Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνθρωπος νοιώθει το σεισμό πριν γίνει...λέτε;


iovo

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θυμάμαι το είχανε πει στη ζούγκλα ένας σεισμολόγος, εγω το πιστεύω πάντως δεν είναι και τόσο παράξενο εδω στο ρήγμα του san adreas βάζαν ποντίκια και τα εξετάζαν. Το πιο καλό είναι οτι πηγαίνει στο επίκεντρο με αστρική προβολή, ξέρετε τι είναι έτσι δεν είναι? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Η αστρική προβολή και εμένα με χαλάει. Τα υπόλοιπα θα μπορούσα να τα δεχτώ πολύ πιο εύκολα. Πάντως δεν την έχει δει σωστά τη δουλειά ο τύπος. Με τέτοιο χάρισμα οι ασφαλιστικές εταιρίες θα πλήρωναν το βάρος του σε χρυσό...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ούτε όταν γίνεται σεισμός έχει προηγηθεί πάντα γάβγισμα...μάλλον σπάνια συμβαίνει τελικά αυτό με τα σκυλιά..ίσως να έχουν το "χάρισμα" συγκεκριμένες μόνο ράτσες. Τα φίδια πάντως βγαίνουν και αρχίζουν τις "τσάρκες", επίσης οι κότες είναι πολύ ανήσυχες.. :lol:

Όμως και ο άνθρωπος νομίζω αισθάνεται-ακούει μια βουή ακριβώς πριν "κουνήσει".. όχι??

Link to comment
Share on other sites

καλα, όταν κουναει την ακούω γενικότερα!!!!!! ;)

όσον αφορά τα σκυλια, το 1999 την περίοδο των μετασεισμών παρατηρησα πως 5λεπτα πριν να γινει σεισμος όλα τα σκυλια της γειτονιας γαυγιζαν!!!! ετσι όταν τα άκουγα, έβγαινα απο το σπίτι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1ον: Το λινκ με οδηγεί σε αναφορά σφάλματος...

 

2ον: Εγώ, ο πατέρας μου, η γιαγιά μου, οι γείτονες, όλος ο δημος δεν κατάλαβε τίποτα πριν τον σεισμό το '99. Και μένω Άνω Λιόσια δίπλα από Πάρνηθα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το θεωρήσετε απίστευτο,κάποιοι από εσάς θα νομίζεται ότι σας κοροϊδεύω αλλά το 2002 (νομίζω) που είχε κάνει ένα σεισμό 5.9 (κάπου εκεί) στο Ηράκλειο,ενώ εγώ ήμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι, η γατούλα που έχουμε μπήκε κάτω από το κρεβάτι που ήμουν και άρχισε να γρατζουνάει τις ξύλινες τάβλες που το στηρίζουν.Λίγα δευτερόλεπτα μετά άρχισε ο σεισμός...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.