Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Για μια στιγμή ρε παιδιά.

Το αίτημα ήταν να δημιουργηθεί το μητρώο μόνιμων ενεργειακών επιθεωρητών και το ικανοποίησαν. Όχι να βγάζετε και ΠΕΑ. 

Ένα ένα θα ικανοποιηθούν τα αιτήματα. Μην τα θέλετε όλα δικά σας.

Όχι τέτοια αχαριστία ρε παιδιά... Όχι τέτοια αχαριστία!!!

Link to comment
Share on other sites

 στο δειτε το αρχειο το εμφανιζει το εγραφο;;..

 

εμενα ,δεν το φορτωνει να εμφανιστει , αν και δειχνει οτι υπαρχει....

Ναι... έστειλα στο ίδιο mail όλα τα δικαιολογητικά και τα έχει "αποσπάσει" και τα βλέπω κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Και μετα πασχιζουμε να γινουμε Μονιμοι Ενεργειακοι Επιθεωρητες, τρομαρα μας...

Συνεβη πριν λιγο στη Σαλονικη...

Κανω προσφορα για ΠΕΑ διαμερισματος, ο ιδιοκτητης με στελνει αγενεστατα γιατι ειχε προσφορα 30€ απο .... "συναδελφο"

 

"Σιγα, τι θα κανεις, θα σκαψεις ναουμ?"

"Μια βολτα θα ρθεις ξερωγω κετς, τι θες ναουμ?"

 

Κατι τετοιες στιγμες απορω με τον εαυτο μου πως διατηρουμαι ψυχραιμος...

 

Καλη.,...μονιμοποιηση συναδελφοι και σε καλη μας μερια... :shock:

Link to comment
Share on other sites

για αυτο όλη η διαδικασία, αλλά ακόμα και το κόψιμο της προυπηρεσίας ήταν λάθος. Τουλάχιστον τα 2 έτη δεν ήταν τίποτα, μέχρι να πάς φαντάρος τελείωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τελικά αν αξίζει όλος αυτός ο κόπος και ο ντόρος για μόνιμους......Οπως πάνε τα πράγματα μόνο για το βιογραφικό θα χρησιμεύει...."Εγινα και εγώ ενεργειακός επιθεωρητής"

 

ΥΓ. Αυτά τα πλασματικά έτη εμπειρίας χωρίς στην πράξη να είναι είναι η ντροπή του κλάδου. Ασχετο αλλά μόνο στους μηχανικούς μετράει εμπειρία χωρίς να δουλεύουν. Από εκεί και πέρα δεν παίζει ρόλο στις τιμές...Οπως κάποιος κάνει ΜΕΑ έτσι δικαιούται να κάνει και ΠΕΑ. Τι εμπειρία και σαχλαμάρες..

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Ίκαρος.

Βέβαια, φαίνεται πως κάποιοι ασκούν το επάγγελμα για χαρτζιλίκι και όλα τα υπόλοιπα είναι πληρωμένα από τους γονείς.

Αλλιώς δεν εξηγείται...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και 30€ ρε παιδια...

Το παλιο copy-paste ηλεκτρολογικο σχεδιο του ηλεκτρολογου 50αρικο εκανε...

Ημαρτον δηλαδη...

 

Και το χειροτερο ολων ειναι η υποτιμηση απο τον ιδιωτη προς το προσωπο σου.... Σιγα και τι θα κανεις...

Ο εισοδηματιας, τρομαρα του, που θα υποτιμησει μελετη Μηχανικου

 

Αλλα δε φταιει αυτος, εμεις φταιμε που τα εχουμε κανει ολα μπ@υρδελο.... Οταν απο μονος σου υποτιμας τη δουλεια σου, μη σου κακοφαινεται οταν σε φτυνει ο αλλος...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Σας τα λεγα παλιοτερα ,οτι θα γινει φθηνοτερο απο το σχεδιο για αεριο,γελουσατε.....τωρα ιδιως  θα παει εικοσαρικο.....

 

παντως , τα ΠΕΑ τα  εκαναν ετσι ,αυτοι με τα τηλεφωνα...5 , 6,,  αντε 7   μονο  ειναι.....

διαλυσαν τον κλαδο......νομισαν οτι ειναι εξυπνο να τηλεφωνεις τον ιδιοκτητη και οτι οι αλλοι δεν θα το σκεφτοντουσαν...

 

τωρα βγαζουν με 5 πεα οσα πριν με ενα......

 

εγω βγαζω την αδεια απλως για πελατες που εχω ηδη .......να μην τους στελνω αλλου...εισοδημα απο ΠΕΑ δεν βγαινει πλεον,...

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο σε μένα δε δουλεύει η Β φάση; κλικάρω Αίτηση για 2η φάση Μητρώου Προσωρινών Ενεργειακών Επιθεωρητών

 

και μου βγάζει

HTTP Status 404 - /KENAK_Inspectors_130909_1308/fillInsertRequest_new.view

 

Δοκίμασα κι από άλλο υπολογιστή, κι από explorer/mozzila. Τί κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.