Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλείνει το εργοστάσιο της Χαλκίδας η ΑΓΕΤ ΗΡΑΚΛΗΣ


terry

Recommended Posts

φαρίνα !!!!!

 

και είναι πάρα πολύ ακριβό να την συγκρατήσεις. Δεν φτάνουν μόνο τα φίλτρα. Χρειάζονται συστήματα υποπιεσης. Μιλάμε για δεκάδες εκατομμύρια. Το βασικό πρόβλημα είναι βέβαια οι αποθήκες συλλογής. Αυτές στην Ελλάδα είναι ανοικτού τύπου. Εαν τις κάνεις κλειστού τύπου θα χρειαστείς ειδική εγκατάσταση (και άλλα εκατομμύρια).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 25
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γκρι φαρίνα!!

Αν βρεθείς στην Ριτσώνα τον Οκτώβρη με ψιλόβροχο πρόσεχε πολύ! ...και φυλάξου. Χειρότερα από παγοδρόμιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που κοιτάτε την είδηση από την οπτική γωνία των ιδιοκτητών της ΑΓΕΤ... όχι όλοι φυσικά.

Ακούστε παιδιά, είναι τόσο απλά τα πράγματα που μόνο αν έχεις παρωπίδες δεν τα βλέπεις.

Ή θα έχεις βιομηχανία / γεωργία / υπηρεσίες γενικότερα Οικονομία που θα στοχεύει τις λαικές ανάγκες, της ανάγκες τις κάθε οικογένειας δηλαδή Ή

θα έχεις οικονομία που θα στοχεύει στις ανάγκες των μεγαλοαστών (ξέρω κάποιοι ανατριχιάζετε με τέτοιες λέξεις) αυτών των 10-20 οικογενειών που κάνουν κουμάντο στην αγορά σε Ενέργεια - Κατασκευές - Τηλεποικοινωνίες κλπ.

 

Προσωπικά λοιπόν με ενδιαφέρουν οι ανάγκες της οικογένειάς μου και των οικογενειών σαν την δική μου, τις λαϊκές δηλαδή, των εργαζομένων και γράφω στα @%&&%# μου τις ανάγκες των μεγαλομετόχων!!!

 

Όταν γίνουμε πολλοί, θα ανασάνει ο τόπος, μέχρι τότε αφιερώνω τους στίχους σε όσους με παρωπίδες ψάχνουν τις λύσεις...

 

 

...Δειλοί, μοιραίοι κι άβουλοι αντάμα,

προσμένουμε, ίσως, κάποιο θάμα!

 

Κώστας Βάρναλης: Οι Μοιραίοι

Edited by alej
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

+1 alej

Αν και δεν μου φαίνεται πως στην Ελλάδα υπάρχει αστική, πόσο μάλλον μεγαλοαστική, τάξη. Περισσότερο με κλέφτες του δημόσιου ταμείου, κρατικοδίαιτους, απατεώνες, πρώην τσαρουχάδες που τους στενεύουν τα λουστρίνια μοιάζουν, όπως έλεγε κι ο Ραφαηλίδης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

πρώην τσαρουχάδες που τους στενεύουν τα λουστρίνια, όπως έλεγε κι ο Ραφαηλίδης.

Πού το θυμήθηκες αυτό...(+1) . Πολύ επίκαιρο, παρότι γράφτηκε πριν 20 χρόνια... Και λέει παρακάτω:

 

"... Οι Έλληνες αστοί, πάντα και σ’ όλες τις περιπτώσεις ήταν οι πρώτοι και καλύτεροι που συνεργάστηκαν με τον κάθε κατακτητή αυτού του δύσμοιρου τόπου. Η ελληνική εθνική αστική τάξη ούτε ελληνική είναι ούτε τάξη ούτε αστική. Είναι ένα κοπάδι κοπρόσκυλα, που πλούτισαν άνομα, κλέβοντας το δημόσιο ταμείο, είτε ως εργολάβοι, είτε ως μεσάζοντες ξένων εταιρειών, που εκείνες παράγουν κι αυτοί μεταπωλούν αυτό που εκείνες παράγουν, χωρίς να παράγουν ούτε ποδήλατα. Μόνο καρφίτσες, κι αυτές της μιας χρήσεως γιατί στραβώνουν με την πρώτη.

Η ξεκάρφωτη «ελληνική εθνική αστική τάξη» είναι αυτή που καλλιεργεί τους εθνικούς μύθους για να κλέβει με τρόπο μυθικό..."

Edited by gp1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.