Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικα για αυθαιρετο με άδεια


Recommended Posts

Οκ.Για να κοστολογησω τη δουλεια μου ρωταω,Γιατι αν χρειαστει να κάνω αντιγραφη σχεδιων έχω δουλεια :):)

Ευχαριστω πολυ.

 

και επιεδη ρωτησα τοπογραφο της περιοχης και μου λεει οτι χρειαζεται νεο τοπογραφικο με κρατικες συντεταγμενεσ για το φακελο μου, παρολο που εχω προσφατησ άδειας και είναι οπωσ ειπα εντοσ σχεδιου.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

loooooooool

 

παει να βγαλει χαρτζιλικι ο συναδελφος, ε?

 

 

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Ευχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Ε μη τους γδαρω τους γδαρω τουσ ανθρωπους.. :P

 

Ναι.εννοειται παντα και παντου χρειαζεται τοπογραφικο!!!!!!!!

 

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Ευχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται νέο τοπογραφικό....της άδειας με απόσπασμα ρυμοτομικού είναι ok.

Όσο για τις αμοιβές όντως το ποσό που ανέφερα έχει να κάνει με τις κρατήσεις...δε νομίζω ωστόσο ότι κάποιος μπορεί να σου πει με ασφάλεια το ποσό που θα ζητήσεις.

Προσωπικά δεν έχω συναντήσει ποτέ μια περίπτωση τακτοποίησης ακριβώς ίδια με τη προηγούμενη, συνεπώς ο υπολογισμός αμοιβών εξαρτάται από πολλούς και διαφορετικούς παράγοντες κάθε φορά.

 

edit

Γιατί η καλή αμοιβή είναι εκείνη που και θα πάρεις τη δουλειά και θα την δουλέψεις με ευχαρίστηση αργά στο γραφείο σου 8-)

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

έχω περίπτωση που τμήμα της ιδιοκτησίας ρυθμίζεται και κάποιο άλλο νομιμοποιείται.

Στην άδεια νομιμοποίησης που έβγαλα έκανα μελέτη στατικής επάρκειας για ολόκληρο το κτίριο.

Πως θα εισάγω την μελέτη στατικής επάρκειας για να μην επιλέξω δελτίο δομικής τρωτότητας για την β΄ φάση?

Μήπως να επιλέξω δ.δ.τ. κατ 3 παρ.2ββ και στα σχόλια να το επισημάνω?

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση χρειάζεται το ΔΕΔΟΤΑ της αντίστοιχης κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να επιλέξω δδτ κατηγορία 1,2 ή 3, να συμπληρώσω το αντίστοιχο δελτίο και στα σχόλια να γράψω ότι έχει γίνει στατική μελέτη?

Ή να επιλέξω δδτ 1,2 ή 3 και στο αρχείο να επισυνάψω την στατική μελέτη?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μην κάνεις τίποτα!

Να περιμένεις τις τελικές οδηγίες του ΥΠΕΚΑ, το οποίο μπορεί να υιοθετήσει την πρόταση του ΤΕΕ, μπορεί να την τροποποιήσει, μπορεί να φτιάξει δική του. Επίσης το σύστημα των δηλώσεων (αρχεία) δεν μπορεί ακόμα να υποδεχθεί τις "μελέτες στατικής επάρκειας", περιμένουμε μέχρι να υλοποιηθεί κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τη Βεβαίωση 4014 για μεταβίβαση μπορείς να την εκδόσεις αν οριστικοποιηθεί η Δήλωση 4014.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.