Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες....


Faliraki

Recommended Posts

Καλημέρα,Σε 4 μέρες ξεκινάω την β λυκείου (τεχνολογική κατ) και έχω αρχίσει να ψάχνω τί να επιλέξω για την εισαγωγή μου στην 3βάθμια εκπαίδευση...Έχω όμως κάποιες απορίες για τα παρακάτω επαγγέλματα:

 

1)Ναυπηγός μηχ.μηχ

2)μηχ & αεροναυπηγών μηχ

3)μηχ. περιβάλλοντος

 

 

Δεν ξέρω δηλαδή τις αρμοδιότητες του κάθε ενός...Όταν τελειώσω τι θα κάνω???

Link to comment
Share on other sites

αν σκέφτεσαι να παραμείνεις Ελλάδας εως σήμερα το Ναυπηγός Μηχ. Μηχ. θεωρείται μια καλή ειδικότητα........

Link to comment
Share on other sites

ο ναυπηγος εκτος απο ναυπηγος είναι και μηχανολόγος και ηλεκτρολόγος. Εννοω εχει ολα τα δικαιωματα των δυο ειδικοτήτων

Link to comment
Share on other sites

Άσε το Μηχανικός Περιβάλλοντος τελευταίο. Θεωρητικά είναι πολύ καλή ειδικότητα, αλλά στην Ελλάδα που κινείται με βασιλικά διατάγματα από το 1930 δεν βγάζεις άκρη. Πάντως ακόμα νωρίς είναι για διάβασμα και είσαι στη Ρόδο. Ρίξε μια βουτιά στο Γαλάζιο από μένα...

Link to comment
Share on other sites

Γίνε αεροναυπηγός... έτσι θα έχεις την δυνατότητα με λίγα ακόμα μαθήματα να πάρεις και πτυχίο Αεροδιαστημικής & Αστροναυτικής.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν θα κάνεις.... το πολύ πολύ καμιά μελέτη κεντρικής θέρμανσης αλλά και εκεί υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός από τις άλλες σχολές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.