Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aναδρομικές εισφορές ΤΣΜΕΔΕ – Τι ισχύει


rse

Recommended Posts

παμε ενα στοιχημα, οτι και φουσκωμενες εισφορες θα ερθουν και το 2014 θα μας βρει, και εμεις ακομα εδω θα γραφουμε τα ιδια...??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα εννοειταιοτι ετσι θα γινει και εμεις πρεπει να παμε μπροστα στο ΤΣΜΕΔΕ και να τα καψουμε τα ειδοπιητηρια

 

Παντως ρε παιδια χωρις πλακα πιο φτηνα με βγαινει να μην πληρωνω εισφορες και να κραταω τα λεφτα για μια δυσκολη ωρα που τα χρειαστηκα παρα να δινω εισφορες και να λεω οτι εχω περιθαλψη στην οποια πρεπει να βαλω κιολας απο την τσεπη μου.

 

Αν δεν γινει κατι μαζικο και δυναμικο δεν γλυτωνουμε ακομα και την αναγκαστικη εισπραξη των εισφορων μας απο τον τραπεζικο λογαριασμο μας.

 

 

Θελει αγρια πραγματα (δεν εννοω απαραιτητα βια απλα απειθαρχια )

 

αυτοι το συνταγμα το εχουν ξεσκισει απο ολες τις μεριες , εμεις απλα θα καθομαστε και θα κοιταμε ???

 

Μεχρι ποτε ????

Edited by daras
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα συναδελφοι.

τωρα εκλεισα την πενταετια ως ασφαλιζομενος και μου ηρθε το ΤΣΜΕΔΕ 1925 ευρω!!!(απο 1075 την προηγουμενη φορα).δεν εχω να τα δωσω τι μπορω να κανω γνωριζει κανεις?μου εχει και πεντε κατηγοριες που πληρωνω για κυρια συνταξη,κλαδο προνοιας,επικουρικη ασφαλιση,κλαδο υγειας και υπερ οαεδ!!

Link to comment
Share on other sites

@ kostasvros : Καλημέρα (μετά τον ύπνο αυτό λέμε!)

Καλώς ήρθες στον Real World!!

Κάπως απότομα ξύπνησες με shock και δέος!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ πετυχες περιπτωση......που βγηκες απο την 5ετια την μειωμενη και σουρθαν 2 αυξησεις ΠΑΚΕΤΟ...

 

π@@@ και ξυλο ειναι η περιπτωση σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συναδελφοι.

τωρα εκλεισα την πενταετια ως ασφαλιζομενος και μου ηρθε το ΤΣΜΕΔΕ 1925 ευρω!!!(απο 1075 την προηγουμενη φορα).δεν εχω να τα δωσω τι μπορω να κανω γνωριζει κανεις?μου εχει και πεντε κατηγοριες που πληρωνω για κυρια συνταξη,κλαδο προνοιας,επικουρικη ασφαλιση,κλαδο υγειας και υπερ οαεδ!!

 

Πρόσεξε τι θα σου πω να κάνεις..

οταν συμβαινει κατι τραγικο στην ζωη μας,περναμε διαδοχικά και αναπόδραστα απο τα γνωστά πέντε στάδια της λύπης(που λέγονται και πέντε στάδια του πένθους) αυτά ειναι... 1)άρνηση 2)θυμός 3)διαπραγμάτευση 4)κατάθλιψη 5)αποδοχή..

Κάθε μέτοχος στο ΤΣΜΕΔΕ που σέβεται τον εαυτό του τα έχει περάσει αυτά εδώ και καιρό, κάποιος τα περνάει τώρα, καποιος άλλος στο μέλλον. Με μαθηματική ακρίβεια.

Μετά το 1-2 στο σκακ μπαμ, είπα να δοκιμάσω το 3....Τζίφος φίλε, ξανά μανά από την αρχή.....

Πλέον το έχω αποδεχθεί και ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ :smile:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.