Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμβολαιογράφοι: Ό,τι του φανεί, του ΛολοΣτεφανή


Recommended Posts

Με παίρνει πριν λίγη ώρα συμβολαιογράφος θυμωμένος, φωνάζοντας και βρίζοντας ότι δεν ξέρω τη δουλειά μου!

 

Αφού ξεθυμαίνει μου λέει ότι τον κοροϊδεύω γιατί έδωσα στον πελάτη φωτοτυπία της βεβαίωσης περαίωσης 4014 ενώ αυτός θέλει το πρωτότυπο.

 

Του εξηγώ ότι δεν υπάρχει "πρωτότυπο" αλλά αυτός εκεί, το βιολί του! Τι για το barcode είπα, τι για τα pdf, τίποτα!

 

Μετά από διύλιση του κώνωπα, κατάλαβα ότι ζητά έγχρωμη εκτύπωση της βεβαίωσης περαίωσης, με χρωματιστό το λογότυπο του ΥΠΕΚΑ!

 

Tragic!!! :shock:

Edited by dimitrispsi
Link to comment
Share on other sites

Χαζομαρα θα κανεις...

Εχει την υπογραφη σου;;;

Εχει την σφραγιδα σου;;;

Ε, τι γουσταρει;;

 

Το μονο που απεμεινε ειναι να μας λενε και ποιον εκτυπωτη να χρησιμοποιήσουμε και σε ποια αναλυση!!!

Αμα, πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στην μετατροπή από RGB σε CMYK συμβουλές από το φόρουμ του χόμπυ.

 

Μόνο και μόνο να ταλαιπωρηθει ο πελάτης. Στη θέση σου δεν θα έκανα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, στη θέση σου, θα του έλεγα ότι δεν έχω έγχρωμο εκτυπωτή ...

Επίσης θα τον πληροφορούσα (ευγενικά) ότι στον ασπρόμαυρο που έχω μπορώ να γράψω μια αναφορά στο σύλλογό του για σύσταση, ότι μου δημιούργησε πρόβλημα στην άσκηση του επαγγέλματός μου και υπόδειξη για πιό σαφή ενημέρωση των μελών του ...

Θα του έλεγα επίσης ότι στο σύλλογο θα στείλω φωτοαντίγραφο (το πρωτότυπο το κρατάω αρχείο) με την υπογραφή μου ... χωρίς σφραγίδα ... ξέρετε δεν την βάζω παντού ...

Για τον πελάτη μην ανυσυχείς, θα του κάνει τη δουλειά, γιατί η αμοιβή του είναι μεγάλη ώστε να τον χάσει ... δε ρισκάρει ... μούρη πουλάει ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να κάνω τίποτα γιατί είμαστε μικρή περιοχή και δεν αξίζει ο κόπος.

 

Αυτό που δεν προσέξατε, είναι ότι δεν μιλάω για την βεβαίωση μηχανικού, αλλά για την βεβαίωση περαίωσης (το 5σέλιδο)...

Ναι, το επισυνάπτουν κι αυτό, για να είναι καλυμμένοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε,

Αν η βεβαίωση περαίωσης είναι απαιτούμενο (και το ξέρεις αν είναι) να τη δώσεις. Αν δεν είναι, ρώτα να σου πει γιατί τη ζητάει (το για να είμαι καλυμμένος, δεν σημαίνει τίποτε). Έτσι για να μάθουμε κι εμείς.....

Αλλά να μην δώσεις έγχρωμο, έτσι για ¨τσαμπουκά¨.... κι αν δεν αρέσει .... ξιδάκι!!

Edited by yannisk72
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.