Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Δημόσια έγγραφα για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Αυτό κι αν είναι σωστό!

(Άσε που προλαβαίνει και του 2014 ή ακόμα και του 2015).

Link to comment
Share on other sites

για να εχει ενιαια στοιχεια στο ακινητο?

μηπως δηλαδη αν αλλαξει πχ μονο το 2013,θα εννοειται οτι εχει μετατροπες μετα τις 28.7.2011?

δεν ξερω,υποθετω letom

Link to comment
Share on other sites

Οταν διορθώνουμε το Ε9 συνήθως ''πειράζουμε'' τ.μ. και έτος κατασκευής, οπότε έχει ήδη ξεπεραστεί το θέμα της 28/7/11

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι πρόσθετο, με την ίδια λογική που αναφέραμε παραπάνω για τους Η/Χ που έκλεισαν (τροποποίηση Ε9, δήλωση σωστών τ.μ και παλαιότητας) μπορούμε να λειτουργήσουμε και για την περίπτωση νόμιμου υπογείου που έγινε κάποια στιγμή κύριος χώρος, σωστά? Δηλαδή τροποποίηση Ε9, το δηλώνει κατοικία, με παλαιότητα την ίδια..  και εγώ ξεγνοιάζω..

Και το γεγονός ότι θα υπάρχει κάποια παλαιότερη δήλωση Ε9 που θα αναφέρει το χώρο αυτό του υπογείου ως βοηθητικό, δε θα πρέπει να με απασχολήσει -από όσο έχω διαβάσει και στα προηγούμενα ποστ, συμφωνείτε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν σε απασχολεί.

Αλλωστε για κάθε διορθωμένο Ε9 προυπάρχει κάποιο που θα λέει άλλα.

Αυτό που εγω προσέχω σε διάφορες τέτοιες περιπτώσεις είναι να ειμαι σίγουρη (οσο γίνεται) πως ο ιδιοκτήτης λέει αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με dstyl,μετα απο τις απαραιτητες διευκρινησεις της

εφοσον πειστουμε οτι ο ιδιοκτητης λεει αληθεια μπορουμε να κανουμε τη μετατροπη του Ε9

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Δεν την κάνουμε εμείς. Αυτός την κάνει και μας τη φέρνει έτοιμη. Εμείς απλώς ....σφυρίζουμε αδιάφορα!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.