Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η ηλιθιότητα δεν πάει στα βουνά, κάπου κοντά μας τριγυρνά !


gvarth

Recommended Posts

Χθες το μεσημέρι επιστρέφοντας σπίτι από το γραφείο σταματώ στη διάβαση. Ένα αυτοκίνητο γνωστής σχολής οδηγών με δύο επιβαίνοντες επιταχύνει από το φανάρι όπου και ήταν σταματημένο, και παίρνει με τα γκάζια τη στροφή.

 

Ο οδηγός (εκπαιδευτής; Τρομάρα του…) με το αριστερό χέρι έξω από το παράθυρο κρατάει τσιγάρο και με το δεξί στρίβει το τιμόνι με τη παλάμη του αλά ελληνική magia. Οκ δεν το βλέπω πρώτη φορά..

 

Έπειτα σταματάει 10 μέτρα παραπέρα στο βεντζινάδικο. Ε, εκεί τα είδα όλα. Όσο γίνεται ο ανεφοδιασμός του οχήματος, ο «εκπαιδευτής» φουμάρει μέσα στο αυτοκίνητο λίγα μέτρα μπροστά από τη μάνικα με κατεβασμένο το παράθυρο σα να μη τρέχει τίποτα..

 

Και εγώ ρε μ@λ@κ@ τι φταίω που περνάω εκείνη τη στιγμή από το βεντζινάδικο;;;

Δεν ξέρω ποιος από τους δύο ήταν ο εκπαιδευτής, αυτό που ξέρω είναι ότι και οι δύο βρήκαν καταπληκτικό τρόπο να διαφημίζουν τη «σχολή» οδηγών. Με όποιο δάσκαλο καθίσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις που λέει και ο σοφός έλληνας idiotης.

 

Αυτά θα τα κάνεις copy-paste και θα τα στέλνεις στον Αλέξη και κάθε Αλέξη που ενοχλείται με το Ελλαδιστάν.

 

Ειδικά αυτό με το έχα χέρι από έξω και στο άλλο το τσιγάρο είναι ελληνική μπανανία...

 

Λοιπόν τα στέλνεις με τίτλο "ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ-1" κ.ο.κ.

 

Μέχρι να αναθεωρήσει και να μην ενοχλείται άλλο.

Link to comment
Share on other sites

@Pappos , οι Έλληνες φημίζονται για τις οδηγικές τους ικανότητες. Άλλωστε έχουμε τόσους πιλότους στη F1.

Eντάξει εσύ λόγω ηλικίας πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικός.

 

Eπίσης καλύτερα άντρας οδηγός με ένα χέρι στο τιμόνι και με το άλλο το τσιγάρο παρά γυναίκα οδηγός με ένα χέρι στο τιμόνι και το άλλο στο κινητό.

 

Επιπροσθέτως πάντα υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ συνήθως έχω στο ένα χέρι το τσιγάρο και στο άλλο τον καφέ διαβάζοντας παράλληλα από το iphone.

 

Τέλος το κάνετε μεγάλο θέμα για το τσιγάρο στο βενζινάδικο.

Ο άνθρωπος πήγε να βάλει πετρέλαιο και όχι βενζίνη . Και το τσιγάρο να πετάξεις στο πετρέλαιο δε θα έχεις ανάφλεξη.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό είναι βρε Pappos?? 1000 τέτοια να παραθέσω, μίζερο, τραγικό, κλαψιάρη και ό,τι άλλο θες θα με πουν..

 

1) Ελληνική καγκουροβλακία (αρχαιοελληνικό πνεύμα συνελλήνων). Σταματάει το λεωφορείο. Οι πόρτες ανοίγουν. Τα πρόβατα στριμώχνονται μπροστά στις πόρτες για να ανέβουν ενώ την ίδια στιγμή μπλοκάρουν τον κόσμο που προσπαθεί να κατέβει!!! Κάτι δεν λειτουργεί μέσα στο κεφάλι ορισμένων.. Μεταμόσχευση εγκεφάλου ΤΩΡΑ!! Αυτό αν μη τι άλλο είναι κάτι που με τρελαίνει σε απίστευτο βαθμό!!!

 

2) Ο συνέλληνας με το αρχαίο ελληνικό κουτοπόνηρο πνεύμα που ψάχνει μανιωδώς να βρει τρόπο να τρυπώσει στη σειρά! Προ 2 ωρών στην τράπεζα. Δύο πανέξυπνα βόδια χώθηκαν και μου πήραν τη σειρά. Δεν μίλησα όμως ο ανόητος γιατί το θεωρώ πραγματικά μίζερο να καθίσω και να κάνω σαματά τη στιγμή μάλιστα που αυτή που μου έφαγε τη σειρά είχε δεχτεί παρατήρηση από μία κυρία που πήγε να της χωθεί και ήταν πριν από εμένα.

 

3) Το ΚΤΕΛ -στάδιο Manchester United- όπου μία ζωή οι ηλικιωμένοι κάνουν σαματά για το ποιος κάθεται που! Αυτό τους πειράζει τρομάρα τους!!

