Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανολογική μελέτη διαμερίσματος


panagism9

Recommended Posts

Είναι έυκολο σε κάποιον μιας και εγώ δεν είμαι μηχανολόγος να μου στείλει μια μηχανολογική μελέτη θέρμανσης?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Κώστα σε ευχαριστώ.Θα προσπαθήσω να κάνω μόνος μου την μελέτη αν και δεν είμαι μηχανολόγος, αφού ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι σε θέση να με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

panagism9

 

Εμείς κάναμε 2 6μηνα μαθήματα θέρμανσης στη σχολή, μετά αγοράσαμε πόσα βιβλία για να έχουμε σαν βοηθήματα, κάναμε πόσες μελέτες στη δουλειά και ακόμα δυσκολευόμαστε σε ορισμένες δύσκολες περιπτώσεις.

 

Εσύ θες σε μία ώρα από τότε που πόσταρες να σε έχουν διαφωτίσει πλήρως. Εννοείται ότι θα την κάνεις μόνος σου τη μελέτη γιατί ΚΑΝΕΙΣ (όπως το τονίζεις και εσύ) δεν έχει μελέτη έτοιμη κομμένη και ραμμένη στα μέτρα του σπιτιού που θες να κάνεις τη μελέτη.

 

Και εφόσον όπως το λες και εσύ, δεν ξέρεις και δεν είσαι μηχανολόγος θα κάνεις σίγουρα λάθος, ή θα υπερδιαστασιολογήσεις ή το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

panagism9

 

Εμείς κάναμε 2 6μηνα μαθήματα θέρμανσης στη σχολή, μετά αγοράσαμε πόσα βιβλία για να έχουμε σαν βοηθήματα, κάναμε πόσες μελέτες στη δουλειά και ακόμα δυσκολευόμαστε σε ορισμένες δύσκολες περιπτώσεις.

 

Εσύ θες σε μία ώρα από τότε που πόσταρες να σε έχουν διαφωτίσει πλήρως. Εννοείται ότι θα την κάνεις μόνος σου τη μελέτη γιατί ΚΑΝΕΙΣ (όπως το τονίζεις και εσύ) δεν έχει μελέτη έτοιμη κομμένη και ραμμένη στα μέτρα του σπιτιού που θες να κάνεις τη μελέτη.

 

Και εφόσον όπως το λες και εσύ, δεν ξέρεις και δεν είσαι μηχανολόγος θα κάνεις σίγουρα λάθος, ή θα υπερδιαστασιολογήσεις ή το ανάποδο.

 

 

 

 

 

 

 

Φυσικά και δεν θέλω να μου στείλει κάποιος έτοιμη μελέτη ραμένη για το διαμέρισμα μου, απλά ρωτάω ώστε να κάθω και 2 πράγματα παραπάνω.Φυσικά δε τα ζήτησα ΟΛΑ έτοιμα.Βοήθεια σε απορίες ζητάω.Αν είναι κακό αυτό να κλείσουμε το θέμα....

 

Δεν είσαι μηχανολόγος, αλλά θα κάνεις την μελέτη θέρμανσης....οκ

 

Δεν το κατάλαβα που υπάρχει πρόβλημα.?

Edited by panagism9
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά....και εγώ έχω ξεκινήσει να φτιάχνω στατικά...

 

Καλά κάνεις!Καλό είναι να μαθαίνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εάν δεν είχες γεμήσει (με 'η') το forum με το ίδιο πράγμα, πιστεύω θα είχες πολύ καλύτερη τύχη...

 

edit

http://www.michanikos.gr/topic/95-pixis-Δωρεάν-λογισμικό-νομοθεσία-μελέτες-θέρμανση/

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.