
Share on other sites

Tζαμπα σε βαλαμε να βγαλεις φωτο...

 

Διακοσμητικα ειναι και τα τρια.

Η επιλογη υλικου ειναι στα χερια του αρχιτεκτονα και δεν ξερω πως την εκανε.

Στην θεση του θα επελεγα το ιδιο υλικο, μιας και θεωρω πως το τουβλο θα ειχε μπελα στην κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.