Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΤ τέλος εποχής?... ποιάς εποχής?


OTTO_engine

Recommended Posts

Χάνουμε την ουσία μου φαίνεται. Εναλλακτικές υπάρχουν φυσικά. Όπως και παντού. ΠΑΝΤΟΥ όμως υπάρχει δημόσια τηλεόραση. Ο μπάρμπας δεν ξέρει από Nova ή webtv. Και καλά κάνει και δεν ξέρει. Εναλλακτική είναι και το ιδιωτικό νοσοκομείο, το ιδιωτικό πανεπιστήμιο, η ιδιωτική ασφάλιση... Αν αυτό το κράτος θέλουμε, καλώς.

 

Θέλω να πιστεύω ΒΑΣ ότι ξύπνησες στραβά σήμερα και είπες την τελευταία πρόταση. Ας μην κλάψουμε για τους απολυμένους, ούτε και για μένα έκλαψε κανένας δημόσιος υπάλληλος, ΑΛΛΑ άλλο το δε δουλεύει σωστά η πολεοδομία και ΑΛΛΟ ένα "δημοκρατικό" κράτος σβήνει τη δημόσια τηλεόραση μέσα σε 3 ώρες. Εξυγίανση γίνεται και με άλλους τρόπους. Και στη βουλή οι ίδιοι βουλευτές εξυγίανση κάνουν με ανοιχτή τη βουλή πχ στη λίστα Λανγκαρντ, δεν είπαν ας την κλείσουμε για κάνα 3μηνο και μετά την ξανανοίγουμε ανανεωμένη και καθαρή.

 

Ευτυχώς θα γλιτώσουμε και το "χαράτσι" της ΕΡΤ. 50 ευρώ το χρόνο. Θα τα βάλω στην άκρη, να έχω για το ΤΣΜΕΔΕ....

Edited by dim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

H ΕΡΤ ήταν το απόλυτο επικοινωνιακό τέχνασμα της κυβέρνησης για να δείξει στους δημοσίους υπαλλήλους ότι σε μερικές ώρες μπορεί να είναι απολυμένοι.

Ας σφίξουν λοιπόν οι κ@λοι διότι βαρέθηκα να πληρώνω κόντρα φόρους για να να συντηρώ ένα τσούρμο αργόσχολων καλοπληρωμένων Δ.Υ.

 

Σιγά μη κλάψω για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο γι' αυτό.

Χτες σε δέκα λεπτά εκδόθηκε Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου με την οποία ο κάθε υπουργός για το υπουργείο του μπορεί "εν μια νυχτί" να κλείσει (σφραγίσει) οποιονδήποτε φορέα, οργανισμό, τμήμα κ.λπ. εποπτεύεται από το υπουργείο του!!!!

Αυτό με άλλα λόγια είναι που θα πονέσει περισσότερο......

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι θα γίνει;

Έκλεισε η ΕΡΤ. Απολύονται όλοι. Αποζημιώνονται όλοι και μετά από 3 μήνες (??) οι περισσότερο βυσματίες προσλαμβάνονται στο νέο άρμα.. ε φορέα ήθελα να πω.

Εκεί που κόστιζε 300.000.000€ (αλήθεια πόσα από αυτά αφορούν ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ ΔΕΚΟ ;) θα κοστίζει 200.000.000€

 

επίσης κάτι που άκουσα χτες.

Η ΠΝΠ πρέπει να επικυρωθεί από την Βουλή. Η μη επικύρωση δεν έχει αναδρομική ισχύ. Ω γέγονε γέγονε....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς θα γλιτώσουμε και το "χαράτσι" της ΕΡΤ. 50 ευρώ το χρόνο. Θα τα βάλω στην άκρη, να έχω για το ΤΣΜΕΔΕ....

 

Αμ δε που θα το γλυτώσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι συμφωνείτε μ αυτό σκεφτείτε το εξής. Και στα νοσοκομεία υπάρχει σπατάλη και διαφθορά. Συμφωνείτε να τα κλείσουμε μέχρι να εξυγιανθούν; Και στους εκπαιδευτικούς γίνονταν βυσματικές αποσπάσεις (δλδ διαφθορά και εκει). Συμφωνείτε να τα κλείσουμε τα σχολεία μέχρι να εξυγιανθούν; Στο κάτω κάτω υπάρχουν για όλα ιδιωτικές εναλλακτικές.

 

Και κάτι που μας καίει: Και στις πολεοδομίες υπάρχει διαφθορά. ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥ ΔΙΑΦΘΟΡΑ και δεν είναι ότι μόνο καθυστερούνε οι κακοί υπάλληλοι. Συμφωνείτε να τις κλείσουμε μέχρι να εξυγιανθούν με μια απόφαση μέσα σε 3 ώρες; Και στο ενδιάμεσο διάστημα εσείς τι δουλειά θα κάνετε;;;

 

Ας βλέπουμε και λίγο παρακάτω ρε παιδιά. Και δεν είμαι ούτε συνωμοσιολόγος, ούτε δημόσιος υπάλληλος, ούτε επαναστάτης του τουίτερ, ούτε επαναστάτης του δρόμου.

 

 

@ιασονα

Αφού έτσι είπε ο μάστορας. 3 μήνες θα το γλιτώσουμε. 3χ(50/12)=12,5€. Βγαίνουν σιγά σιγά οι αυξημένες εισφορές...

Edited by dim
Link to comment
Share on other sites

Να και το Link της πράξης νομοθετικού περιεχομένου http://www.nomotelia.gr/photos/File/139a-13.pdf

Υπογεγραμμένο από ολόκληρο το υπουργικό συμβούλιο και τον πρόεδρο της δημοκρατίας.

 

Όλα αυτά θα ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΚΙ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ!!!!! 

ΠΡΟΣΕΞΤΕ....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρκεί που ο δημόσιος υπάλληλος ένιωσε πλέον για τα καλά πόσο αναλώσιμος είναι.

 

τελειως ομως,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Όπότε συνάδελφε στ @@ σου όλα τ άλλα. πάμε για φραπέ παιδιά. Οι Δ.Υ. χέστηκαν απάνω τους. Σωθήκαμε. Τώρα θα ζήσουμε ζωή χαρισάμενη. ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.