Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναστολή αύξησης των εισφορών του ΕΤΑΑ


κλεοβουλος

Recommended Posts

θα συμφωνήσω μαζί σου!

Εκλογές έρχονται και κάτι πρέπει να γίνει ΤΩΡΑ!!!

Σήμερα μόλις μου ήρθε το νέο εκκαθαριστικό .... χωρίς την αύξηση του μεσοπροθέσμου που είχε το προηγούμενο (2538,66) ............ αλλά αυξημένο (2075€) σε σχέση με αυτό του Β' 2012 (1947€) .....

 

Αν και εσύ σαν νέος μηχανικός έχεις πιο μικρό σίγουρα πελατολόγιο ...... φαντάζομαι ότι έχω τον ΊΔΙΟ φόρτο εργασίας αυτή τη στιγμή με σένα...... δλδ.... ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Κι αν εσύ δυσκολεύεσαι να πληρώσεις τα 1300€ φαντάσου πόσο περισσότερο είναι για μένα που εκτός των άλλων έχω να συντηρήσω κι ένα γραφείο με τα χαράτσια του κλπ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εσυ ήσουν από τα κορόιδα (κι εγώ μαζί) που είχαν πληρώσει το επιπλέον του Α εξαμήνου; Να μαζευτούμε μερικοί στην ίδια κατάσταση να πάμε ΤΣΜΕΔΕ να ρωτήσουμε τι γίνεται; Οσο περισσότεροι τόσο καλύτερα, μπορεί πχ να πάμε σε διάφορα γραφεία ταυτόχρονα και να ρωτήσουμε.

 

Πέρασα τελικά από το ΤΣΕΔΕ το πρωί. Η απάντηση τους ήταν ότι περιμένουν την απόφαση του ΣΤΕ και αν είναι θετική τότε θα μπουν αναδρομικά σε όσους δεν πλήρωσαν, αν είναι αρνητική θα αφαιρεθούν (αυτά τα 400 ευρω περίπου) από το αμέσως επόμενο εξάμηνο.

Edited by TomA
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα και εγώ το ειδοποιητήριο 2075 ευρώ (άνω πενταετίας)

τα 2015 για μάς

και τα 60 ευρώ υπέρ ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.