Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Οκ. Εγώ τα είχα σκανάρισμένα όλα. Έστειλα το mail με ένα ΚΜΧ. Άντε να δούμε πότε θα φτάσει τώρα... :)

Δε θελει σκαναρισμα και το παραβολο?

Η εστειλες μονο τα 4 εσυ?

Εγω αυριο θα πληρωσω το 50αρικο και θα στειλω και τα 5 δικαιολογητικα πακετο....

Τωρα παω να θεωρησω το γνησιο της υπογραφης σε ΚΕΠ για την ΥΔ μου και επειτα να τη σκαναρω

 

Τελικα θελει βεβαιωση εγγραφης στο ΤΕΕ, αντιγραφο πτυχιου η αδεια ασκησεως επαγγελματος?

Λεω να παρω και μια βεβαιωση αυριο απο το ΤΕΕ και να τα στειλω και τα 3 σε 3 ξεχωριστα αρχεια. Η μηπως 3 σκαναρισματα σε 1 pdf μαζι ολα?

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω και εγώ είναι το αν χρειάζεται να καταθέσουμε και για λέβητες και κλιματισμό.. Τι θα κάνετε οι περισσότεροι;;; Αξίζει πιστεύετε;

 

Επίσης μπορεί κάποιος που έκανε τη διαδικασία (δεν την έκανα γιατί δεν πήρα το παράβολο ακόμα) να μας πει πώς ακριβώς την έκανε. Δεύτερο βήμα είναι το μέιλ που στέλνεις τα πάντα με ένα μέιλ (ή κάθε δικαιολογητικό με χωριστό μέιλ) και στο τρίτο πρέπει να ξανανεβάσουμε τα δικαιολογητικά; Η εκεί θα γράφει μόλις τα δουν αυτοί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δε συμφέρει να καταθέσει κανείς παράβολα και για λέβητες - κλιματισμό από τώρα. Αυτή τη στιγμή ούτε ξεκάθαρο νομικό πλαίσιο υπάρχει ούτε καν το λογισμικό είναι έτοιμο (έχει πολλές ελλείψεις) για αυτές τις επιθεωρήσεις.

Βέβαια δυστυχώς κι εγώ τα σεμινάρια τα πλήρωσα, αλλά λέω για τα παράβολα να περιμένω. Αυτοί κινούνται με ρυθμούς χελώνας.

Από ότι κατάλαβα μπορείς τα δικαιολογητικά να τα στείλεις όλα με ένα mail.

Απλά λένε πως αν ο πάροχος mail υποστηρίζει μικρά attachments μπορούμε να τα στείλουμε και σε περισσότερα του ενός mail.

Καλύτερα όλα σε ένα για να μην μπερδευτεί το σύστημα...

Γενικά πάντως μην αγχώνεστε... πάρτε παράδειγμα από το υπουργείο...

Edited by Panos_
Link to comment
Share on other sites

εγω τα εστειλα αλλα με σκαναρισμα  πανω απο 500 κβ........

μου τα βγαζει  για επισυναψη αλλα τ δεν μπορω να τα εμφανισω....εκανε καποιος την ιδια γκαφα;;;

 

οσοι τα στειλατε κατω απο 500 , μπορειτε και να τα δειτε στο ΄΄δειτε το αρχειο;;΄΄;;

 

λογικα πρεπει να τα ξαναστειλω

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω στείλει κανονικά. τα βλέπω στην σελίδα 2/3, τα φόρτωσα στην σελίδα 3/3 αλλά δεν δέχεται "οριστική υποβολή".....Παραμένω σε εκκρεμότητα

Μάλλον δεν έχει "ανοίξει" ακόμη η διαδικασία...... υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.