Μετάβαση στο περιεχόμενο

Firefox και πρόβλημα με το login στο φόρουμ


ckiriako

Recommended Posts

Μετα απο ενα φορματ και στησιμο του υπολογιστη με XP SP2 αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τον firefox. Εχω εγκαταστησει την τελευταια εκδοση 3.0.3, δεν εχω προσθεσει καθολου addons/plugins. Στην αρχικη σελιδα δινω ονομα χρηστη και κωδικο, παταω το "συνδεση", αλλα ανοιγει η ιδια σελιδα με συμπληρωμενα τα πεδια χωρις να εχω συνδεθει.

 

Εκανα το σχετικο ψαξιμο σε αλλα φορουμ αλλα δεν κατεληξα καπου.

Εδω http://foracamp.gr/download-mozilla-firefox-303 διαβαζω οτι προβλημα με το login ειχαν οι κατοχοι της 3.0.2 και για αυτο βγηκε η 3.0.3 που λυνει το προβλημα..

Θελω να απαλλαχτω απο τον ΙΕ, και δοκιμασα και τον ΟΡΕRA αλλα δεν μου αρεσει καθολου. Αρκετοι μπαινετε με firefox οποτε ισως εχετε αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα. Σε αλλα φορουμ μπαινω χωρις προβλημα. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ Firefox Ver 3.0.3 χρησιμοποιώ αλλά Windows XP SP3.

Δεν μου παρουσιάστηκε ποτέ παρόμοιο πρόβλημα αν και έχω πολλά "πρόσθετα".

Δοκίμασε να κάνεις όλες τις αναβαθμίσεις των XP.

Με απενεργοποιημένα firewall, antivirus υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιείς και firefox 2.0.17. Είναι η τελευταία έκδοση που βγήκε για τη σειρά 2. Σε κάθε περίπτωση θα έχει πολύ λιγότερα πρόβλήματα από ότι ο 3, για την ώρα τουλάχιστον.

 

http://www.filehippo.com/download_firefox/

Link to comment
Share on other sites

εγω δουλευω ff και δεν ειχα προβλημα με το login. ειχα ομως προβλημα με τις νεες δημοσιεύσεις (μου εβγαζε παντα 0 ) το οποίο το ελυσα επιλέγοντας "συνδεθειτε για να ελενξετε την αλληλογραφία σας" και μετα εβγαινα στις νεες δημοσιεύσεις.

 

ο opera ειναι εξίσου ικανός με τον ff και μάλιστα (imho) καλύτερος.

 

υπαρχει και η λύση του chrome αλλα ακόμα δεν εχει δείξει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση προσωπικών δεδομένων στο firefox και διορθώθηκε το πρόβλημα (ΠΡΟΣΟΧΗ στους ξεχασμένους κωδικούς )

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την ανταποκριση. Το προβλημα δειχνει να εχει λυθει. Εκτος απο απεγκαταστασεις κατι προγραμματων εκανα καθαρισμο των cookies και αυτο το τελευταιο μαλλον εφταιγε..

Ειχα κ αλλα προβληματα, οπως το να κολλαει η svchost.exe (generic host process for win32 services) και να καταρρεει εκτος των αλλων η συνδεση(σε 2-3λεπτα).

Οπως φαινεται με την επανεγκατασταση του ΙΕ (που ειχα βγαλει) και την ρυθμιση των αυτοματων ανανεωσεων απο "καταργηση αυτ.ανανεωσεων" σε "να ειδοποιουμαι αλλα να μην γινεται αυτ.εγκ." το προβλημα εφτιαξε.

Μια χαρα τα εχουν φτιαξει στη microsoft.. Θες δεν θες πρεπει να κανεις αυτο που θελουν αυτοι..

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται με την επανεγκατασταση του ΙΕ (που ειχα βγαλει)

Μμμμ... αυτό είναι κάτι που πρακτικά δε γίνεται. Σπαει η εγκατάσταση των windows όταν πας να βγάλεις κάτι νευραλγικά στοιχεία του λειτουργικού σου όπως ο browser, ο mail manager και τα λοιπά...

Link to comment
Share on other sites

Ckiriako μου παρουσιάστηκε και εμένα την τελευταία εβδομάδα (λίγο πρίν κάνω format) έφταιγε κάποιο update των XP.Πάντως τώρα που έχω μόνο το SP3 δεν έχει ξαναεμφανισθεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται με την επανεγκατασταση του ΙΕ (που ειχα βγαλει)

Μμμμ... αυτό είναι κάτι που πρακτικά δε γίνεται. Σπαει η εγκατάσταση των windows όταν πας να βγάλεις κάτι νευραλγικά στοιχεία του λειτουργικού σου όπως ο browser, ο mail manager και τα λοιπά...

 

Σε παλιοτερη δικη της microsoft (νομιζω με την netscape) σχετικα με την παραχωρηση δωρεαν του ΙΕ μαζι με το λειτουργικο καθως και με την μη δυνατοτητα ορισμου ως προκαθορισμενων αλλων απο outlook,msn,κτλ στελεχη ειχαν ισχυριστει οτι αφαιρεση των προγραμματων αυτων θα ειχαν δυσμενη επιπτωση στην σταθεροτητα του λειτουργικου.

Ειναι αστειο να ισχυριζονται οτι δεν μπορουν να ανεξαρτητοποιησουν το λειτουργικο απο τον ΙΕ.

Πλεον μετα την ατυχη για αυτους εκβαση της δικης εχεις δυνατοτητα να καθορισεις την default εφαρμογη για browsing,διαχειριση email,μηχανη αναζητησης στον φυλλομετρητη κτλ..

Τον ΙΕ τον κανεις απεγκατασταση απο το "προσθαφαιρεση προγραμματων". Εχεις δυνατοτητα να κανεις το ιδιο κ για αλλα components των windows αλλα δεν μιλαμε για κανονικη απεγκατασταση, μαλλον για προσωρινο κρυψιμο/χαντακωμα καπου των εφαρμογων αυτων. Ευκολα τις επαναφερεις..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.