Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Φίλε Sdim, απλή υπόθεση είναι το γνήσιο της υπογραφής που κολλάς? Προσοχή όχι σφραγίδα μηχανικού που λές...Δεν είσαι ο πρόεδρος της δημοκρατίας, ένας διπλωματούχος είσαι... :smile:

Για να επιμένεις φαντάζομαι θα έστειλες το μαιλ όπως το έκανες. Καλύτερα για μένα επικοινώνησε με ΥΠΕΚΑ να στείλεις καινούργιο, σωστό αυτή τη φορά. Είναι κρίμα να σου κόψουν την αίτηση γιαυτό

Link to comment
Share on other sites

Όντως το έστειλα.

 

Δεν επιμένω γι'αυτό, θα επικοινωνήσω με το ΥΠΕΚΑ για διόρθωση και θα πάω στο ΚΕΠ για θεώρηση.

Το ΚΕΠ είναι δίπλα στο σπίτι μου, ένας πεζόδρομος με χωρίζει.

 

Θα καθυστερήσει λίγο, αλλά τουλάχιστον όσο περισότερο καθυστερεί τόσο περισσότερες οι πιθανότητες για τα 400€. 400€ καθαρό κέρδος αντιστοιχεί σε πολλά ΠΕΑ. Αν γίνω νωρίς μόνιμος χάνω στα σίγουρα την επιδότηση.

 

Την απόφαση του ΣΤΕ την παράθεσα μήπως την χρειαστεί κάποιος. Νομίζω παλιότερα κάποιος είχε χάσει δημόσιο έργο επειδή δεν ήταν θεωρημένη η ΥΔ για το γνήσιο της υπογραφής και στην συνέχεια έφτασε ο εργολάβος στο ΣτΕ, το οποίο αποφάνθηκε πως μόνο σε περιπτώσεις όπου απαιτείται από την προκύρηξη το γνήσιο της υπογραφής μπορεί να θεωρηθεί η απουσία αυτού ως λόγος απόρριψης της αίτησης. Βασικά έχουν βγει πολλές σχετικές αποφάσεις οπότε θέλει διάβασμα.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι δεν χάνεις την επιδότηση τη στιγμή που έχεις ήδη κάνεις την αντίστοιχη αίτηση και προφανώς στην περίπτωσή σου δεν έχει εγγριθεί η αναγγελία σου.

Δεν είναι το πόσο καθυστερεί κάποιος.

Εχει την εξής σειρά: Αναγγελία, αίτηση, γίνεται δεκτή ή αναγγελία παίρνεις τα λεφτά. Αναγγελία, γίνεται δεκτή η αναγγελία, αίτηση, δεν παίρνεις τίποτα.....Προσεξε την χρονική διαφορά. (επίσης τρίτη περίπτωση, αίτηση, αναγγελία...γίνεσαι δεκτός προφανώς πάλι παίρνεις τα λεφτά)

Link to comment
Share on other sites

λέγοντας αίτηση εννοούμε αυτό εδώ ε ;

 

207ajk0.png

 

δε μου ζητάει να ανεβάσω κάτι άλλο 

 

 

edit:

ξέρουμε κάτι για την παράτα που ανέφερε ο Akius ;;;

είμαι στα όρια για Δευτέρα / Τρίτη...

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

εμενα θα μπει οικογενειακο και ας μην εχω ελπιδες, ετσι για το γμτ

 

αν εχεις οικογενεια θα μπει οικογενειακο ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ....

αν οχι το ΑΤΟΜΙΚΟ

 

στην ουσια θα το πανε με οικονομικα κριτηρια...

 

εσυ μπορει να βγαζεις 10.000 αλλα αν η γυναικα σου βγαζει κανα 50,000

 

ΞΕΧΝΑ το επιδομα

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

στο εισοδημα βαζουμε ατομικο η οικογενειακο?τεκμαρτο η πραγματικο?

Καλημέρα !

 

"ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΔΗΛΩΘΕΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑ" από τον Πίνακα "Γ1. ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ Φ.Ε." που αναφέρεται στο "EΓΚΥΡΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΜΕΣΩ gsis.gr" !

 

@AristidisZ Κι εγώ σε αυτήν την οθόνη είμαι ακόμα, υποτίθεται θα πρέπει να ανεβάσουμε το Εκκαθαριστικό Σημείωμα, την ΥΔ αληθείας και την ΥΔ De Minimis, αλλά ακόμα δε βλέπω το πως...

 

@sdim Θα βγάλεις νέο ΚΜΧ και θα αποστείλεις μόνο το δικαιολογητικό που έχεις αποστείλει λαθεμένα, δηλαδή την ΥΔ με βεβαιωμένο το γνήσιο της υπογραφής, σε νέο μήνυμα με θέμα το νέο ΚΜΧ στο [email protected].

 

post-46561-0-69745700-1381302273_thumb.jpg

 

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.