 

4) Μένω πάνω σε κεντρικό. Κάθε βράδυ γίνεται του Rossi! Ο δρόμος είναι άδειος και οι βλάκες βρίσκουν ευκαιρία να κάνουν θόρυβο με τα παπιά τους. Τέρμα τα γκάζια δίχως κράνος. Ατύχημα; Ατύχημα; H βλακεία πονάει (δυστυχώς όχι μόνο τον βλάκα, αλλά και καμιά φορά και τρίτους που δε φταίνε σε τίποτα για το ακατοίκητο του άλλου)!!

 

5) Ελληνικό Καμάκι: Κορνάρει ο συνέλληνας την κοπελιά λες και αυτή θα πετάξει τις σακούλες του σουπερ μάρκετ και θα αρχίσει να τρέχει εκστασιασμένη πίσω από το αμάξι του κάγκουρα!! Σε άλλη εκδοχή, ο έλλην προσπαθεί να τραβήξει την προσοχή ως κυνηγός αρσενικός magas βγάζοντας... ήχους!! Ψιτ, καλέ ψιτ.. Ρε φίλε, τη σακούλα με τα friskies ξέχασες και την ταΐστρα!

 

Θα μου πεις, αυτό το κάνανε και παλιά, δεν αντιλέγω αφού το έχουμε καμένο για καμένο από το 1988 που έχω τις πρώτες αναμνήσεις μου!

Τάκη;;; Μπανάναα!! <= Στο έχω κλέψει Pappos εδώ και καιρό!!

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλος χαβαλές γίνεται στις διπλές πόρτες των τραπεζών , κυρίως από κυρίες και ηλικιωμένους .

 

Αν έβαζες κάμερα θα είχες πολύ υλικό γιά κάντιτ κάμερα .

Link to comment
Share on other sites

Ε, τόσα που είναι μερικά μου ξέφυγαν!! Αυτό που το βάζεις BAS?? Του αρκουδιού ο γέλωτας! :mrgreen: :mrgreen:

Προτείνω να δημιουργηθεί ένα θέμα με τα θετικά της όλης κατάστασης (αν υπάρχουν) να δω τι θα γράψουν οι συνάδελφοι... Και πόσοι θα γράψουν...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε...αυτά θα τα στέλνετε στον Αλέξη και κάθε Αλέξη που έχει πρόβλημα με την λέξη ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ.

 

Eντάξει εσύ λόγω ηλικίας πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικός.

 

Προσεκτικός δεν είναι κακό. Δηλαδή τι ήθελες ??

Να κατέβαινα στην ομόνοια με χειρόφρενα ???

Γυαλί μαύρο, Μελλάς στο φουλ ανοιχτό πουκάμισο με τρίχα τρελίαρικη έξω και η αλυσίδα να με γονατίζει από το βάρος στο λαιμό ???

Και που 'σαι...τσιγάρο στο στόμα γιατί θα δουλεύω ταυτόχρονα χειρόφρενο-τιμόνι...

 

Ταααααααααααααακηηηηηηηηηηηηη δώσε λέμε μπανάνες !!!!

 

Είπαμε μπορείς να οδηγάς όπως θέλεις...αφού είσαι ******* και δεν έχεις παιδεία.

Αλλά το γαμάτο είναι ότι όταν έρχονται αυτοί οι μάγκες που οδηγάνε με το χέρι από έξω Γερμανία ή Ελβετία ή Γαλλία οδηγάνε σαν τις πουτανίτσες...πίπα κώλο και εμπλοκή δικέ μου !!!

Εκεί να τους δεις να σκάς στο γέλιο !!!

 

Τέλος το κάνετε μεγάλο θέμα για το τσιγάρο στο βενζινάδικο.

 

Ναι έχεις δίκιο...αν δεν γίνει πυροτέχνημα τι να μιλάμε...αφού δεν έγινε τίποτα...

Edited by Pappos
Link to comment
Share on other sites

Αλλά το γαμάτο είναι ότι όταν έρχονται αυτοί οι μάγκες που οδηγάνε με το χέρι από έξω Γερμανία ή Ελβετία ή Γαλλία οδηγάνε σαν τις πουτανίτσες...πίπα κώλο και εμπλοκή δικέ μου !!!

Εκεί να τους δεις να σκάς στο γέλιο !!!

 

Το μόνο σίγουρο ...

 

Εκεί , ξέρουν ότι είναι κράτος και ότι θα εφαρμοστούν οι νόμοι οπότε τα γιαλαντζί μαγκάκια , μαζεύονται και κάνουν τουμπεκί ...

 

Χαλαρώνουν στην μπανανία μας όπου υπάρχουν μεν νόμοι αλλά εφαρμόζονται κατά το δοκούν και μόνο για τους μη δικτυωμένους ή για τους μη έχοντες .

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό είναι βρε Pappos?? 1000 τέτοια να παραθέσω, μίζερο, τραγικό, κλαψιάρη και ό,τι άλλο θες θα με πουν..

