Μετάβαση στο περιεχόμενο

Από τις 09/09 οι αιτήσεις εγγραφής στο Εγγραφής στo Μητρώo των Μόνιμων Ενεργειακών Επιθεωρητών


Engineer

Recommended Posts

Πάρα πολύ σωστά όλα αυτά, αλλά όταν το χρήμα στερεύει επικρατεί πανικός... Καλώς ή κακός πολλοί προσπαθούν να επιβιώσουν για το σήμερα. 

 

 

Συμφωνώ αλλά αυτό δεν είναι παρά μια διαπίστωση που επιβεβαιώνει τα λεγόμενα μου. Όταν βρίσκεσαι σε μια δύσκολη κατάσταση και ψάχνεις λύση, μόνο με ψυχραιμία, καθαρή σκέψη και μέθοδο μπορείς να βγεις απο το αδιέξοδο.  Ο πανικός θα σε χώσει πιο βαθιά στην απελπισία, οι κινήσεις σου θα είναι σπασμωδικές και τελικά θα σε οδηγήσουν σε χειρότερη κατάσταση ή ακόμη στην καταστροφή. 

 

Ακριβώς αυτό είναι που παρακολουθούμε να εκτυλίσσεται... Κι αυτό που περιγράφεις είναι μια όψη των πραγμάτων, όχι όμως η μοναδική..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτο με το ΠΕΑ δωρο τοχωκανει και εγω...

 

οταν εχω πελατες με χρονοχρεωση και που καθαριζω απο αυτους 3000-4000 καθε χρονο και μου ζητανε τιμη για πεα που ΕΧΩ τα σχεδια εχω την αποτυπωση

για να μην αρχισουν να ζητανε εκπτωσεις σε αλλα τους λεω το ΠΕΑ ΔΩΡΟ...

 

χωρις πλακα 3000-4000 ευρω καθε χρονο δεν θα κανατε δωρο σε πελατη το πεα?

 

η αν βρηκες τον πελατη με αμοιβη 2000 για αυθαιρετο  και σου ζητα και τιμη για ΠΕΑ θα τον αφησεις να ψαξει αλλου?

 

σε αλλους που ειναι ΝΕΟΙ πελατες ...ΕΙΠΑΜΕ ΤΙΜΗ ΠΑΚΕΤΟΥ........1 πεα- 3 βεβαιωσεις -σχεδια κτλ  ΤΟΣΑ !!!

 

 

 

ειναι καθαρα θεμα  πελατολογιου και τιμολογιακης πελατης....

 

απλα κατα βαση οι ΑΜ και οι ΠΜ εχουμε πελατες που τους εχουμε κανει αλλες δουλειες αρχικα πριν μας ζητησουν ΠΕΑ....

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβως εννοώ και δεν το κατακρίνω. Έχει μαλλιασει η γλώσσα μου να λέω ότι η δουλειά μας έχει να κάνει με πολιτική και μάρκετιγκ. Άσχετα αν εγώ σαν ΜΜ δεν μπορώ να τον πιάσω από αλλού. Αν τύχει ξαι θέμα τακτοποίησης το δίνω σε δικό μου και τα βρίσκουμε μεταξύ μας..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπάω πάλι στο θέμα μας, μίλησε κανένας με ΕΥΠΕΝ? Αυτό το ΠΡΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗ πόσο καιρό θα παραμείνει? Εγώ είμαι έτσι από την πρώτη μέρα της υποβολής (Δευτέρα) με αριθμό πρωτοκόλλου Α/1/70 για κτίρια. Είναι αυτό που λένε για δύο μήνες αναμονή? Ελπίζω πως όχι...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, δηλαδή πάνω από τρεις χιλιάδες αιτήσεις σε τρεις ημέρες. Μάλλον είναι πολύ αισιόδοξο αυτό που λέω παραπάνω για δυο μήνες. Βλέπω να παίρνουν παράταση οι προσωρινοί τον Οκτώβριο

Link to comment
Share on other sites

Ας το διευκρινίσει κάποιος που το ξέρει σίγουρα γιατί έχω μπερδευτεί. Τελικά μόλις κάνεις άιτηση γίνεσαι κατευθείαν μόνιμος ή περιμένεις να το ελέγξουν και να σου δώσουν το ΟΚ;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το ελέγξουν...Ο καθένας μπορεί να ανεβάσει ότι να'ναι...Τι νομίζατε ότι θα γίνετε μόνιμοι κατευθείαν? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.