Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτής Δόμησης-Υποβολή Δήλωσης Περιουσ.Κατάστ.


Recommended Posts

Λες να μην το σκέφτηκα. Και τι να τους πω. Για σας είμαι εκπρόθεσμος κτλ. Για αυτό απευθύνθηκα στο ΤΕΕ μπας και με διαφωτίσουν. Αλλά που!!! Όπωςκαι να χει θα τους πάρω τηλέφωνο τελικά.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα δεν υπάρχει ούτε  ορκωμοσία ούτε ανάληψη καθηκόντων...

Ορκωμοσία δεν υπάρχει καν

Ανάληψη είναι όταν αναλάβουμε κάποια καθήκοντα. Μέχρι τον ορισμό δεν έχουμε αναλάβει κανένα καθήκον...

 

Λοιπόν έχουνε πολύ γέλιο.

Λέει το έγγραφο πως σε περίπτωση αμφιβολιών για την υποχρέωση ή μη υποβολής, δεν πρέπει να γίνονται ερωτήματα προς την Αρχή (!!!!) αλλά προς τους συνδικαλιστικούς φορείς, υπηρεσιακούς φορείς κλπ...

Μόνο σε περίπτωση αμφισβήτησης πρέπει να μιλάει κάποιος με την Αρχή (!!!)

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τηλεφωνικά με την αρχή μου είπε να μιλήσω με τον φορέα, της είπα πως ο φορέας με παρέπεμψε στην ΔΟΥ, το ΤΕΕ δήλωσε αναρμόδιο κτλ, έβαλε τα γέλια, είπε πως κανονικά έπρεπε να μας είχε ενημερώσει η αρχή, με είπε πως είμαι υπόχρεος και να στείλω τα χαρτιά, της είπα για το εκπρόθεσμο και μου είπε τι να σου πω στείλτα και κάνε το σταυρό σου. Αυτά.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα επρεπε να εχεις λαβει.

Ισως δεν τα λαμβανεις?

Τσεκαρε το διοτι ισως για το λογο αυτο δεν εχεις ενημερωθει για ελεγχο..!!!

 

Εμενα μου ειχα σταλει μαιλ με συνημμενη την ΥΑ με τη λιστα των ΕΔ.

 

ΥΓ. Σημασια βεβαια δεν εχει το mail αλλα οτι υπαρχει ΥΑ που σε οριζει ΕΔ. Ασχετα αν δεν σου την εστειλαν (ή δεν την ελαβες)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι, πως θα αποδειχθεί ότι το έχω λάβει;

Και από ποια νομοθεσία είμαι υποχρεωμένος να γνωρίζω την έκδοση κάθε πράξεως της διοίκησης; (προσοχή, όχι νομοθεσίας...)

 

Να στο πάω λίγο ποιο μακρυά.

Στην πολεοδομία Δήμου Πατρέων, εκδίδεται μια ΑΔ που έχει σαν μηχανικό εμένα.Έχει γίνει δηλαδή μία πράξη της Διοίκησης. Αυτήν ανεβαίνει και στο Διαύγεια. Δηλαδή θεωρείς πως ενημερώνομαι και εγώ ώστε να αρχίσει να μετράει η παραγραφή του αδικήματος από την ανάρτηση στο Διαύγεια;

Link to comment
Share on other sites

Οι ΥΑ δεν δημοσιευονται σε ΦΕΚ? (ρωταω δεν ξερω)

 

 

Πολυ το ψειριζουμε.

Αφου εδωσες επιτυχημενες εξετασεις θα γινοσουν ΕΔ.

Πρεπει να σε παρουν τηλεφωνο να στο πουν?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ, αφού ζούμε σε κράτος που τηρεί τις διαδικασίες.. αν θυμάσαι είχανε πει ότι θα στείλουν και ψηφιακή βεβαίωση... την είδες;

 

Πάντως, οφείλω να πω ότι αυτό που κάνω εγώ και δεν στέλνω Πόθεν Έσχες μέχρι να οριστώ ΕΔ, είναι δική μου επιλογή και δεν προτρέπω κανέναν να κάνει το ίδιο....

 

Σε 6 μήνες λήγει η θητεία μου. Στην επόμενη (????) θα δούμε τι θα πράξω....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.