Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΠΕΑ-Χρήση Παιδικός Σταθμός


lary7

Recommended Posts

Συναδελφοι καλημέρα,

Προσπαθούμε να εκδόσουμε ενα ΠΕΑ για πελάτη, οπου το ακίνητο έχει χρήση Παιδικός Σταθμός. Εισάγοντας την χρήση απο το BC μας γκριζάρει στη θέρμανση  τους 4 μήνες,σωστά βάζει 0 αλλά στον Αυγουστο το αφήνει κενο!!! Αποτέλεσμα, δεν κάνει εκτέλεση. Προσπαθούμε εδω και 2 μέρες 3 μηχανικοί αλλα λύση δεν βρίσκουμε, δεν δέχετε κανένα ψηφίο στον αύγουστο , ουτε 0 ουτε 1. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στην ψύξη, γριζάρει τον Αυγουστο, αφου θεωρεί πως αυτο τον μήνα δεν δουλευει ο σταθμός αλλα πάλι δεν εχει κανένα ψηφιο. Δοκιμάσαμε δίαφορες πατέντες όπως copy-paste την γραμμη απο κάτω αλλα πάλι μολις γίνει save περνάει το γκρι κενό τον Αυγουστο και το αρχείο που βγάινει είναι λάθος οπότε δεν μπορούμε να το στείλουμε.

 

Να πω πως στο ιδιο ΧΜΛ αμα αλλάξουμε την χρήση, πχ νηπιαγωγείο δεν υπάρχει πρόβλημα , γκριζάρει τους μήνες που πρέπει αλλα εχουν ολοι ψηφια, μόνο στους παιδικους σταθμούς δημιουργείτε αυτο το πρόβλημα. H έκδοση ειναι 1.29 με ολα τα patch.

 

Αμα κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ή έχει καποια ιδέα καλοδεχούμενος! Εχουμε επιλύσει το χώρο αλλα δεν μπόρουμε να εκδόσουμε ΠΕΑ, περιτό να πω οτι στείλαμε μαιλ-τηλ στο ΤΕΕ αλλα ακρη δεν βγάλαμε ακόμα.

Εδώ και φωτο.

 

paidikosstathmosmix_zps8a43d478.jpg

 

paidikosstathmos2mix_zps7db07df4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα βγαζει μια χαρά, ψύξη & θέρμανση τον Αύγουστο 0. Δοκιμασε το σε άλλο υπολογιστή ή κάνε απεγκατάσταση 

του ΤΕΕΚΕΝΑΚ και εκ νέου εγκατάσταση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα βγαζει μια χαρά, ψύξη & θέρμανση τον Αύγουστο 0. Δοκιμασε το σε άλλο υπολογιστή ή κάνε απεγκατάσταση 

του ΤΕΕΚΕΝΑΚ και εκ νέου εγκατάσταση

Tο δοκιμάζουμε σε 3 υπολογιστες αλλα παλι κανει το ιδιο, το παιδι που υπογραφει, ΜΜ, εχει εκδόσει πανω απο 150 ΠΕΑ αλλα πρωτη φορα του ετυχε. Στο στο ΧΜΛ απο το buιld cert βαζεις απο εκει την χρήση παιδικός σταθμος;

Link to comment
Share on other sites

Στο xml του ΤΕΕΚΕΝΑΚ βάζω χρήση "παιδικοί σταθμοί" και τα βγάζει όπως σου είπα. Κάνε πάλι την Επιθεώρηση βάζοντας

την χρήση σωστά. Αν το ΤΕΕΚΕΝΑΚ ειναι εντάξει στον υπολογιστή σου τότε θα στα βγάλει. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τη χρήση τη βάζεις από το buildingcert

Στο τεε κενακ πρεπει ομως παλι να βαλω χρηση, στο ζωνη 1. Εκει δεν εχει σκετο παιδικος σταθμος αλλα το εχει μαζε με βρεφικος σταθμος.....Υποψιαζομαι μηπως εκει εχει καποιο conflict.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τα βγάζει σωστά.

Γρήγορη λύση είναι να ανοίξεις το xml με κάποιο text-editor όπως το Notepad++ και με αναζήτηση (ctrl+f) να βρείς το:

<production_column2>Fuel oil,</production_column2>

 

Λίγο πιο μετά θα δεις (έτσι όπως το παρουσιάζεις θα λέει):

<production_column13>,</production_column13>

Δεν θα υπάρχει η τιμή 0 δηλαδή πριν το κόμμα.

Άλλαξέ το σε:

<production_column13>0,</production_column13>

 

Αποθήκευσέ το xml με το Νotepad και άνοιξέ το πάλι με το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ. Νομίζω αυτό θα σου λύσει το πρόβλημα αλλά εγώ αυτό το xml δεν θα το κατέθετα.

Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τη μορφή του xml. Επικοινώνησε είτε με το buildingcert πριν το καταθέσεις ή φτιάξε το xml ξεκινώντας από το μηδέν. Από κενό αρχείο δηλαδή μέσα από το TEE-KENAK και πέρνα το κέλυφος copy-paste από αυτό που έχεις. Τα συστήματα μετά βάλτα χειροκίνητα.

 

ps: Η λύση που δίνω δουλεύει αλλά πρέπει να προσέξεις πάρα πολύ αν ανοίξεις το xml με text-editor. Δεν υπάρχει κανένας έλεγχος. Κάντο με δική σου ευθύνη.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πρόβλημά σου είναι ότι δεν υπάρχει καμία τιμή στο συγκεκριμένο μήνα

γιατί δεν δοκιμάζεις να δώσεις εσύ μία τιμή, ανοίγοντας το XML αρχείο

με κάποιον xml editor;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.