Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφορίες για το πακέτο Fine - Adapt της 4Μ.


chnasos

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτησω το εξής: Είμαι νέος μηχανολόγος και πρόκειται να αγοράσω το πακέτο της 4Μ για Η/Μ εγκαταστασεις...

Είδα πως έχει διάφορα πακέτα.

Ποιο νομίζετε πως με καλύπτει ώστε και την δουλειά μου να κάνω χωρίς να αγοράσω extreme εφαρμογές που θα τις χρησιμοποιήσω 1 φορά στα 10 χρόνια, αλλά και να μην χρειαστώ σε 2-3 χρόνια να αγοράσω ξεχωριστά κάποιο πακέτο (που στοιχίζει παραπάνω σε σχέση με το να το περιλάβω από τώρα...)

Υπόψιν πως θα το αγοράσω με χρήματα από την επιδότηση του ΟΑΕΔ οπότε και να δώσω κάτι παραπάνω δεν με ενοχλεί τόσο, αρκεί να είμαι οκ για την δουλειά μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

ck

Link to comment
Share on other sites

Χειρίζομαι το πρόγραμμα περίπου 8 χρόνια, δεν είναι το καλύτερο αλλά δεν υπάρχει στην Ελλάδα άλλο πλήρες πακέτο (σχεδιαστικό & υπολογιστικό). Θα σου πρότεινα να πάρεις το FINE και το πλήρες πακέτο εφαρμογών ADAPT. Από τα 27 προγράμματα θα χρησιμοποιείς τα 15 κατά κόρων αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι δουλεία μπορεί να φανεί στον ορίζοντα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως υπάρχει κάποιος που γνωρίζει πως λειτουργεί το Fine 4M?

Και φυσικα αν το έχει καποιος το πρόγραμμα!

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία ανεξάρτητα της επαγγελματικής σας ιδιότητας. Ένας Πολιτικός Μηχανικός πχ δεν δημοσιεύει ένα θέμα που αφορά "Αμοιβές-Οικονομικά Αδειών" στην ενότητα των "Πολιτικών Μηχανικών".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

 

Χρησιμοποιείτε την αναζήτηση πριν ανοίξετε καινούργιο θέμα.

ckiriako

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατέβεις μια βόλτα στο ΑΤΕΙ Πειραιά. Εκεί θα βρεις πολλές πληροφορίες σχετικά με το 4Μ, αλλά και οτιδήποτε εσύ θες. Για να σε βοηθήσω, κάνε μια βόλτα κοντά στο Αμφιθέατρο Χατζηνικολάου!!!

Link to comment
Share on other sites

KAFETZIS : Τί εννοείς με το " Εκεί θα βρεις πολλές πληροφορίες σχετικά με το 4Μ, αλλά και οτιδήποτε εσύ θες.";

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατέβεις μια βόλτα στο ΑΤΕΙ Πειραιά. Εκεί θα βρεις πολλές πληροφορίες σχετικά με το 4Μ, αλλά και οτιδήποτε εσύ θες. Για να σε βοηθήσω, κάνε μια βόλτα κοντά στο Αμφιθέατρο Χατζηνικολάου!!!

 

KAFETZIS τι εννοεις με αυτο που λες; Αυτο που καταλαβα εγω και ο gnusselt?

Θα εχεις διαβασει φανταζομαι τους κανονες συμμετοχης και τα περι σπασμενων προγραμματων..

http://www.michanikos.gr/ftopic195.html

http://www.michanikos.gr/ftopic730.html

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζω τους κανόνες. υπάρχει μια νέα τεράστια βιβλιοθήκη στο ατει πειραιά, με πολλά βιβλία,εκεί θα βρει και της 4μ, ώστε να το διαβάσει και να μάθει πως λειτουργεί. αυτό εννοώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.