Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αεροφωτογραφίες


anka

Recommended Posts

Καλημέρα.

Χρειάζομαι αεροφωτογραφία οικοπέδου (του οποίου ξέρω τις συντεταγμένες) σε τέτοια κλίμακα που να είναι πολύ ευδιάκριτο το υπάρχον κτίσμα.

 

Πήγα στο ΓΥΣ αλλά η κλίμακα της αεροφωτογραφίας που μου έδειξαν είναι ακατάλληλη και μου είπαν οτι δε μπορούν να κάνουν μεγαλύτερη μεγέθυνση.

 

Εν τω μεταξύ, στο φάκελο της οικοδομικής άδειας υπάρχει αεροφωτογραφία (χρειαζόταν για άλλο λόγο) του ίδιου οικοπέδου του 1972 που είναι σε μεγάλη μεγέθυνση (εγώ χρειάζομαι την ίδια σε μεταγενέστερη χρονολογία).

 

Απορώ λοιπόν, πού μπορεί να βρήκε ο τότε μηχανικός αεροφωτογραφία σε τέτοια μεγέθυνση και δε βρίσκω εγώ τώρα;

 

Μήπως στο ΥΠΕΧΩΔΕ ή το Υπουργείο Γεωργίας;

Μπορώ να πάρω την αεροφωτογραφία του ΓΥΣ και να την πάω σε κάποιον ειδικό για μεγέθυνση; Πρέπει όλα να είναι πιστοποιημένα γιατι το χρειάζομαι για μια διαφωνία με το ΙΚΑ σχετικά με ένα αυθαίρετο.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε Δ/ση Α/Φ του ΥΠΕΧΩΔΕ μήπως κάνεις δουλειά.

 

Τελευταία φορά που πήγα (όχι πολυ πρόσφατα) ήταν :

 

Τιμ. Βάσσου 11-13 πίσω από την Αμερικάνικη Πρεσβεία.

Τηλ 2106445401

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία που αναφέρει ο avgoust είναι ο ΟΚΧΕ ( Οργανισμός Κτηματολογίου και Χαρτογραφήσεων Ελλάδος) του ΥΠΕΧΩΔΕ http://www.okxe.gr/contactus/index.html

στο ισόγειο θα βρείς παλιές αεροφωτογραφίες (στα αριστερά αν θυμάμαι καλά) και χάρτες (δεξιά) και στον 3ο όροφο(?) τις καινούριες.

και αν επίσης δεν κάνω λάθος εξυπηρέτηση κοινού μετα τις 11πμ :)

Link to comment
Share on other sites

μίλα με panos να σου στείλει αυτό που του έδωσα σε ψηφιακή να το ζουμάρεις όσο θες.

 

Αν δε μπορεί πες μου να το σηκώσω στο rapidshare :wink:

Link to comment
Share on other sites

Theo, σε ευχαριστώ πολύ αλλά χρειάζομαι αεροφωτογραφίες με χρονολογία 1974-1986 και πρέπει να έχουν κάποια επικύρωση από δημόσια υπηρεσία γιατί τις θέλω για μια αντιδικία με το ΙΚΑ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.