Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η ηλιθιότητα δεν πάει στα βουνά, κάπου κοντά μας τριγυρνά !


gvarth

Recommended Posts

Παιδιά ,

, σε τι κίνδυνο εξέθεσε το μωράκι ο ηλίθιος :shock: :shock:

 

Εκτός και αν είναι καμμιά κακόγουστη φάρσα :-x

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και Έλληνες, που κάνουν τέτοιες ηλιθιότητες! Πολλές φορές έχω δει μηχανές με ενήλικο και δύο παιδιά. Δεν μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και Έλληνες, που κάνουν τέτοιες ηλιθιότητες!

 

Σιγά μην χάναμε την ευκαιρία :| να αντιγράψουμε ότι "μ@λακία" βλέπουμε ότι έκαναν άλλοι . Φυσικά και υπάρχουν 'Ελληνες που ... διαπρέπουν !

 

Έχω συναντήσει σκηνικό με τον "πατέρα" να έχει μετατρέψει τα δύο του πιτσιρίκια σε ... αερόσακκους :cry:

 

Σκούτερ , με ανύπαρκτα φρένα να κατεβαίνουν τρελλές κατηφόρες και οι "γονείς" να έχουν συμπιέσει τα παιδιά ανάμεσα ώστε να έχουν ... ασφάλεια 8-)

 

Οδήγηση μεγάλης μηχανής με σαγιονάρα , καθόλου κράνος και τον πιτσιρικά μπροστά στον πατέρα να κάνει ακροβατικά για να κρατηθεί . Και κάποιοι θεωρούν διακοσμητικά τα σήματα και τα φανάρια . Ειδικά σε διακοπές , με ορισμένους ανεγκέφαλους , έχω φρικάρει ουκ ολίγες φορές :evil:

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι επιστρέφοντας σπίτι από το γραφείο σταματώ στη διάβαση. Ένα αυτοκίνητο γνωστής σχολής οδηγών με δύο επιβαίνοντες επιταχύνει από το φανάρι όπου και ήταν σταματημένο, και παίρνει με τα γκάζια τη στροφή.

 

Ο οδηγός (εκπαιδευτής; Τρομάρα του…) με το αριστερό χέρι έξω από το παράθυρο κρατάει τσιγάρο και με το δεξί στρίβει το τιμόνι με τη παλάμη του αλά ελληνική magia. Οκ δεν το βλέπω πρώτη φορά..

 

Έπειτα σταματάει 10 μέτρα παραπέρα στο βεντζινάδικο. Ε, εκεί τα είδα όλα. Όσο γίνεται ο ανεφοδιασμός του οχήματος, ο «εκπαιδευτής» φουμάρει μέσα στο αυτοκίνητο λίγα μέτρα μπροστά από τη μάνικα με κατεβασμένο το παράθυρο σα να μη τρέχει τίποτα..

 

Και εγώ ρε μ@λ@κ@ τι φταίω που περνάω εκείνη τη στιγμή από το βεντζινάδικο;;;

Δεν ξέρω ποιος από τους δύο ήταν ο εκπαιδευτής, αυτό που ξέρω είναι ότι και οι δύο βρήκαν καταπληκτικό τρόπο να διαφημίζουν τη «σχολή» οδηγών. Με όποιο δάσκαλο καθίσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις που λέει και ο σοφός έλληνας idiotης.

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρε μ@λ@κ@ τι φταίω που περνάω εκείνη τη στιγμή από το βεντζινάδικο;;;

 

Δεν φταίς , αλλά όταν έχεις να κάνεις με αγράμματους , απαίδευτους και κάφρους , τι ψάχνεις ...

Ολόκληρο σήμα υπάρχει στα βενζινάδικα για το κάπνισμα . Προφανώς ισχύουν για τους ... άλλους . Γεμίσαμε idiots ... :evil:

Link to comment
Share on other sites

To έβλεπα και δε το πίστευμα! Εκπαιδευτικό αυτοκίνητο!! ΙΔΙΩΤΕΣ!! Όχι, δεν τα έχω δει όλα!! Κάθε φορά που το λέω, όλο και κάτι ακόμα πιο τραγικό βλέπω! Ουφ.. Να δούμε σήμερα τι θα δούμε.. :???:

Link to comment
Share on other sites

Αν , ο μοι γένοιτο , κάτι πάει στραβά και υπάρξει έκρηξη , θα βγούν κάποιοι να γράφουν τα δικά τους και να ψάχνουν ενόχους

και αποδιοπομπαίους τράγους . Εκδίκαση θα γίνει σε πολλά - πολλά χρόνια γιατί τα δικαστήρια έχουν φρακάρει και με κάποιο καλό δικηγόρο θα αποδειχτεί ότι έφταιγαν οι ... περαστικοί :evil:

 

Νόμοι υπάρχουν , απλά ΔΕΝ εφαρμόζονται και ελάχιστοι ενδιαφέρονται για το αν θα εφαρμοστούν . Ποιός πήρε την πρωτοβουλία να πετάξει με τις κλωτσιές από το πρατήριο τον ανεγκέφαλο που άναψε τσιγάρο σε ώρα ανεφοδιασμού εκθέτοντας πολλές ζωές σε άμεσο κίνδυνο ;

 

Ξέχασα , με μερικούς καλούς δικηγόρους , που έχουν τις κατάλληλες προσβάσεις και διασυνδέσεις , εκ των υστέρων

όλα ρυθμίζονται και τακτοποιούνται ... :evil:

 

Ακόμη και αν στο μεταξύ θρηνήσουμε ανθρώπινες ζωές .

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το έγραψα επηρεασμένος από ... καθαρεύουσα :|

 

Ας διορθωθεί από τους συντονιστές και μετά ας σβηστεί και το παρόν .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.