Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Και φυσικά ότι πέφτει δεν ξανασηκώνεται. Αντε μετά που έχει παγιωθεί στο 50ρικο τουλάχιστον και κατεβαίνει να πας και να ζητήσεις μίνιμουμ 150 πχ.....Θα σε πάρουν με τις πέτρες.... Απλά δεν ασχολείσαι θα μου πεις. Προσωπικά ξενέρωσα απίστευτα με τα ΠΕΑ τον τελευταίο χρόνο, όχι μόνο για τις χαμηλές τιμές πλέον, αλλά και την απαξίωση που νιώθω στα μάτια του κόσμου λες και τους κλέβω αν ζητώσω 3ψήφιο αριθμό....

Link to comment
Share on other sites

εξετασεις λιγοι θα δωσουν....θα δουν οτι δεν αξΙζει..........

 

ΥΔΕ  ΓΙΑ ΔΕΗ.....εχει πιο πολλα και πιο σταθερα λεφτα..(ασε που τα σαινια δεν σκεφτηκαν ,να παιρνουν ιδιοκτητες ρωτωντας αν εχουν σχεδιο,διοτι κυριως ασχολουνται δευτεροβαθμιοι ηλεκτρολογοι που εχουν συναισθηση της αξιας της δουλειας τους...)

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα μας επιστρέψουν τα λεφτά που δώσαμε... Έτσι δεν έλεγαν πριν λίγους μήνες???

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....

 

Κρίμα Inzaghi... και πάνω που θα του τηλεφωνούσα για 40€, μας τον πήρε ο άλλος με 30€. Κρίμα που έψηνα και την πίτσα για να του την πάω δώρο!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δε θελει σκαναρισμα και το παραβολο?

Η εστειλες μονο τα 4 εσυ?

 

Μονο οσα ειχα ετοιμα. Μολις πληρωσω το παραβολο αυριο και κανω κ το γνησιο στην υδ θα ανεβασω αλλα 2 αρχεια με νεο mail. Ηθελα να δω αν οντως δουλευει η διαδικασια και ποση ωρα κανει με το πτυχιο πχ που το ειχα ηδη σκαναρισμενο.

 

Παντως γενικα με λεβητες και κλιματισμο αν ηταν ξεκαθαρο ποτε θα απαιτουνται και αυτεσ οι επιθεωρησεισ θα επαιρναν αλλο ενα 100αρι απο τον καθενα. Ουτε το υπεκα βολευει γιατι "χανει" ουτε εμας που δεν δουλευουμε και με αυτα. Μηπως δεν τα θελουν; Τι να πω...

 

Τωρα για το χρονο που θα απαιτηθει για την εκδοση πεα αντε να ελεγχθουν τα δικαιολογητικα για τον καθενα. Να δουμε απο τις 8/8 που βγηκε το φεκ ποσο θα κανουμε να βγαλουμε πεα. Παλι καλα να λετε που ξεκινησε η διαδικασια. Ειναι ομως να σου σπασουν τα νευρα... Ιωβια υπομονη πρεπει να χεις.

 

Και φυσικά ότι πέφτει δεν ξανασηκώνεται. Αντε μετά που έχει παγιωθεί στο 50ρικο τουλάχιστον και κατεβαίνει να πας και να ζητήσεις μίνιμουμ 150 πχ.....Θα σε πάρουν με τις πέτρες....

Οποιος απο τους προσωρινους ξερει να κανει πεα και δεν εβαζε απλα την υπογραφη του ΔΕΝ ζηταει με τιποτα 50αρικο 40αρι η 30αρι. Μην ξεφτιλιζουμε με τιποτα τη δουλεια που απαιτειται. Τωρα οποιος θελει να δουλευει τζαμπα δικο του θεμα. Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι κ ούτε πρόκειται να σκασω 1000€ για τα σεμινάρια.

 

αλλά ΑΝ ήμουν θα έκανα τις μελέτες ΔΩΡΕΑΝ είτε τηλεφωνικά είτε πηγαίνοντας κανονικά.

 

 

και θα έκοβα ΜΗΔΕΝΙΚΗ αποδειξη (δηλ τίποτα)

 

Οχι για να χαλάσω την πιάτσα (ποια πιάτσα?) ούτε για να υποβαθμίσω το επάγγελμα (για ποιο επάγγελμα μιλάμε) αλλά για να μην πάρει το γαμωκράτος ούτε ένα € απο τα ΦΠΑ και λοιπά.Για να υποβαθμίσω το ΤΕΕ.

Κοινωνική παροχή στους συνανθρώπους μου που βιάζονται καθημερινά.Τουλάχιστον να κανουμε ενα καλό...

 

Αφού ΤΕΕ δεν έχουμε να μας προστατεύσει αλλά και να κρατήσει το επίπεδο του κλάδου κοροιδεύοντας μας με εξετάσεις (γιατι σπουδάσαμε?ας δίνανε εξειδίκευση μονο με σεμινάρια κ εξετάσεις στον καθένα,μονο για ΠΕΑ,ΣΕΑ,ΜΕΑ κ.ο.κ) να κατεβάσει το σύστημα και να μην κινείται τίποτα ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ  θα το έκανα μονος μου.

 

Αλλα δεν είμαι...

Edited by streetas
  • Upvote 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που τα έστειλα 6 ώρα το απόγευμα ακόμα μηδέν mail φαίνεται στην β φάση

έχει καμιά σχέση που τα έστειλα από google chrome?

στο mail μου φαίνεται ότι πήγαν και ήταν όλα <500ΚΒ

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

στήν τριτη φάση πάνε αυτόματα τα αρχεία από την 2η ή τα πάτε εσείς πατώντας <<αλλαγη αρχείου>> κι ας λ΄ςει ότι δεν βρέθηκε αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα επέλεξα, μου έβγαλε να πατήσω οριστική υποβολή και στα 3 αλλά λέει <καταχώρηση απέτυχε>

σε όλους το ίδιο είναι?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.