Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κοστος οπλισμένου σκυροδέματος


Recommended Posts

Φυλακή πρέπει να μπεις διότι δεν τηρείς ούτε το ΚΤΣ που λεέι κάτι για >300 κιλα το κυβικό και για δοκίμια. Μην το ψάχνεις δεν κάνει !!!!!

Link to comment
Share on other sites

To 20/25 είναι πάνω 300, όπως επίσης και λόγος Ν/Τ<0.6.Το ψάχνω γιατί έκανα πρόσφατα παραθαλάσσιο,πήγα φυλακή δεν είχε χώρο και βγήκα.Τα ατσαλόκαρφα( χωρίς πιστοποίηση) πάντως με δυσκολία τα έβαζε ο μάστορας :smile: :-) .Σε μπέρδεψαν οι ενισχύσεις

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω γιατί έκανα πρόσφατα παραθαλάσσιο,πήγα φυλακή δεν είχε χώρο και βγήκα.

 

Εκεί που πήγαν εμένα , είχα χώρο και παρέμεινα . Μου πλήρωσαν και το ΤΣΜΕΔΕ από το ταμείο μέριμνας του σωφρονιστικού καταστήματος .

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλλεις 300 κιλα τσιμεντο (αν ειναι 42.5, οπως αυτα που ερχοντουσαν στην Κρητη) θα παρεις αντοχες 30/37.

Επισης ΟΛΕΣ οι μελετες συνθεσης που εχω στα χερια μου για 20/25 φτανουν το Ν/Τ στο οριο του ΚΤΣ (αν θυμαμαι καλα 0.68 - 0..70).

Link to comment
Share on other sites

επίσης και το πολύ 270 κιλα στο κυβικό. 20/25 με 300 κιλά δεν έχω δει ποτέ. Ν/Τ στην Ελλάδα είναι νόμος 0.68-0.72 για να δουλέξουν οι φτηνοί ρευστοποιητές. Τώρα για τα ατσαλόκαρφα μην το ψάχνεις ασε να μιλήσει κανένας απο εδω μέσα με προσωπική εμπειρία στο θέμα.

Edited by Ροδοπουλος
Link to comment
Share on other sites

Με μία ανάρτηση της σύνθεσης και αποτελέσματα δοκιμίων θα είμαστε εντάξει; Τα ασταλόκαρφα είναι φοβερά !!!!!!.Οι αντοχές έιναι όντως πάνω απο 30

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

McRaster πάνω απο 30 είναι στο 20/25 θα με τρελλάνεις. Ναι βάλε να δούμε και θα σου πω τι έχουν κάνει αλλα κανονική να φαίνονται οι κοκκομετρικές, τα αδρανή, τι τραβάνε απο νερό, τύπος τσιμέντου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

C20/25 στη Λάρισα - 275 κg τσιμέντο Ν/Τ =0.68

 

Δελτίο C20/25 Σωτηρίτσα Λάρισας C20/25 (ειδική σύνθεση - τσιμέντο 300 kg min -Ν/Τ 0,55) Χρήση ρευστοποιητή SINTECNO επι τόπου

 

 

Ε καλά πολλά ζητάς, τα αδρανή υποτίθεται <2 cm, θα το δείς όταν στο φέρουν.

 

Θα περιμένεις λίγο, αυτά ξέρεις φεύγουν στο λογιστή, χειρόγραφο αρχείο κρατάω

 

Γράψε λάθος είναι 25/30 , δικό μου σφάλμα και είναι 330,λάθος έργο κοιτούσα

 

Θα σου δώσω τίς πρόκες να με σταυρώσεις :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ τίποτα τα αδρανη < 2 εκ. Είναι 3,1-3,6 και στοίχημα!!!!! 25/30 με 330 δεν υπάρχει (σταματάει στο 312 το πολύ). Είναι 30/37 και εαν είναι μίγμα τσιμέντου μπορεί και παραπάνω κατηγορία!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.