Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

οκ, άκυρο.

 

ΦΕΚ 675/Β/2012

Κεφάλαιο 2, παρ. 2.1.1

Στον ορισμό της πολυκατοικίας δεν είναι απαραίτητη η ύπαρξη οριζόντιας ή κάθετης ιδιοκτησίας.

 

Πολυκατοικία: το ενιαίο κτήριο ή συγκρότημα κτηρίων που περιλαμβάνει περισσότερες από μία ιδιοκτησίες
με σύσταση ή μη οριζόντιας ή κάθετης ιδιοκτησίας

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συναδελφε Αχιλλεα δε θα διαφωνησω με ολα τα ανωτερω που γραφεις, ουτε εχω κανενα λογο να υπερασπιστω τη Eurobank ειδικα μετα τα οσα μου εχει κανει, ομως ολο αυτο για να συμβει, θα πρεπει και ο ιδιος ο πελατης να ειναι ανυπερασπιστος απο καθε αποψη.

Το προγραμμα Εξοικονομησης κατ' Οικον εχει συγκεκριμενη πορεια και συγκεκριμενα σταδια.

Για να φτασουν στο σημειο να εκταμιευσουν την προκαταβολη και να μπει το 30% στους προμηθευτες για να ξεκινησουν τις δουλειες, θα πρεπει να εχουν παρει και προεγκριση για πιστοληπτικη ικανοτητα αλλα και να εχει αναρτηθει το ονοματεπωνυμο τους στη λιστα με τα ονοματα των εγκρισεων απο ΕΤΕΑΝ.

Αν ο πελατης εχει μηχανικο που δεν ελεγχει αν οντως εχει εγκριθει ο πελατης του, ωστε να προχωρησει στο προγραμμα και τις εργασιες, τοτε φταινε αυτοι οι 2 και καμια Eurobank.

 

Αν εγκριθει το κονδυλι που αιτεισαι απο το ΕΤΕΑΝ και μπουν οι προκαταβολες, οντας εγκεκριμενος, τοτε δεν παιζει να "στερεψουν" απο χρηματα και να μην εχουν να τον ξοφλησουν.

Το κολπο βρισκεται μαλλον καπου στο οτι του λενε οτι εγκριθηκε ενω δεν εγκριθηκε ποτε ωστε να υπογραψει χαρτια που δεν ξερει τι υπογραφει και να τη φαει.

Δεν ειναι δυσκολο για καποιον που ενδιαφερεται πραγματικα να μαθει αν εχει εγκριθει η του πουλανε παπα.

 

Οσο για τα εισοδηματικα κριτηρια, περαν αυτων που οριζει το προγραμμα, ειναι κοινως αποδεκτο απο καθε τραπεζα πως για να κανουν κινηση ειτε για εκδοση δανειου ειτε για εκδοση καρτας θελουν καθαρο δηλωθεν 10.000€

Με λιγοτερα σε κοβουν και ζητουν εγγυητη. Δεδομενα αυτα. Τωρα γιατι καποια υποκαταστηματα ζητουν τα δικα τους δεν ξερω.

 

Παντως θελει προσοχη με τη συγκεκριμενη τραπεζα γιατι μπορεις να βρεθεις παγιδευμενος ανα πασα ωρα και στιγμη χωρις να παρεις χαμπαρι. Και σιγουρα θελεις και καλο μηχανικο που να μπορει να προασπισει τα συμφεροντα σου με τον καλυτερο δυνατο τροπο

 

Δε μου ακουγονται απιθανα ολα αυτα αλλα πρεπει να εισαι πολυ λαχανο για να τα φας στη μαπα και να μην παρεις χαμπαρι... Με το συμπαθιο κιολας...

Link to comment
Share on other sites

ναι και μενα δε παιζει ο αλλος να παει να παρει 5000 προκαταβολη πχ

και να υπογραψει οτι θα του γυρισει δανειο και να την φαει αλλιως που ξερω εγω

οτι η τραπεζα κοινοποιησε στωστα χαρτια ή επαιξε δολος

εδω σωστα τα παμε κ τα χανουν

 

αλλιως πρεπει να σαι τελειως γκασμας για να πας να φας τοσο παραμυθι

 

εμ δε ρωτησες φιλους, εμ δε ρωτησες οποιοδηποτε ... αντε και δε ρωτησες και εναν μηχ

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ

 

απλα με τοσα δεδομενα που μαζεψαν ξερουν σε ποιους θα σπασουν @@ αυριο για καρτες και δανεια

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως την πατανε οι πελατες που πανε απο μονοι τους στην τραπεζα και τους δινουν αγγαζε μηχανικο και συμβουλο εργου δικο τους, επομενως και τα κανουν μουχτι ολα

Οχι πως δε συμβαινει αλλα δεν ειναι τοσο συνηθες.

Λιγο να τα ψαχνεις και να σαι πονηρεμενος, καταλαβαινεις αν πανε να σου παιξουν πουστια.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κερι δεν ειδα, οχι απλα φως...

 

Υποπτευομαι πως αναμενουν να μπουν κι αλλα κονδυλια συμβουλου εργου στους ευρωσυμβουλους για να μου τα δωσουν απο εκει, ωστε να μη φανει πως αντιλογιζεται ποσο λογω λαθους υπαλληλου και το χρεωθει καποιος.

Πανε να το κουκουλωσουν να μη φανει λαθος...

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να τους τα κανεις τσουρσεκια, μπαλονια, καρβελια, καρυδες, ΤΟΣΑ

 

ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΛΒΟΥΠΛΕ

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.