Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμμορίες του σκραπ ξήλωσαν γέφυρα στον Στρυμόνα


kostassid

Recommended Posts

Επιλογές:

  1. Να νοικιάσουν ένα σπίτι, κανονικό, και να φύγουν από το τσαντήρι.
  2. Οι γονείς να πάνε στο σχολείο δεύτερης ευκαιρίας ή σε μια τεχνική σχολή, παράλληλα με τη δουλειά τους.
  3. Το παιδί τους να το στείλουν στον παιδικό σταθμό, για να "πάρει σειρά" στη ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αυτοι ειναι μαθημενοι μονο να γ@μανε. Κανουν ενα σωρο κουτσουβελα, τα απλωνουν παντου για να ζητιανευουν και κανουν δουλειες εμπορικες, που κρυβουν πίσω ομως σε ενα μεγαλο μερος, παρανομιες. Ειναι το χούι τους τετοιο. Δεν προκειται να στρωσουν. Και σπιτια τους εχτισε το κρατος, και δικα τους εχουν αρκετοι, αλλα ειναι μαθημενοι στη "γύρα" και στην τσαντιροσύνη. Δεν "χρωστανε" και δεν εχουν καμια υποχρεωση στο κρατος.

Link to comment
Share on other sites

chrisven

Posted 27 May 2012 - 23:22

δυσάρεστο είναι τεράστιε συνάδελφε (που έχεις μάθει ότι κάθε κτίριο έχει τα δικά του χαρακτηριστικά και εμείς όχι)

η ψευτοκουλτούρα που έχουν ορισμένοι και ο φόβος μην τυχόν χαρακτηριστούν ρατσιστές

τα πράγματα είναι απλά για όλους

 

εκτός από αυτούς που ζουν στον μικρόκοσμό τους

 

μήπως ζεις και στην εκάλη? :smile:

............................................................................

ikaros 13

Posted 27 May 2012 - 23:30

alphisti1978 δεν ξέρω από κτίρια όπως εσύ, αλλά τους γύφτους δεν τους γουστάρω. Μου έχουν ξηλώσει 2 φορές το πατρικό, να τους χαιδέψω? Η μήπως υπάρχει πρόβλημα?

.......................

......................

 

@ chrisven: είναι κακό να είμαι κάτοικος Εκάλης? ως κάτοικος Εκάλης δεν μπορώ να έχω άποψη? Βέβαια έχει δίκιο να πει κάποιος ως γενική παρατήρηση ότι οι κάτοικοι μιας ήπιας περιοχής δεν έχουν ανοικτές τις κεραίες τους και δεν ζουν τα καθημερινά προβλήματα μιας περιοχής με έντονα φαινόμενα κοινωνικής παθογένειας.

Σίγουρα το περιβάλλον που ζούμε μας επηρεάζει, αλλά πίστεψέ με, όπου και να εμενα, οι βασικές μου αρχές-αξίες θα ήταν ίδιες. Πάντως δεν θα απολογηθώ γιατί μένω σε καλή περιοχή.

 

@ ikaros 13 Καταλαβαίνω τον θυμό σου για το πατρικό σου. Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου - εννοω ύφος γηπεδικό- να μου λες: "Η μήπως υπάρχει πρόβλημα?". Μισησέ τους όσο θες.

Edited by alfisti1978
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.