 

1) Ελληνική καγκουροβλακία (αρχαιοελληνικό πνεύμα συνελλήνων). Σταματάει το λεωφορείο. Οι πόρτες ανοίγουν. Τα πρόβατα στριμώχνονται μπροστά στις πόρτες για να ανέβουν ενώ την ίδια στιγμή μπλοκάρουν τον κόσμο που προσπαθεί να κατέβει!!! Κάτι δεν λειτουργεί μέσα στο κεφάλι ορισμένων.. Μεταμόσχευση εγκεφάλου ΤΩΡΑ!! Αυτό αν μη τι άλλο είναι κάτι που με τρελαίνει σε απίστευτο βαθμό!!!

 

2) Ο συνέλληνας με το αρχαίο ελληνικό κουτοπόνηρο πνεύμα που ψάχνει μανιωδώς να βρει τρόπο να τρυπώσει στη σειρά! Προ 2 ωρών στην τράπεζα. Δύο πανέξυπνα βόδια χώθηκαν και μου πήραν τη σειρά. Δεν μίλησα όμως ο ανόητος γιατί το θεωρώ πραγματικά μίζερο να καθίσω και να κάνω σαματά τη στιγμή μάλιστα που αυτή που μου έφαγε τη σειρά είχε δεχτεί παρατήρηση από μία κυρία που πήγε να της χωθεί και ήταν πριν από εμένα.

 

3) Το ΚΤΕΛ -στάδιο Manchester United- όπου μία ζωή οι ηλικιωμένοι κάνουν σαματά για το ποιος κάθεται που! Αυτό τους πειράζει τρομάρα τους!!

 

4) Μένω πάνω σε κεντρικό. Κάθε βράδυ γίνεται του Rossi! Ο δρόμος είναι άδειος και οι βλάκες βρίσκουν ευκαιρία να κάνουν θόρυβο με τα παπιά τους. Τέρμα τα γκάζια δίχως κράνος. Ατύχημα; Ατύχημα; H βλακεία πονάει (δυστυχώς όχι μόνο τον βλάκα, αλλά και καμιά φορά και τρίτους που δε φταίνε σε τίποτα για το ακατοίκητο του άλλου)!!

 

5) Ελληνικό Καμάκι: Κορνάρει ο συνέλληνας την κοπελιά λες και αυτή θα πετάξει τις σακούλες του σουπερ μάρκετ και θα αρχίσει να τρέχει εκστασιασμένη πίσω από το αμάξι του κάγκουρα!! Σε άλλη εκδοχή, ο έλλην προσπαθεί να τραβήξει την προσοχή ως κυνηγός αρσενικός magas βγάζοντας... ήχους!! Ψιτ, καλέ ψιτ.. Ρε φίλε, τη σακούλα με τα friskies ξέχασες και την ταΐστρα!

 

Θα μου πεις, αυτό το κάνανε και παλιά, δεν αντιλέγω αφού το έχουμε καμένο για καμένο από το 1988 που έχω τις πρώτες αναμνήσεις μου!

Τάκη;;; Μπανάναα!! <= Στο έχω κλέψει Pappos εδώ και καιρό!!

 

Πρέπει να αναφέρεις το όνομα της σχολής τώρα !!!! Δυστυχώς μ' αυτό το τρόπο γινόμαστε συνένοχοι κανονικά, γιατί αποσιωπούμε το αυτονόητο. Γι' αυτό δεν είμαστε Ευρώπη αλλά δημοκρατία "σοβιετικού τύπου".

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν το θυμόμουνα ακόμα, θα το ανέφερα! Αλλά που; :confused: ΑΑΑαααχχ τι να πω...

 

Οκ, πριν 2.30 ώρες στο λεωφορείο από Καλαμαριά για Κέντρο. Τύπος γύρω στα 60 ανθυγιεινός. Φανελάκι παππουδίστικο κιτρινισμένο με τιράντες, και κοιλιά ένα με τα πόδια. Ο τύπος κάθεται πάνω στο ύψωμα εκεί που είναι η ρόδα από κάτω και δεν έχει θέσεις. Ξάφνου, γέρνει προς τα αριστερά και μετά από 30-40 δεύτερα αφήνει μία πορδή χαλαρότατα που ακούστηκε ίσα με το λεωφορείο που ακολουθούσε. Οκ, στην επόμενη στάση κατέβηκα. :shock:

 

Τάκηηηηηηηη;;; Δώσε μπανάνεςςςςςςς!! :mrgreen:

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Να κατέβαινα στην ομόνοια με χειρόφρενα ???

Γυαλί μαύρο, Μελλάς στο φουλ ανοιχτό πουκάμισο με τρίχα τρελίαρικη έξω και η αλυσίδα να με γονατίζει από το βάρος στο λαιμό ???

Και που 'σαι...τσιγάρο στο στόμα γιατί θα δουλεύω ταυτόχρονα χειρόφρενο-τιμόνι..

Εγώ πάντως έτσι κυκλοφορώ, αν εξαιρέσεις την τρίχα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.