Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πυροπροστασία. Κάτι ξεχασμένο ίσως.


Jwatson

Recommended Posts

Γεια σας συνάδελφοι και χρόνια μας πολλά.

 

Σας δίνω μια φωτογραφία από κεντρική πολυώροφη πολεοδομία της Αττικής.

Η τελευταία συντήρηση δεκάδων πυροσβεστήρων, ίσως και όλων, έχει γίνει το 2006. Οι περισσότεροι όμως είναι σκεπασμένοι με σακούλες νάιλον ... για να μην σκονίζονται!!!

 

Η απορία μου είναι, πόσοι Μηχανολόγοι Συνάδελφοι τους βλέπουν κάθε ημέρα και αν έχουν πει κάτι σε κάποιον αρμόδιο της πολεοδομίας. Θα μου πείτε τι είναι αυτό, υπάρχει αρμόδιος για την πυροπροστασία στις πολεοδομίες;

 

Ναι ξέρω, θα με ρωτήσετε αν ξέρω το άλλο ανέκδοτο με τον Τοτό......

 

Το χειρότερο κακό στην χώρα μας είναι, να βλέπουμε το στραβό και να το προσπερνάμε. Όχι μόνο σε αυτήν την περίπτωση αλλά σε όλες.

post-9932-0-48274800-1364122581_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι δημόσιες υπηρεσίες έχουν τεχνικό ασφαλείας;

 

Κανένα σχόλιο; ούτε γνωρίζει κάποιος από εμάς εάν υπάρχει τεχνικός ασφαλείας στις δημόσιες υπηρεσίες;

 

:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εδω εχω δει ασυντηρητους πυροσβεστηρες σε πυροσβεστικη υπηρεσια...

 

η καθυλην αρμοδια υπηρεσια και δεν φροντιζει να ειναι η ιδια νομιμη. Λετε αν γινει καταγγελια να αυτοτιμωρηθει?.......

Edited by maneni
Link to comment
Share on other sites

Κατά αντιστοιχία, πόσο σίγουροι είμαστε ότι τα κτίρια που στεγάζονται οι ΥΔΟΜ είναι 100% νόμιμα και δίχως αυθαίρετες κατασκευές?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.