Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΤ τέλος εποχής?... ποιάς εποχής?


OTTO_engine

Recommended Posts

Otto_Engine,

 

Δεν είναι εκ παραδρομής... Προφανώς και δεν είναι ο Δικαστής Ντρέντ. Το Κόμμα δεν δέχεται την ύπαρξη του Ντρέντ διότι αποτελεί το σύμβολο την καταπιεσης του καπιταλιστικού συστήματος. Ο Δικαστής Ντρέικ, είναι άλλος δικαστής ο οποίος αναδείχθηκε μέσα απο παλλαϊκούς αγώνες!

Edited by Topap
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

@τζενο

θα κανω απλα χιουμορ και θα σ πω οτι μαλον δε ξερουν γιατι δεν περιμενουν τιποτα απο σουπερ ηρωες

αποτην μια και απο την αλλη δεν ασχολουνται με καπιταλιστικα προτυπα και ειδωλα

 

@τοπαπ ταυτοχρονα γραφαμε και χωρις να ξερω τον ντρεικ το 2ο μερος της απαντησης μου επεσε σχεδον μεσα

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Otto_Engine,

 

Δεν είναι εκ παραδρομής... Προφανώς και δεν είναι ο Δικαστής Ντρέντ. Το Κόμμα δεν δέχεται την ύπαρξη του Ντρέντ διότι αποτελεί το σύμβολο την καταπιεσης του καπιταλιστικού συστήματος. Ο Δικαστής Ντρέικ, είναι άλλος δικαστής ο οποίος αναδείχθηκε μέσα απο παλλαϊκούς αγώνες!

Οταν μιλαμε για παλλαικους αγωνες πρεπει να βρεθει ενας τροπος για να ακουγεται μουσικη υποκρουση στο background με Β.Παπακωνσταντινου ή στη χειροτερη Μ.Θεοδωρακη.

Link to comment
Share on other sites

μακραν τι????

μακράν τίνος είναι

 

Εγω, είτε λόγω ηλικίας είτε λόγω ενδιαφερόντων, δεν ξέρω τον δικαστή Ντρέντ (αν δεν κάνω λάθος ήταν ο Σβαρτσενέγκερ σε κάποιο έργο επιστημονικής μαλακίας ?) και ούτε με ενδιαφέρουν τα ακριβή προσωπικά του δεδομένα :smile: , απλά το διάβασα σε προηγούμενο μήνυμα άλλου και το αναπαρήγαγα λάθος μιας και δεν θάθελα να αφιερώσω χρόνο σε ψάξιμο για κάτι τέτοιο.

Ευχαρίστως όμως αφιερώνω χρόνο στο να γράφω και να εκφράζομαι σε όσο πιο σωστά ελληνικά μπορώ, και όπου με προδίδουν οι γνώσεις μου, σεβόμενος την γλώσσα και τον αναγνώστη, βάζω τον διορθωτή τουλάχιστον. Και οπωσδήποτε δεν σνομπάρω τον αυτόματο διορθωτή όταν υπογραμμίζει τα λάθη μου. Δεν έχω γράψει ποτέ ρήματα παθητικής φωνής με τελικό ε που δίνει και παίρνει εδω μέσα ! ή λάθη σαν το τίνος. Και δεν είμαι και καλός στην ορθογραφία, να σκεφτείτε !

Όμως είναι εντυπωσιακή η ευθιξία για τον αξιότιμο δικαστή Ντρέντ ή Ντρέικ. Να υπήρχε ανάλογη και για την ουσία και για την γλώσσα, τι καλά που θα 'ταν !

Link to comment
Share on other sites

βασικα καλως η κακως την ορθογραφια σε καποια συζητηση την κοιταω τελευταια

και γω κανω κατι κουλα μερικες φορες γιατι γραφω σχετικα γρηγορα και εκεινη τη στιγμη τα βλεπω σαν ι + ε

 

παμε παρακατω αν οχι τωρα η αριστερα ποτε?

μηπως δε πειθει?....

και γιατι να ναι η αριστερα η μονη επιλογη? ειδαμε μεσα απο τον συνδικαλισμο πως τα πηγε.......

 

το θεμα ειναι ομως η τηλεοραση που θελει/πρεπει να εχει ενα κρατος

 

και τα 4€ χαλαλι απο μενα και ας ηταν κ 10

 

τους θεσμους, τα μεσα τις κοινωνιες τα χαλανε οι ανθρωποι

 

και βασικα πριν να αλλαξουν τα βασιλεια... πρεπει να αλλαξουν οι ανθρωποι πρωτα

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

μακράν τίνος είναι

 

 

μπαμπινιωτη μου εσυ!!

 

αφου εβαλες και τρεις τελιτσες μετα το μακραν (επιρρημα) γιατι δεν μου λες αυτο που θες να πεις?? μην ριξεις το επιπεδο σου??

Link to comment
Share on other sites

βασικα καλως η κακως την ορθογραφια σε καποια συζητηση την κοιταω τελευταια

εντάξει, κι εγώ δεν το παίζω Μπαμπινιώτης. Και δεν αναφέρομαι στα παροράματα. Τα χοντρά όμως, τουλάχιστον ας τα κοιτάμε. Πώς θα σου φαινόταν αν έγραφα "κοιτάμαι" ?  

Πάντως η αναφορά μου στην ορθογραφία έγινε με αφορμή το πού εστίασαν κάποιοι. Τους μπήκε στο μάτι ο Ντρέικ που ήταν Ντρέντ και όχι το μαργαριτάρι του παραπάνω και άλλων. Βέβαια ο πραγματικός λόγος τους ήταν άλλος, ας μην κοροιδευόμαστε.

παμε παρακατω αν οχι τωρα η αριστερα ποτε?

μηπως δε πειθει?....

και γιατι να ναι η αριστερα η μονη επιλογη? ειδαμε μεσα απο τον συνδικαλισμο πως τα πηγε.......

Αριστερά με αριστερά διαφέρει. Δες αριστερά του ΠΑΣΟΚ, της ΔΗΜΑΡ, του ΣΥΡΙΖΑ. Γι αυτό το ΚΚΕ αυτοεξαιρείται απ' τον ορισμό αυτό. Για το πότε, από πλευράς ΚΚΕ, η απάντηση είναι, και σήμερα το βράδυ αν είμαστε έτοιμοι για ριζικές αλλαγές με αγώνα. Είμαστε ?  εγω θάμουν απ' τους πρώτους, εσύ ?

το θεμα ειναι ομως η τηλεοραση που θελει/πρεπει να εχει ενα κρατος 

και τα 4€ χαλαλι απο μενα και ας ηταν κ 10 

τους θεσμους, τα μεσα τις κοινωνιες τα χαλανε οι ανθρωποι 

και βασικα πριν να αλλαξουν τα βασιλεια... πρεπει να αλλαξουν οι ανθρωποι πρωτα

Ως προς την τηλεόραση, συμφωνώ ότι το θέμα κόστος δεν είναι το πρώτο, αλλά το δημόσιο αγαθό πάνω στο οποίο βυσσοδομούν ασύστολα δεκαετίες τα κόμματα τα ίδια που αναλαμβάνουν την επιχείρηση "παρθενορραφή".

Link to comment
Share on other sites

μπαμπινιωτη μου εσυ!!

 

αφου εβαλες και τρεις τελιτσες μετα το μακραν (επιρρημα) γιατι δεν μου λες αυτο που θες να πεις?? μην ριξεις το επιπεδο σου??

ναι !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.