Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

βρε παιδια είχα ανεβάσει υπευθηνη δήλωση και τίς τρείς βεβαιώσεις όλα κάτω από 500ΚΒ στον υπολογιστή μου. Εκει βλέπω τώρα ότι η βεβαίωση για τα κτίρια στο buildingcert είναι 500,08ΚΒ, μήπως για αυτό δεν προχωρά? Ομως δεν προχωρά ούτε οι λέβητες ούτε ο κλιματισμός που είναι όλα εντάξει. Στο μεταξύ να δεν το δεχόταν το σύστημα το συγκεκριμένο αρχείο δεν θα το απέρριπτε από την 2η φάση?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να λειτουργεί!

 

Τώρα το <<η καταχώρηση απέτυχε>> μου το βγάζει σφαίρα.

Δοκίμασα καμιά δυο-τρεις χιλιάδες φορές !!!!!

Νάδα.

Γιώργο, δεν είσαι ο μόνος που τρώει ήττα..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μήπως δεν περνά στους προσωρινούς?

Έχει κάποιος προσωρινός κάνει οριστική υποβολή?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΜΟΝΗ...Και εμενα στην αλλαγη αρχειου απλα εμφανιζει το πλαισιο και μετα...ναδα. ΥΠΟΜΟΝΗ ...Τουλαχιστον εφυγε το μειλ

Link to comment
Share on other sites

πέρασεεε!!

αλλά έχω και αρνητικό. Μόνο για τα κτίρια πέρασε, ενώ μέχρι τότε με άφηνε να κάνω οριστική και στα άλλα όταν εγινε επιτυχής καταχώρηση , τα άλλα δύο άλλαξαν <<ΕΚΚΡΕΜΗΣ

 

 

Δεν μπορεί να γίνει οριστική υποβολή. Δείτε τους λόγους και διορθώστε τα προβλήματα

Κατόπιν, πατήστε εδώ για επανέλεγχο!>>

οι λόγοι <<Δεν έχουν καταχωρηθεί παράβολα αρκετής αξίας>>

ΟΜΩΣ ΟΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ Α)ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Β) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑΒΟΛΑ.

κανείς τα φώτα του??

 

Πάντως πιστεύω ότι το σύστημα κόλλαγε λόγω ότι δεν χρειάζοταν παράβολο για τούς προσωρινούς και έλειπε ο πίνακας Α στην 3η φάση. Το έλυσαν προηγουμένως αυτό για τα κτίρια όχι όμως και για τίς άλλες δύο κατηγορίες.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε.

Αλλά μόνο των κτιρίων.

Εδώ είναι ένα κουφό σημείο. Προσωρινός όταν είσαι σε βάζει στη 3η φάση χωρίς πίνακα Α γιατί υποτίθεται ότι ''(αν έχετε ήδη άδεια Προσωρινού Επιθεωρητή, δεν χρειάζεται)''.

Ωραία ως εδώ.

Μετά την επιτυχή καταχώρηση των κτιρίων μου βγάζει στις κατηγορίες λεβήτων και κλιματισμού ''Δεν μπορεί να γίνει οριστική υποβολή'' γιατί ''δεν έχουν καταχωρηθεί παράβολα αρκετής αξίας''.

Αν θέλω τώρα να πλερώσω γιατί είμαι χουβαρντάς και θέλω να έχω την άδεια λεβήτων-κλιματισμού από τώρα (άσχετα που το βλέπω να τρέχει την άλλη δεκαετία), όπως μπορεί να κάνει ο καθένας που δεν είναι προσωρινός...  δεν μπορώ γιατί δεν έχω πρόσβαση στον πίνακα Α !!!!

 

Θα διορθωθεί βέβαια (υποθέτω) αλλά νομίζω ότι έχουν ένα θεματάκι εκεί στο buildingcert....

 

ΕΝΤΙΤ: Μαζί γράφαμε Γιώργο.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

ναι Ηλία, στο υπουργείο είναι ακόμα και πρίν λίγο διόρθωσαν αυτό και πέρασε των κτιρίων. Θεωρώ αύριο θα λύθει και αυτό το θεμα με το παράβολο στίς άλλες δύο κατηγορίες.

Εφαγα απίστευτες ώρες σήμερα!!! Πάντως ο αριθμός προτοκόλλου ήταν ήδη περασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και εγώ: Τώρα ξεκίνησα την διαδικασία.. Καταρχάς το μέιλ αργεί πολύ να το δεχθεί; Εσάς πόσο έκανε; 

Και δεύτερον. Πρέπει να δεχθούν το μέιλ για να περάσω στην τρίτη φάση ή μπορώ να πάω κατευθείαν;

 

edit. Μάλλον πρέπει να περιμένω...

Edited by Fade2Black
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.